Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان تصریح کرد: حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری های داخلی یکی از مولفه های کاربردی اقتصاد مقاومتی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد تا با حمایت دولت شاهد تقویت تولید داخلی، افزایش صادرات و کاهش واردات کالا باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی راهبرد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و در دستور کار همه قوا خصوصاً دولت تدبیر و امید است، افزود: یکی از مهمترین ابعاد راهبرد اقتصاد مقاومتی، توجه به ظرفیت های درونی و برنامه ریزی اصولی برای بهره برداری از این پتانسیل ها است و گیلان در این حوزه هم به لحاظ موقعیت جغرافیایی و هم استعدادهای داخلی وجوه ممتاز زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی، صنعت و گردشگری از اولویت های تعیین شده در راستای شتاب در رونق و توسعه پایدار گیلان تعریف شده است، خاطر نشان کرد: همه ۱۹ پروژه و ۵۳ زیر پروژه ای که در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مصوب شده، باید توسط دستگاه اجرایی به طور جدی پیگیری و اجرایی شود.

استاندار گیلان تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور متاثر از تحولات منطقه ای و بین المللی، از یک سو منافع ملی و از سوی دیگر منافع استان اقتضا می کند تا همه دستگاههای اجرایی ذیربط ، تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی را به طور کامل اجرایی کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت پرهیز از هرگونه کوتاهی، سهل انگاری و اغماض در اجرای پروژه ها تأکید و تصریح کرد: حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری های داخلی یکی از مولفه های کاربردی اقتصاد مقاومتی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد تا با حمایت دولت شاهد تقویت تولید داخلی، افزایش صادرات و کاهش واردات کالا باشیم.

وی تأکید کرد: تقویت نوآوری و فناوری در تولید، حمایت بیش از پیش از واحدهای دانش بنیان و استفاده بهینه از دستاوردهای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پارک علم و فناوری و نیز مرکز تحقیقات کشاورزی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان