Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: شفاف سازی وضعیت مالی مسئولان موجب افزایش اعتماد مردم، مبارزه با شبهه افکنی و جلوگیری از دروغ گویی می شود .

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: شخص موعظه کننده باید به ویژگی های شخصیتی افرادی که قرار است موعظه و تذکرات او را گوش دهند توجه کند از این رو موعظه باید نرم و روان باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه موعظه شونده نیز باید آمادگی شنیدن گفتار نرم و خوب را داشته باشد ابراز داشت: برخی انسان ها به راحتی به سخنان دیگران گوش نمی دهند و سخن حق در آنان تأثیری ندارد.

آیت الله فلاحتی خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد در زمان پیامبراکرم(ص) سخنان حق آن حضرت را نمی شنیدند و یا به آن بی توجه بودند زیرا دل های آنان به سبب گناه سیاه شده بود و حتی به پیامبر(ص) می گفتند که موعظه کردن تو در ما تأثیری ندارد.

امام جمعه رشت با اشاره به برخی روایات زمان پیامبراکرم(ص ) گفت: خداوند متعال به پیامبر(ص) فرمود که مردگان و کسانی که از سخن تو روی برمی گردانند هرگز سخن تو را نمی فهمند و درک نمی کنند و به سمت حق حرکت نمی کنند چون قلبشان از گناه سیاه شده است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان گفت: امروز هم برخی افراد در سطح جامعه با وجود اینکه رشد و پیشرفت های نظام جمهوری اسلامی و انقلاب را می بینند اما موضوعات پیرامون این دستاوردها را وارونه به دیگران انتقال می دهند و معتقدند که بعد از انقلاب پیشرفتی حاصل نشده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اهمیت صبر و تقوا ابراز داشت: طبق آموزه های دینی، هر امتی که در برابر ناملایمات و مصیبت ها صبر کرده و تقوا پیشه کند خداوند آن امت را به وسیله فرشتگانش یاری می کند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به مناسبت 4 آبان، روز اعتراض و افشاگری امام خمینی(ره) علیه پذیرش لایحه کاپیتولاسیون گفت : قانون کاپیتولاسیون در جهت تحقیر ملت ها و در راستای مصونیت اتباع آمریکایی در ایران بود و ایرانی طبق این قانون، حق محاکمه اتباع آمریکایی را در ایران نداشتند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به اینکه امروز میزان بصیرت و آگاهی مردم ایران بسیار زیاد است تصریح کرد: مردم ما نسبت به حوادث زمان و اتفاقات مختلف بسیار هوشیار و بینا هستند و حتی نسبت به رأی نمایندگان مجلس هم واکنش نشان می دهند و برای آن ارزش قائل هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به مناسبت 5 آبان، سالروز رحلت حضرت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) افزود: پیامبراکرم(ص) در روز قیامت کسانی که در دنیا یاری دهنده اهل بیت عصمت و طهارت بودند و با زبان، قلب و عمل خود از ائمه اطهار(ع) دفاع کرده و آنها را دوست داشتند یاری می کند.

آیت الله فلاحتی، عدم توانایی تحلیل سیاسی و نداشتن آگاهی لازم را از جمله ویژگی های شخصیتی مردمان زمان پیامبر(ص) دانست و افزود: بسیاری از مردم آن زمان از بصیرت لازم برخوردار نبودند و حتی زمانی که به فرماندهی سپاه امام حسن(ع) منصوب می شدند اما با معاویه هم پیمان می شدند و به امام حسن(ع) خیانت می کردند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با تأکید بر اینکه مردم ما در شرایط گرانی ها، تورم و مشکلات مختلف از بصیرت بالایی برخوردار هستند افزود: مردم ما دارای قدرت تجزیه و تحلیل هستند و شرایط را درک کرده و در برابر مشکلات خم به ابرو نمی آورند. امام جمعه رشت عنوان کرد: مردم امروز با وجود مشکلات اما در عرصه های مختلف پیشگام بوده و در میدان حضور دارند و نشان دادند که در تراز یک امت اسلامی و قرآنی هستند لذا این موفقیت ها نتیجه بصیرت افزایی و زحمات امام خمینی(ره) در گذشته و رهبر معظم انقلاب است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به مناسبت 7 آبان، سالروز شهادت امام رضا(ع) افزود: امام رضا(ع) در طول زندگی با برکت خود، تهمت های بسیاری شنیدند و سرانجام در غربت نیز به شهادت رسیدند. نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به لزوم شفاف سازی مالی در دولت گفت: قانون شفاف سازی مالی در مجلس به تصویب رسید و این بسیار خوب است زیرا شفاف سازی مالی موجب افزایش اعتماد عمومی و مبارزه با شبهه افکنی شده و جلوی دروغ گویی نیز گرفته می شود .

وی با بیان اینکه مسئولان نظام اسلامی باید مجاهد و دارای روحیات جهادی برای خدمتگزاری به مردم باشند گفت: عده ای از مسئولان واقعاً به مردم خدمت می کنند اما در این میان عده ای هم هستند که از بیت المال به نفع خود استفاده و دارای حساب ها و خانه های میلیاردی هستند از این رو اجرای طرح شفاف سازی مالی بسیاری ضروری است .

امام جمعه رشت با اشاره به مساله حذف یارانه بگیرها افزود: اصل یارانه در ابتدا خوب  و مورد تأیید رهبر انقلاب نیز بود اما نیازمند ساز و کارهای لازم است زیرا افرادی امروز با وجود اینکه دارای حساب های میلیاردی هستند اما از یارانه نمی گذرند بنابراین دولت باید با حذف یارانه افراد ثروتمند، مقدار یارانه افراد نیازمند را افزایش دهد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان ضمن قدردانی از مردم و دولت عراق بابت پذیرایی بسیار خوب از زائران امام حسین(ع) در اربعین حسینی اظهار داشت: هم اکنون تأثیرات این پذیرایی ها و حرکت جهانی اربعین حسینی در سطح جهانی قابل مشاهده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان