Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: با رفع یک سری بروکراسی های اداری در جمهوری آذربایجان به زودی اعتبارات لازم برای ساخت و تکمیل راه آهن آستارا - آستارا در اختیار پیمانکار پروژه قرار می گیرد.

ولی داداشی با بیان اینکه راه آهن آستارا - آستارا هم اکنون با 30 تا 40 درصد ظرفیت خود در حال ساخت و تکمیل است اظهار داشت: با رفع یک سری بروکراسی های اداری، جمهوری آذربایجان به زودی اعتبارات لازم برای ساخت و تکمیل راه آهن آستارا را در اختیار پیمانکار پروژه قرار می دهد.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با تأکید بر اینکه در مورد پروژه راه آهن آستارا به آستارا مشکلاتی که از طرف کشور ما وجود داشت با رایزنی های فشرده برطرف شده است عنوان کرد: در حال حاضر پیمانکار پروژه منتظر تزریق پول و اعتبار از سوی جمهوری آذربایجان است تا کار را به صورت صد در صدی ادامه دهد.

داداشی وجود یک سری بروکراسی های اداری در جمهوری آذربایجان برای تخصیص اعتبارات ساخت راه آهن آستارا را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اگر بخواهیم سرعت این پروژه افزایش یابد و مشکل پل روگذر روبه روی راه آهن که باعث ایجاد ترافیک می شود حل شود باید اعتبارات آن به طور کامل تخصیص پیدا کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس روند تملک اراضی پروژه راه آهن آستارا را تا حدودی مثبت ارزیابی کرد و گفت: تملک اراضی این پروژه به دو قسمت فاز سرمایه گذاری داخلی و فاز سرمایه گذاری خارجی تقسیم شده بود که کار تملک فاز سرمایه گذاری خارجی آن با پیگیری های انجام شده در مجلس دهم به پایان رسیده است.

وی از تخصیص 40 میلیارد تومان اعتبار و اتمام تملک اراضی فاز سرمایه گذاری خارجی پروژه راه آهن آستارا سخن گفت و ابراز داشت: در فاز سرمایه گذاری داخلی این طرح نیز حدود 35 تا 40 هکتار از اراضی باید تملک شود که هنوز انجام نشده و پیگیری ها برای تملک اراضی باقیمانده در حال انجام است.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در پاسخ به این پرسش که پروژه راه آهن آستارا - آستارا در چه مدت زمانی باید تکمیل شود خاطرنشان کرد: طبق مفاد مندرج در قرارداد منعقد شده، این پروژه سه ساله باید تمام شود که تا الان دو سال آن به پایان رسیده و تنها یکسال دیگر از زمان قانونی اجرا و تکمیل آن باقیمانده است.

داداشی بر ضرورت فعال تر شدن سفارت کشورمان در جمهوری آذربایجان و ممانعت از بروز هرگونه مشکل در مسیر اجرای راه آهن آستارا - آستارا تأکید کرد و گفت: امیدواریم این پروژه در بروکراسی های اداری کشورمان در حوزه کارهای کارشناسی وزارت راه، شرکت ساخت و توسعه و راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز معطل نشود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان