Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : سخنگو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در بحث رأی نمایندگان و دیگر مسائل کشور شفاف سازی کرده و مدیران را بر اساس لیاقت و شایستگی انتخاب کنیم، گفت: باید عملکرد آن ها برای مردم نمایان شود و دیگر در هیچ حوزه ای قانون گریزی نداشته باشیم و این مهم ترین مزیت شفاف سازی است.

اسدالله عباسی با بیان اینکه علنی بودن جلسات به نمایندگان اعلام می شود، اظهار کرد: ما در مجلس جلساتی داریم که هم علنی بوده و از رادیو و تلویزیون پخش زنده می شود و بعضی از جلسات ما غیرعلنی بوده که به نمایندگان اعلام می شود و طرح شفافیت آرا به لحاظ علنی بودن مشکلی ندارد.

وی با اشاره به انتظارات مردم از نمایندگان مجلس گفت: مردم در خیابان ها از ما سؤال می کنند که ما برای بازنشستگان چه کار کرده و میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای بازنشستگان در بودجه چقدر تحقق پیداکرده و برای همسان سازی بازنشستگان و طرح رتبه بندی چه کاری کرده ایم.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی یکی از مهم ترین مطالبات مردم از نمایندگان مجلس را شفاف سازی آرا دانست و تصریح کرد: چون ما در کشور تشکل های سیاسی نداریم مهم ترین دغدغه و مطالبه مردم از نمایندگان مشخص کردن وضعیت سیاسی خود و شفافیت آرا است زیرا مردم باید بدانند نمایندگان خود به طرح های مختلف چگونه رأی داده اند.

عباسی با اذعان به اینکه مردم تمام عملکرد نمایندگان را تحت نظر دارند، بیان کرد: امروزه مردم به صورت انفرادی همه نمایندگان را تحت نظر دارند و شفافیت آرا به مردم کمک می کند تا بدانند چگونه وقتی وزیری استیضاح شده و به مجلس می آید رأی اعتمادی که می گیرد از رأی اعتماد اولیه اش بیشتر است.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به توسعه جامعه در عرصه های مختلف گفت: باید از انتصاب مدیران نالایق جلوگیری شود زیرا اگر سعی داریم در مسیر توسعه گام برداریم باید در بحث رأی نمایندگان و دیگر مسائل کشور شفاف سازی کرده و مدیران را بر اساس لیاقت و شایستگی انتخاب کنیم تا کشور روبه پیشرفت و توسعه برود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان یکی از مهم ترین مزیت های شفاف سازی را انتصاب مدیران بر اساس شایستگی دانست و افزود: با امضای این طرح در انتخاب مدیران با دقت عمل می شود زیرا باید عملکرد آن ها برای مردم نمایان شود و دیگر در هیچ حوزه ای قانون گریزی نداشته باشیم و این مهم ترین مزیت شفاف سازی است.

عباسی با اشاره کارشناسی شدن رأی گیری ها در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشور در شرایط تحریم بوده و مردم در رنج اقتصادی به سر می برند و با شفافیت آرا بسیار از رأی گیری ها در مجلس طبق روال گذشته به صورت کارشناسی انجام خواهد شد و از تبعیض و بی عدالتی جلوگیری می شود تا مردم از این موارد رنجی نبرند.

وی با بیان اینکه باید وظایف مدیران اجرایی و نمایندگان مجلس تفکیک شود، افزود: عملکرد نمایندگان و مدیران نباید فقط شعار باشد و باید تمام کارها شفاف و تفکیک وظایف شود زیرا بسیاری از موارد ازجمله راه سازی و آسفالت که مردم از نمایندگان انتظار دارند انجام شود بر عهده مدیران اجرایی است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر انقلابی عمل کردن مسؤولان و نمایندگان مجلس گفت: دولت، مجلس و قوه قضائیه در دولت انقلابی باید به صورت انقلابی عمل کرده و از فساد جلوگیری کنند که خوشبختانه تاکنون این گونه بوده و قوه قضائیه به طور قاطع با مفسدین برخورد می کند.

عباسی اعلام سیاست کلی قانون گذاری را بسیار مثمر ثمر عنوان کرد و افزود: اعلام سیاست های کلی قانون گذاری توسط مقام معظم رهبری فصل الخطاب برای تمام مسؤولان بوده و همه نهادها باید طبق آن عمل کرده و قانون گذاری کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان