Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2
نایب رئیس اتاق اصناف کشور :

اتاق های اصناف برای تأمین حقوق بازرسان خود ناتوانند

چاپ کد خبر: 68998 |

گیلانیان : نایب رئیس اتاق اصناف کشور گفت: دولت برای حمایت از اتاق های اصناف در حوزه تأمین و پرداخت حقوق بازرسان این حوزه، باید منابع مالی لازم را حتی در قالب متمم در اختیارشان قرار دهد.

جلال الدین محمد شکریه اظهار داشت: در حال حاضر اتاق های اصناف برای پرداخت مبالغ و وجوه مورد نظر بازرسان نظام صنفی و یا بازرسان اتحادیه های صنفی دچار مشکل هستند بنابراین دولت برای حمایت از آن ها باید منابع مالی لازم را در اختیارشان قرار دهد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور در باب اهمیت موضوع نظارت و بازرسی در حوزه واحدهای صنفی ابراز داشت: در فصل هشتم قانون نظام صنفی به مواردی نظیر نحوه نظارت بازرسان بر واحدهای صنفی، تخلفات و جرایمی که برای هر کدام از آن ها تعیین شده اشاره شده است.

شکریه در پاسخ به این سئوال که بودجه لازم جهت تأمین حقوق بازرسان صنفی از چه منابعی تأمین می شود بیان داشت: طبق قانون تعیین شده یک سوم جرایمی که از واحدهای صنفی متخلف اخذ شده است باید به حساب اصناف جهت تأمین حقوق بازرسان واحدهای صنفی واریز شود.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان با انتقاد از عدم واریز سهم اتاق های اصناف از محل بازرسی ها عنوان کرد: سال گذشته به علت عدم واریز این مبالغ و یک سوم مربوط به سهمیه های قانونی اتاق های اصناف، با دامنه بسیار وسیعی از اعتراضات تشکلات صنفی در کشور مواجه بودیم.

وی با تأکید بر اینکه یک سوم سهم بازرسی ها باید در اختیار اتاق های اصناف قرار بگیرد تصریح کرد: با توجه به نقش بسیار تعیین کننده اصناف در کشور ، دولت باید در این زمینه اقدامی انجام داده و برای حمایت از واحدهای صنفی، منابع مالی لازم را طبق قانون در اختیارشان قرار دهد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور اعمال نظارت و بازرسی های دقیق را موجب کاهش تخلفات در واحدهای صنفی اعلام کرد و بیان داشت: با کاهش جرایم طبیعتاً هزینه پراخت حقوق بازرسان واحدهای صنفی تأمین نمی شود بنابراین از دولت انتظار داریم در این مورد اتاق های اصناف را مورد حمایت قرار دهد.

شکریه نقش اصناف در تحقق اهداف و سیاست های راهبردی اقتصاد مقاومتی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: حمایت از اصناف و واحدهای صنفی با توجه به توان و ظرفیت های بسیار بالای تولیدی و اشتغالزایی آنان به تحقق اهداف عالیه اقتصاد مقاومتی کمک شایانی می کند.

رئیس اتاق اصناف گیلان لازمه برخورداری از یک اقتصاد مقاومتی پایدار را متذکر شد و در مورد آن عنوان کرد: کمک به کاهش هزینه تولید که افزایش قدرت خرید مردم را به دنبال دارد یکی از مهم ترین مسائلی است که می تواند مسیر نیل به فرآیند اقتصاد مقاومتی را در کشور هموارتر کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان