Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به تشکیل کارگروه تخصصی با حضور متخصصین پسماند و استانداران استان های شمالی اشاره کرد و گفت: وضعیت پسماند در شمال کشور جدی بوده و اولویت دولت حل این مشکل زیست محیطی است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر محمدباقر نوبخت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان، ماموریت ستاد اقتصاد مقاومتی استان را احصاء و تعیین پروژه های حوزه اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: ۱۱ پروژه سد لاستیکی استان با پیشرفت فیزیکی متوسط 55درصد از پروژه های مهم ستاد اقتصاد مقاومتی است که در خصوص چهار سد، ۶۴ میلیارد تومان دریافت شده و ۳۵ میلیارد نیز برای اتمام پروژه ها مورد نیاز است.

 وی به وضعیت هفت سد دیگر لاستیکی اشاره و اظهار داشت: برای تکمیل این پروژه ها ۴۱ میلیارد تومان تخصیص یافت و ۹۵ میلیارد اعتبار جهت تکمیل طرح باقی مانده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت موجود امیدواریم تا قبل از پایان سال ۹۸، تعدادی از این پروژه ها به اتمام برسد.

وی به پروژه های اقتصاد مقاومتی آبفای گیلان اشاره و تصریح کرد: از 117 میلیارد تومان اعتبار مصوب سالجاری آبفای گیلان، 93 میلیارد تومان تخصیص داده شد که این رقم بیش از 80 درصد است.

دکتر نوبخت افزود: با توجه به وضعیت اعتبارات، پرداخت انجام شده برای پروژه های آبفا نسبت به اعتبار مصوب، خوب است اما به دلیل حجم فعالیت ها و نیازهای طرح، حجم اعتبار کافی نیست و باید اقدامات در این خصوص انجام شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به تخصیص اعتبار مدیریت پسماند گیلان اشاره و تاکید کرد: در این زمینه، مبلغ 145 میلیارد تومان تخصیص و پرداخت صورت گرفته که این امر کم نظیر است.

وی تاکید کرد: در شرایط سخت اقتصادی، طی یک ماه گذشته 180 میلیارد تومان برای مشکل پسماند مازندران و گیلان تزریق شد.

معاون رئیس جمهوری با انتقاد از نصب روزشمار منفی در سایت سراوان، خاطرنشان کرد: مسئولانی که دو سال پیش این تابلو روزشمار را نصب کردند امروز باید پاسخگو باشند.

دکتر نوبخت با انتقاد از اعلام وعده های بی اساس به شهروندان سراوان، این عمل را موجب دلسرد نمودن مردم و ابعاد سوء در حوزه اجتماعی خواند.

وی به تشکیل کارگروه تخصصی با حضور متخصصین پسماند و استانداران استان های شمالی اشاره کرد و گفت: وضعیت پسماند در شمال کشور جدی بوده و اولویت دولت حل این مشکل زیست محیطی است.

دکتر نوبخت در ادامه به افتتاح یک هزار واحد مسکونی محرومان کمیته امداد گیلان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه کمیته امداد امام خمینی (ره) در حوزه حمایت از محرومین کار خود را به درستی و بر اساس برنامه ریزی زمان بندی انجام می دهد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه دولت خود را مقید می داند که در کنار برنامه توسعه ای، برنامه ویژه ای برای محرومان داشته باشد، تصریح کرد: نمی توانیم تنها از سرریز برنامه های توسعه ای کشور به محرومان کمک کنیم، لذا باید در خصوص محرومیت زدایی در کشور اقدامی موثر و پایدار انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه رسانه ها در کنار نهادهای نظارتی، بر مصوبات و اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی، نظارت کنند، تصریح کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه چشمان بینای مردم باشند.

دکتر نوبخت با اشاره به اینکه طرح های عمرانی یکی از نمادهای توسعه هر کشوری است، گفت: تا نیمه نخست سال جاری، مبلغ ۲۹ هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح های عمرانی کشور پرداخت شده است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه طرح های تولیدی نیز باید در اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد، افزود: همت دولت در حوزه تولید اشتغال در طرح های عمرانی به درستی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه سایت ویژه اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان تا پایان سال جاری باید راه اندازی شود، تاکید کرد: این سایت باید به صورت آنلاین بروزرسانی شود تا مردم به صورت شفاف به اطلاعات و آمار دسترسی داشته باشند.

دکتر نوبخت اظهار کرد: میزان تسهیلات پرداخت شده، میزان واحدهای احیاء شده و میزان اشتغال انجام شده باید از طریق سایت در دسترس عموم قرار گیرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: برنامه دولت در سال آتی حرکت قطار در مسیر بندرانزلی است و اگر این رویکرد اجرایی نشود،باید این موضوع را حاصل کوتاهی و قصور دانست.

دکتر نوبخت با تاکید بر ایجاد سامانه ای شفاف جهت رصد مردم در ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان گفت: این سایت باید اطلاعات و پایشی  از میزان حل مشکلات اعتبارات،  تسهیلات واحدهای بانکی، تعداد جذب نیروی انسانی و فعال کردن واحدها را ارائه دهد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان