Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان احیاء مجدد جاده ابریشم و نقش استراتژیک این استان در تجارت این حوزه را مورد تأکید قرار داد و گفت: ظرفیت های تجاری گیلان به ۵ برابر میزان فعلی آن قابل افزایش است.

محمد علی محمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تجارت امروز به سمت شیوه های نوین و جدیدی حرکت کرده و از حالت سنتی خارج شده است اظهار داشت: با فراهم شدن زیرساخت های تجارت الکترونیک در جاده ابریشم، گیلان می تواند از این فرصت بسیار خوب برای توسعه تجارت خود استفاده کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان فراهم کردن زیرساخت های لازم برای اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی را بخشی بسیار مهمی از این راهبرد کلان دانست و گفت: امکانات این استان در حوزه خطوط ریلی، زمینی و دریایی خوب است و مطمئناً این ظرفیت ها در صورت تکمیل نهایی هر کدام از پروژه های در دست اجرا افزایش پیدا می کند.

محمدی تکمیل آزاده راه قزوین - رشت در محدوده رودبار را برای افزایش توانمندی های اقتصادی گیلان امری بسیار مهم تلقی کرد و ابراز داشت: با اتصال خط آهن قزوین - رشت به سمت بندر کاسپین و بندرانزلی موقعیت گیلان در حوزه اقتصاد بین الملل و بازرگانی با تحولات چشمگیری مواجه می شود که عواید آن متوجه کل کشور است.

وی اتصال خط آهن گیلان به بندرآستارا را یکی از اولویت ها و اهداف بسیار بزرگ دولت خواند و با تأکید بر اینکه عزم جدی در کشور برای این مهم ایجاد شده است تصریح کرد: از دیگر روش های تجارت نوین در جهان ایجاد زیرساخت های تجارت بین الملل است که در همین زمینه جلسات متعددی را با سازمان های ذی ربط در گیلان برگزار کرده ایم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان از افتتاح و بهره برداری راه آهن رشت به انزلی در دو سال آینده خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه خطوط زمینی و ریلی گیلان برای توسعه تجارت به زودی تکمیل می شوند در همین جا از تمام سرمایه گذاران بخش خصوصی تقاضا داریم برای گسترش انبارها و سردخانه های خود اقدام کنند.

محمدی قرار داشتن کشورمان در محاصره اقتصادی شدید دشمن را به عنوان یک عامل کند کننده جهت اجرای به موقع برخی از برنامه ها و پروژه ها متذکر شد و گفت: کشورمان با پیوستن به معاهده اوراسیا با یک بازار 185 میلیون نفری مواجه است که از این ظرفیت باید برای توسعه تجارت و اقتصاد خود با کشورهای عضو استفاده کند.

وی امکانات فعلی استان گیلان برای ورود به عرصه تجارت با کشورهای عضو معاهده اوراسیا را فعلاً کافی قلمداد کرد و گفت: با افتتاح راه آهن رشت به آستارا و خطوط دریایی رشت به انزلی تجارت مشترک بین ایران و کشورهای دیگر تا اروپا توسعه پیدا می کند و مزیت های بسیار فراوانی نیز در این میان نصیب گیلان می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان