Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل بیمه روستایی گیلان با اشاره به اینکه شش میلیون نفر در کشور واجد شرایط بهره مندی از بیمه روستایی و عشایری هستند، گفت: در استان گیلان ۸۰ هزار نفر تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

هانی قلی پور ظهر چهارشنبه در جلسه با فرماندار صومعه سرا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد در ادامه گفت: کشاورزی در استان گیلان بیشتر به صورت خرد از سوی کشاورزان دنبال می شود.

مدیرعامل بیمه کشاورزی، روستایی عشایری گیلان در ادامه با بیان اینکه بر اساس شورای عالی رفاهی کشور و بانک مرکزی شش میلیون خانوار روستایی و عشایری و کشاورز شرایط بهره مندی از بیمه روستایی و عشایری هستند، افزود: در حال حاضر ۸۰ هزار بیمه شده روستایی و عشایری در استان گیلان داریم.

وی با اشاره به اینکه سهمیه شهرستان صومعه سرا در این زمینه ۲۴ هزار نفر است، گفت: در حال حاضر هفت هزار و ۱۰۰ نفر تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری در شهرستان صومعه سرا هستند.

قلی پور با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا ۱۸۰ مستمری بگیر بیمه روستایی و عشایری تحت پوشش دارد، ادامه داد: ۳۰ درصد روستاییان و کشاورزان صومعه سرایی تحت پوشش بیمه قرار دارند.

وی با اشاره به سهیمه های تعیین شده برای شهرستان ها در سال ۹۸، گفت: سهمیه صومعه سرا برای امسال هزار و ۶۸۲ نفر است.

پوشش ۳۰ درصدی واجدان شرایط بیمه روستایی در صومعه سرا

فرماندار صومعه سرا نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این زمینه،  اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف بیمه روستایی و عشایری صومعه سرا در رتبه چهارم استان گیلان از این نظر قرار دارد.

سیدجلال سید محمدی با بیان اینکه ۲۴ هزار روستایی و کشاورز صومعه سرایی مشمول این بیمه می شوند، افزود: تاکنون هفت هزار و ۱۰۰ نفر معادل ۳۰ درصد واجدان شرایط در صومعه سرا تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری هستند.

سید محمدی با اشاره به اینکه دستگاه های اداری به ویژه در حوزه کشاورزی، بهداشت، دهیاری ها و بخشداری ها می توانند در این راستا کمک کنند، ادامه داد: برای پوشش بیشتر بیمه ای نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه ها نام برده در این زمینه هستیم.

فرماندار صومعه سرا به نقش اصحاب رسانه و خبرنگاران برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در این زمینه نیز اشاره کرد و گفت: باید با همکاری همه در استای تحقق اهداف بیمه روستایی و عشایری گام برداریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان