Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اظهار تأسف از کاهش تعرفه واردات چای گفت: در سال های گذشته تلاش کردیم تا تعرفه واردات چای را کاهش دهیم ولی روز گذشته تعرفه واردات چای از 20 درصد به پنج درصد رسید که به ضرر چایکاران است.

مهرداد لاهوتی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تأکید بر زنده نگه داشتن این ایام اظهار کرد: دفاع مقدس دانشگاه تعلیم و تربیت بزرگی در انقلاب بود که دستاوردهای برگی را برای کشور به ارمغان آورده است.

وی با بیان اینکه بهترین جوانان در کمترین رده سنی برای دفاع از انقلاب جان خود را فدا کردند، گفت: باید تلاش کنیم که رخدادها و رشادت های جوانان در کشور گرامی داشته و شهدا به عنوان یک الگو برای نسل جوان معرفی شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به عنوان نماینده مردم همراه با فرماندار تلاش می کنیم به مدیران شهرستانی نیز کمک کنیم، افزود: در مجلس نیز تلاش می کنم از منابع ملی تخصیص هایی را برای انجام کارهای عمرانی و خدماتی در شهرستان لنگرود دریافت کنم.

لاهوتی با اشاره به بخش درمان شهرستان لنگرود بیان کرد: برای اتمام کار بیمارستان لنگرود باید همت مضاعفی شود تا کارهای باقیمانده سریع تر به پایان برسد و کارهای بزرگ انجام شده و ریزه کاری ها نیز با همت مسؤولان می تواند سریع تمام شود.

وی با اشاره به وضعیت کنارگذر لنگرود تصریح کرد: یک لاین کوتاه از آسفالت این مسیر باقی مانده که مشکل عدم انجام این کار مصالح بود که این مشکل نیز حل شد و پاکت مناقصه جهت اجرای پل روگذر شلمان نیز باز و پیمانکار آن مشخص شده که این کار نیز باید به زودی آغاز شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کنارگذر چمخاله مشکل مصالح دارد، گفت: تمام زمین های این کنارگذر خریداری و مشکلی در تملک وجود ندارد و تنها مشکل عدم وجود مصالح است که در صورت تهیه پیمانکار آماده ادامه کار است.

لاهوتی با بیان اینکه روند کار احداث بندر چمخاله خوب است، افزود: تأمین مصالح سنگ از مشکلات سد راه در احداث این پروژه است که صحبت هایی جهت تأمین مصالح انجام شده و قرار است مصالح سنگ نیز به زودی تأمین شود تا پروژه به کار خود ادامه دهد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه برای احداث کارخانه کمپوست مشکل تأمین منابع مالی نداریم، تصریح کرد: میزان روند پیشرفت احداث کارخانه کمپوست با میزان دریافت تخصیص پول برابر و یکسان نیست و در این زمینه به همراه فرماندار پیگیری خواهیم کرد که روند عادی این پروژه نیز انجام شده تا در زمینه زباله مشکلات کمتری داشته باشیم.

وی با ابراز گلایه از مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: سالن ورزشی سیاهگلده جهت بهره برداری آماده است اما این کار انجام نمی شود و حتی مشکل برق است که این موضوع نیز حل شد و به دلیل عدم بهره برداری هرروز به استهلاک آن اضافه می شود.

لاهوتی با بیان اینکه پروژه های ورزشی لنگرود جهت احداث مشکل پولی ندارد، افزود: سالن خالکیاسر، کومله و سالن باستانی لنگرود علی رغم عدم وجود مشکلات مالی نیمه کاره رها مانده و متوجه این بی توجهی از سوی اداره کل ورزش و جوانان گیلان نمی شوم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال باید از بخش خصوصی حمایت کرد، گفت: برای احداث یک هتل پنج ستاره در شهر لنگرود ظرفیت های لازم و بخش خصوص آماده است و باید فضای لازم جهت ورود فعالان بخش خصوصی به کارهای اقتصادی و عمرانی را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه برای انجام کارهای بزرگ در شهرستان باید همه دستگاه ها و مردم همکاری و کمک کنند، افزود: فعالان بخش خصوصی برای احداث هتل در شهرستان لنگرود آماده هستند اما برخی در ادامه انجام کار سنگ اندازی می کنند.

لاهوتی با اشاره به احداث یک مجتمع تجاری توسط صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: با رایزنی های انجام شده نخستین پروژه صندوق ذخیره برای احداث مجتمع در گیلان در شهرستان لنگرود انجام می شود که زمینه اشتغال خوبی را فراهم می کند اما با شکایت جهاد کشاورزی تمام رشته ها در حال پنبه شدن است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید باب شکایت و شکایت کشی دستگاه های اداری به پایان برسد، افزود: اگر اداره ای نسبت به موضوع یا پروژه ای مشکلی دارد نخست باید با نماینده عالی دولت در شهرستان هماهنگ کند و از شکایت زودهنگام پرهیز کند زیرا این کار جلوی ایجاد اشتغال را می گیرد.

وی با اظهار تأسف از افزایش تعرفه چای گفت: در سال های گذشته تلاش کردیم تا تعرفه واردات چای را کاهش دهیم ولی روز گذشته تعرفه واردات چای از 20 درصد به پنج درصد رسید که جلوی کار بخش های خصوصی برای کار در زمینه تولید و صادرات چای در کشور را می گیرد.

لاهوتی با بیان اینکه نگرانی هایی بابت آب شهری و روستایی وجود دارد، بیان کرد: باید از ظرفیت دهیاران و شوراهای شهر و روستا برای بررسی مشکلات و کمک به حل آن ها استفاده کرد و از این ظرفیت نباید غافل شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان