Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم حمایت از سرمایه گذار در راستای رونق اقتصادی در کشور گفت: فعالیت در حوزه صنعت باید منتج به رضایت مردم شود.

آیت الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: نیروی انتظامی حافظان امنیت عمومی جامعه بوده و با تقدیم ۱۳ هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز برگ زیرینی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی را در افتخارات این سازمان مقدس ثبت کرده است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی بخشی از امنیت ارزشمند خود را مدیون این سازمان مقدس است، گفت: نیروی انتظامی با توجه به فضاهای مختلف توانست بخشی از ناهنجاری های را که عده ای در درون جامعه ایجاد کرده و می کنند سامان بخشی کند تا مردم را از ناهنجاری ها مصون بدارند.

خطیب جمعه رشت با اشاره به تاریخ شهادت امام حسن مجتبی (ع) به روایتی در هفت صفر گفت: از صداوسیما می خواهیم که در روز شهادت امام حسن مجتبی (ع) برنامه های لازم را در دستور کار قرار داده و موردتوجه قرار دهند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب سلامی در جمع فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: رهبری فرمودند که "سپاه بسیار کار کرده، خدمات زیادی انجام داده و من از سپاه راضی هستم" که این کلام رهبری یک مدال افتخاری در کنار مدال های مختلف سپاه پاسداران است که یک تنه وزنه بیشتری نسبت به تجمیع مدال های مختلف این نهاد مقدس دارد.

فلاحتی با تأکید بر رضایت رهبری معظم نظام از سپاه پاسداران گفت: رهبری اگرچه از سپاه پاسداران راضی بوده ولی به وضع موجود قانع نیستند.

امام جمعه رشت با اشاره به حضور وزیر صمت در گیلان خاطرنشان کرد: در دیدار با وزیر صمت مطالب مهمی در حوزه اهمیت رونق تولید گفته شد تا تلاش مجاهدانه ای در راستای رونق یافتن کارخانه جات فرسوده و ورشکسته صورت بگیرد.

وی با ابراز تأسف و نگرانی از وضعیت کارگران کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل افزود: زندگی کارگران به دلیل وجود کارخانه های ناکارآمد و ورشکسته مختل شده و بررسی وضعیت آنان و ساماندهی کارخانجات فرسوده و نیمه تعطیل لازم و ضروری است.

فلاحتی با تأکید بر لزوم حمایت از سرمایه گذار در راستای رونق اقتصادی در کشور بیان کرد: دولت مردان به تنهایی توانایی لازم برای سازوکارهای فنی اقتصادی ندارند و ضروری است دولت توجه به سرمایه گذاران را در دستور کار خود قرار دهند.

امام جمعه رشت با اشاره به خروج سرمایه گذاران ایرانی به خارج از کشور گفت: دولت نباید اجازه دهد تا سرمایه گذاران سرمایه های خود را در کشورهای دیگر سرمایه گذاری کنند ازاین رو، با ایجاد سازوکار مناسب، زمینه سرمایه گذاری در ایران را تسهیل بخشند.

وی با اظهار تأسف از اینکه ۷۰ درصد از لاستیک موردنیاز کشور از کشورهای دیگر وارد می شود، بیان کرد: جای تأسف است در کشوری که حوزه صنایع نظامی و موشک ها فخر جهان بوده، در حوزه بسیاری از صنایع مختلف پیشرفت نکرده باشد.

فلاحتی با تأکید بر لزوم حرکت مجاهدانه در حوزه صنعت و صنایع گفت: اگر بخواهیم، می توانیم در مسیر شکوفایی صنعت حرکت کنیم چراکه حرکت در مسیر شکوفایی صنعت، نویدبخش نتایج مطلوب در حوزه اقتصاد و صنعت کشور است.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه فعالیت در حوزه صنعت باید منتج به رضایت مردم شود، افزود: مسئله هپکو و هفت تپه دیگر نباید تکرار شده و کارگران باید به صورت جدی موردتوجه مسؤولان قرار گیرند.

خطیب جمعه رشت با اشاره به رتبه ۵۸ ایران در حوزه صنعت در آمار سازمان توسعه صنعتی ملل متحد افزود: بر اساس آمار سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، ایران درگذشته در میان ۱۳۵ کشور دنیا رتبه ۹۵ را در صنعت داشته که امروز با ۴۰ درصد رشد به پله پنجاه و هشتم در سال ۲۰۱۸ رسیده است.

فلاحتی با اذعان به اینکه رشد ۴۰ درصدی و ارتقا به پله ۵۸ در حوزه صنعت جهان، ما را قانع نکرده و راضی نیستیم، گفت: مسؤولان مربوطه باید با تلاش مجاهدانه وضعیت صنعت، کارخانه های ناکارآمد و شرایط نامطلوب کارگران را ساماندهی کنند.

وی با تأکید بر دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر سرکار آمدن دولت جوان و حزب اللهی تصریح کرد: مردم باید به این نتیجه برسند حضور مسؤولان جوان و انقلابی منتج به فعالیت شبانه روز آن ها می شود بنابراین، مردم با لبیک به ندای رهبری و انتخاب مسئولان جوان و انقلابی می توانند شاهد حضور مسؤولان جوان باشند.

فلاحتی بسیاری از مشکلات کشور را ضعف نظارتی دانست و افزود: امیدواریم در آینده ای نزدیک با تلاش مجاهدانه مسؤولان تنها شاهد گزارش های خشک نبوده و گزارش ها به صورت عملی برای همگان محسوس باشد.

وی با اشاره به اهمیت موعظه در نظام تربیتی اسلامی اظهار کرد: موعظه کنندگان خود باید به ویژگی ها و نکات موعظه آراسته بوده و با خلوص نیت فرد موردنظر ازجمله فرزندان را مورد موعظه قرار دهند.

فلاحتی با بیان اینکه بسیاری از افراد تحصیل کرده که در حوزه تربیتی دستی بر آتش داشته از تربیت فرزندان خود بازمانده اند، افزود: بسیاری از این افراد نکات تربیتی را بدون اخلاص حتی برای فرزندان خود در نظر می گیرند چراکه اگر کسی  برای خدا موعظه کند خداوند برای موعظه شونده تأثیر ایجاد می کند.

امام جمعه رشت با دعوت همگان به تقوای الهی گفت: گاهی اوقات پدر و مادر حلال را حرام و حرام را حلال کرده تا دستاوردی برای فرزند خود در دنیا ایجاد کنند اما در روز قیامت نه پدر فرزند را می شناسد نه فرزند پدر را، پس باید  مراقب بود درگیر دنیا نشویم و تقوای الهی در پیش گیریم.

به گزارش فارس، دکتر خزایی نماینده مردم رشت در اولین مجلس شورای اسلامی، سخنگوی اسبق جمهوری اسلامی در سازمان ملل و معاون کنونی وزیر به عنوان میهمان کشوری در نماز جمعه زادگاه خود حاضر شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان