Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تعداد کم مدیران جوان در گیلان گفت: استفاده از جوانان به عنوان مشاور کار اشتباهی است زیرا جوانان باید مدیر باشند و مسؤولانی که سنشان بالاست مشاور جوانان باشند.

محمدمهدی تندگویان پیش از ظهر امروز در سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گیلان در سالن جلسات استانداری گیلان با بیان اینکه به حوزه جوانان در گیلان خوب رسیدگی نمی شود، اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان مسؤولیت بخشی از مشکلات ۲۵ میلیون جوان کشور را دارد.

عدم رسیدگی مناسب به امور جوانان در گیلان/ آمار نگران کننده طلاق در گیلان

وی با اشاره به عدم توجه مناسب در بخشی از شهرهای گیلان به موضوع جوانان گفت: جوانان آینده های این کشور هستند و باید برای این قشر برنامه ریزی کرد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به آمار بالای میانگین کشوری گیلان در بخش طلاق افزود: باید با کار کارشناسی به مشکلات حوزه ازدواج پرداخته شود و در این بخش کار بیشتری در استان گیلان صورت گیرد تا آمار طلاق کاهش پیدا کند.

وی با تأکید بر هماهنگی بیشتر در بین مسؤولان بیان کرد: آمار طلاق در گیلان نگران کننده است و باید مسؤولان در این زمینه برنامه ریزی داشته باشند.

تندگویان با اشاره به اینکه عدم توجه به مسئله مسکن و ازدواج جوانان در گیلان جای تعجب دارد، تصریح کرد: با بررسی که در چند روز اخیر در شهرستان های گیلان انجام شد متوجه شدیم چند سال است که در برخی از شهرستان هیچ جلسه ای در رابطه با مسئله جوانان برگزار نشده است.

وی با بیان اینکه در کشور در زمینه وام ازدواج مشکلی نداریم، افزود: در چند سال اخیر از زمان درخواست وام تا زمان پرداخت بیشتر از یک ماه طول نمی شود.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: آمار طلاق در گیلان بسیار بالا و آمار ازدواج بسیار پایین است که این مسئله تعجب مدیران کشوری را برانگیخته بنابراین باید دلیل این مسئله خیلی سریع بررسی شود.

تندگویان با اشاره به تعداد کم مدیران جوان در گیلان گفت: استفاده از جوانان به عنوان مشاور کار اشتباهی است زیرا جوانان باید مدیر باشند و مسؤولانی که سنشان بالاست مشاور جوانان باشند.

گیلان مورد تحسین رئیس جمهور است

استاندار گیلان نیز در این جلسه با تأکید بر برگزاری منظم جلسات ستاد ساماندهی جوانان اظهار کرد: جوان عنصری پویا و تلاشگر و حضورش در بخش های مختلف اثربخش است.

ارسلان زارع با اذعان به اینکه جوانان در دوران دفاع مقدس باعث اقتدار ایران اسلامی شدند، بیان کرد: جوانان در بخش های گوناگون موفق حاضرشده اند و حتماً باید موفقیت های گذشته تکرار شود و باید به آن ها میدان بیشتری بدهیم.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در عمل به جوانان ایمان و باور دارد، گفت: در دولت تدبیر و امید شاهد کارنامه قابل قبولی از جوانان بوده ایم و گیلان نیز یکی از استان های پیش رو در زمینه باور جوانان است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه گیلان مورد تحسین رئیس جمهور است، بیان کرد: جوانان جزو مدیران موفق کشور بوده اند و باید از جوانان در سمت های مدیریتی دستگاه های اجرایی بیشتر استفاده شود و بنده از ایده خلاق برای اشتغال استقبال می کنم.

زارع با بیان اینکه باید به این نتیجه برسیم که جوانان می توانند تأثیرگذار باشند، گفت: باید با استفاده از جوانان و تفکر پوینده آن ها به تعالی برسیم زیرا استفاده از جوانان جزو تأکیدات ویژه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بود.

توانمندسازی حوزه جوانان

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه ما متولی امور جوانان هستیم اظهار کرد: باید درصدد برنامه ریزی صحیح جهت برطرف کردن دغدغه جوانان باشیم.

مریم بخشی با اشاره به اینکه حوزه جوانان باید توانمندسازی شود، افزود: اشتغال زایی برای جوانان را جزو برنامه های اصلی خود قرار داده ایم و برای این کار برنامه ویژه در دستور کار داریم.

وی با اشاره به سرانجام رسیدن ۴۰ طرح در حوزه جوانان گفت: تفاهم نامه ها امضاشده و درصدد تخصیص بودجه به استان هستیم و ما معتقدیم که باید از حالت گزارش دهی خارج و به سمت اجرایی کردن مصوبات پیش برویم.

بخشی با اشاره به اینکه تقاضا داریم که زمین های دولتی به صورت اجاره به جوانان نیازمند داده شود، افزود: با پرداخت تسهیلات و قرار دادن زمین ها به جوانان بی شک در اشتغال و تسهیل ازدواج جوانان کمک می کند.

پرداخت دو میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج

رئیس سازمان صندوق کارآفرینی امید استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ازدواج را به حداکثر ۳۰ میلیون تومان رسانده ایم، اظهار کرد: دو میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان تاکنون پرداخت کرده ایم که ۶۸ مورد از ورزش و جوانان معرفی شده بود.

نادر شیرکوند با اشاره به اینکه ۴۲ فقره کمک جهت اشتغال جوانان با مبلغ دو میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان پرداخت شده است، افزود: صندوق این آمادگی را دارد که با استان های دیگر کشور که ضعیف هستند همکاری کند زیرا ما به تمامی ابلاغیه های که به دستمان رسیده بود عمل کردیم و تمامی کارها انجام شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان