Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2
گیلانیان : سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸ از شناسایی کمتر از ۲۰۰ هزار خانوار به عنوان دهک های پر درآمد کشور خبر داد و گفت: کسانی که یارانه آنها حذف شده می توانند اعتراض خود را در دفاتر پیشخوان خدمات دولت ثبت کنند.

حسین میرزایی با اشاره به آغاز مرحله نخست حذف سه دهک درآمدی بالا، اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استفاده از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان کمتر از 200 هزار خانوار را به عنوان دهک های درآمدی بالا شناسایی کرده است.

وی با بیان اینکه مجموعاً حدود 700 هزار نفر از افراد پردرآمد از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده و کاندیدای حذف یارانه هستند، افزود: مدیران دولتی، پزشکان، وکلا، افرادی که سفرهای خارجی متعدد داشته اند و یا خانوارهایی با دارایی و املاک متعدد ازجمله خانوارهایی هستند که از صف یارانه بگیران کنار گذاشته شده اند.

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه 98 با تأکید بر اینکه فرایند شناسایی خانوارهای دهک های پردرآمد در کشور با دقت بالا انجام شده است، گفت: ستاد، اطلاعات و شاخص های دقیق را در شناسایی دهک ها به کار گرفته است، برای مثال در حدود 27 درصد از افراد شناسایی شده در این مرحله، مجموع ارزش خودروهای خانوار آن ها بیش از 500 میلیون تومان بوده است.

میرزایی با بیان اینکه مکانیسم اعتراض برای خانوارها در ستاد ایجادشده، تصریح کرد: خانوارهایی که یارانه آن ها حذف شده  و پیامک حذف را دریافت کرده اند، در صورت وجود اعتراض، سرپرست خانوار باید با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و پیامک ارسالی در تلفن همراه، به یکی از دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کند.

وی با بیان اینکه در دفاتر پیشخوان دولت ضمن احراز هویت، اجازه دسترسی به اطلاعات بانکی اعضای خانوار به صورت مکتوب از سرپرست خانوار گرفته خواهد شد، گفت: در نهایت، کد رهگیری به شماره تلفن همراه سرپرست خانوار پیامک خواهد شد و 48 ساعت پس از دریافت پیامک حاوی کد رهگیری، سرپرستان می توانند برای مشاهده تراکنش های بانکی خود، به سامانه yaraneh10.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

 سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه 98 با بیان اینکه در صورت وجود اعتراض، سرپست خانوار می تواند درخواست اعتراض خود را ثبت کند، افزود: پس از ثبت اعتراض، نهایتا ظرف دو ماه، نتیجه نهایی برای سرپرست خانوار پیامک خواهد شد.

میرزایی با بیان اینکه همه خانوارهایی که حذف شده اند، پیامک حذف برایشان ارسال شده، افزود: به دلیل بروز مشکل در سامانه سازمان هدفمندی یارانه و رد حساب برخی یارانه بگیران، یارانه تعدادی از هموطنان در این مرحله واریز نشده است و این به معنای حذف از دریافت یارانه نیست، بنابراین؛ صرفا یارانه افرادی در این مرحله حذف شده است که برای آن ها پیامک ارسال شده باشد.

وی با اشاره به وضعیت حذف برخی از گیلانی ها از دریافت یارانه گفت: تا روز دوم مهر ماه، حدود 50 درصد از افرادی که با سامانه تلفن گویای ستاد اجرایی (6369-021) تماس حاصل کرده اند گیلانیان هستند که مشمول حذف از دریافت یارانه نشده اند.

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه 98 با بیان اینکه حذف حساب از سیستم سازمان هدفمندی یارانه ها مشکلی است که باید در سازمان مذکور رفع مشکل شود، تصریح کرد: افرادی که یارانه آن ها قطع شده نباید نگران باشند و کسانی که یارانه آن ها واریز نشده و پیامک حذف نیز برایشان ارسال نشده باید به بانک عامل خود مراجعه و از متصدی بانکی بخواهند شماره حسابشان را به سامانه هدفمندی یارانه ها اعلام کنند.

وی با تأکید بر اینکه خانوارهایی که یارانه نقدی آن ها حذف شده و پیامک دریافت نکرده اند، به هیچ وجه در مقابل دستگاه های اجرایی ازجمله فرمانداری ها و بخشداری ها تجمع یا مراجعه نکنند، افزود: این افراد صرفا باید به بانک مراجعه کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های گویای سازمان هدفمندی یارانه ها تماس حاصل کنند.

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه 98 با دعوت از متقاضیان در جهت همکاری بیشتر دفاتر پیشخوان با سازمان هدفمندی یارانه ها، گفت: متقاضیان دریافت یارانه نحوه همکاری دفاتر پیشخوان خدمات دولت و پاسخگویی سازمان هدفمندی یارانه ها را می توانند با ستاد اجرایی تبصره 14 به شماره تلفن 6369-021 اعلام کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان