Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : در پی انتشار مطلبی با عنوان "تخریب رجال مذهبی فرهنگی به چه قیمتی؟!" یکی از پایگاه های خبری گیلان که (مدیر مسئول غیر بومی) دارد پاسخ تامل برانگیزی منتشر کرد که چنین استدلالی از یک اهل رسانه بسیار بعید و اعجاب انگیز است!

همانطوری که قبلا نیز به صراحت اعلام شد این نویسنده پاسخگوی عملکرد دیگران نیست تنها به عنوان یکی از اهالی رسانه بر اساس عقیده قلبی خود اقدام به نشر مقاله ای در قالب (دلنوشته) نمود که این تعبیر به مذاق (مدیر مسئول غیر بومی) خوش نیامد .

این (مدیر مسئول غیر بومی) به جای پاسخ به تک تک موارد مطروحه فرا فکنی کرد و براساس نیت خوانی و ایراد اتهام به یک قیاس مع الفارق بی نظیری متوسل شد از این رو لازم دیده شد اشارات نامبرده تکمیل شود.

شاید غیر مرتبط بودن برخی از پاسخ های (مدیر مسئول غیر بومی) از این جهت باشد که نامبرده عالم واقعیت را با عالم رویا اشتباه گرفته و گمان کرده صرف بیست سال اقامت در گیلان می تواند شانیت و جایگاه والا و ارزشمندی برای خود دست و پا نماید!!

این (مدیر مسئول غیر بومی) که از اطلاق واژه (غیربومی) به خود به شدت رنج می برد غافل است در گیلان (غیر بومی) های زیادی از اقوام مختلف اعم از: ترک، تالش، گالش، تات ، حتی مازنی و غیره با حفظ آداب و سنن و زبان خود در نهایت صلح و صفا با هم زندگی می کنند و ارتباطات اجتماعی و حتی سببی مثال زدنی ای با گیلک ها دارند و مثل ایشان هیچ حساسیتی و یا توقعی از نوع حساسیت و توقع ایشان ندارند.

اما چرا این (مدیر مسئول غیر بومی) بعد از بیست سال اقامت در این استان مهمان نواز هنوز نتوانست با گیلان و گیلانی رابطه حسنه ای برقرار نماید و همچنان باعنوان (غیربومی) معرفی می شود برای خود ایشان نیز سوال است تا جاییکه خود ایشان عنوان می کند: "مدت هاست که از این دست الفاظ [غیر بومی] برای ایراد هجمه به مدیر ... استفاده می شود ..."

براستی چرا از خیل جمعیت غیر بومی های مقیم گیلان فقط ایشان مورد هجمه قرار می گیرد؟ چه خصومتی مردم استان یا برخی ها با شخص ایشان دارند؟ چرا مردم گیلان این نوع برخورد را با سایر غیر بومی ها ندارند؟ اشکال کار در کجاست؟

متاسفانه ایشان به جای یافتن پاسخ این سوال ها و علت هجمه با یک قیاس مع الفارق شگفت انگیز خود را با مقامی مقایسه می کند که به قول معروف (بین تفاوت ره کز کجاست تا به کجا)!؟

شاید این (مدیر مسئول غیر بومی) بر اثر (خودشیفتگی) دچار توهم شده که بسبب اقامت بیست ساله در گیلان این اجازه را به خود می دهد تا خود را همسنگ (سلمان فارسی) بپندارد و این توهم را هم از طریق رسانه اعلام نماید!؟ و بدون توجه به شان و مقام و ایمان و اعتقاد و رفتار این صحابه بزرگوار پیامبر اسلام انتظار رفتاری همشأن (سلمان فارسی) از مردم دارد که این هم محقق نمی شود! زیرا نمی توان صرف یکسان بود املای شیر نوشیدنی و شیر وحشی، خود را با پاکان مقایسه کرد :

کار پاکان را قیاس از خود مگیر       گرچه باشد در نوشتن شیر، شیر

این (مدیر مسئول غیر بومی) باید بداند صرف اقامت نمی توان (سلمان فارسی) شد بلکه برای رسیدن به جایگاه سلمان باید تزکیه نفس ، صداقت و سلامت نفس داشت و به روش پسندیده با احترام و دوست داشتن دیگران برای خود (احترام خرید) که با کمال تاسف این ویژگی مورد غفلت ایشان قرار دارد.

جهت مزید اطلاع این (مدیر مسئول غیر بومی) باید گفته شود سلمان فارسی به مرحله ای از ایمان و عرفان و آگاهی رسید که امام سجاد (ع) در باره اش فرمود : "اگر ابوذر بر آنچه در دل سلمان بود اطلاع می یافت ، او را می کشت" .

متاسفانه این (سلمان فارسی نوظهور!!) نمی داند سلمان با تمام وجود در خدمت اسلام و حفظ مسلمین و مجری وَقِّرُوا کِبارَکُم بود کما اینکه در جنگ خندق ، حفر خندق از پیشنهاد های ایشان بود .

البته جای شکرش باقیست این همکار رسانه ای خود را به شخصیت دیگری که این روزها هر از گاهی بر سر زبان ها می افتد مقایسه نکرد! اما جهت مزید اطلاع (سلمان فارسی نوظهور!) باید گفت :

1 – به صراحت اعلام می شود کسی مشتاق نیست بداند در خبر منتشره ایشان نامی ، نشانی، ضمیری یا مرجع ضمیری دال بر انتساب خبر مذکور به شخصیت معنوی سابق استان ! وجود دارد یا (نیت خوانی) شده است! ولی بی اشکال نیست پرسیده شود وقتی اعلام می شود: "شخصیت معنوی سابق استان این روزها به منظور تجدید دیدار با یکی از بستگان نسبی در کانادا به سر می برد!" چرا این شخصیت شفاف به مردم معرفی نمی شود؟ مگر ادعای" شفافیت" نداریم ؟ پس چرا مقاصد را برای مردم شفاف سازی نکنیم؟ .

2 – (مدیر مسئول غیر بومی) در جوابیه خود جعل دلیل می کند که: ... عدم تحریر این مطلب ممکن بود برای نویسنده [تخریب رجال مذهبی ...]تبعاتی در حد و اندازه از دست دادن شغلش باشد ..." !!

الف - سمت فعلی (شخصیت معنوی سابق استان) درحدی نیست که نیاز به دفتر و دستک عریض و طویل و کارمند متعدد باشد تا این نویسنده برای حفظ موقعیت شغلی خود ناگزیر به تحریر مطلب دفاعیه باشد!

ب -  اگر (مدیر مسئول غیر بومی) در حد و اندازه سلمان فارسی است حتما اشراف اطلاعاتی کاملی از افراد و اوضاع پیرامونی خود دارد و بدون ایجاد شبهه باید بداند این نویسنده یک معلم بازنشسته است.

جهت مزید اطلاع عمومی اعلام می شود این نویسنده از حدود سال های 62، 63 به موازات تدریس مشغول کارهای فرهنگی هنری بود و از سال 68 با رسانه سر و کار پیدا کرد و از سال 73 به طور رسمی با حکم نمایندگی روزنامه کشوری جهان اقتصاد وارد عرصه مطبوعات استان شد و آثار قلمی فراوانش در این روزنامه موجود است که (مدیر مسئول غیر بومی) جهت حصول اطمینان می تواند به کتابخانه ملی رشت که محل نگهداری چند دوره از این روزنامه صحافی شده اینجانب است مراجعه نماید .

این نویسنده با افتخار اعلام می نماید کما فی السابق خبرنگار است و خبرنگار باقی مانده و اینک بعنوان مدیر مسئولی پایگاه خبری گیلانیان مشغول انجام وظیفه است.

جهت اطمینان (مدیر مسئول غیر بومی) اعلام می شود این حقیر علیرغم آشنایی نزدیک با نمایندگان ولی فقیه اسبق و سابق استان بمنظور پرهیز از برچسب هایی از نوع برچسب ایشان هرگز به آنان نزدیک نشد و پس از بازنشستگی و زمانی که شرایط احراز پست های مدیریتی، ریاستی و حتی مشاوره ای فلان و بهمان را از دست داد در یک مقطعی با این "شخصیت معنوی سابق استان"! بدون هیچ چشمداشتی همکاری داشت و با توجه به شرایط سنی و جسمی اطمینان داشت هرگز این مشاغل به او سپرده نخواهد شد تا مورد سعایت حسودان و تنگ نظران قرار گیرد.

بدون شک (مدیر مسئول غیر بومی) می داند حتی اگر دفاعیه ای تحریر نمی شد "شخصیت معنوی سابق استان"! نمی توانست ، یعنی این اختیار را نداشت بازنشستگیش را از او بگیرد و یا از سمت خبرنگاری معزولش نماید!

3 – (مدیر مسئول غیر بومی) علیرغم اینکه این حقیر را به (نیت خوانی) متهم می کند ولی خودش در بند 4 جوابیه دست به (نیت خوانی) زده و می نویسد : "اگرچه به نظر می رسد منظور نگارنده از خبرساز در بند، مدیر سایت معاند و ضد انقلاب آمدنیوز بوده است"؟؟!!

4– آقای (مدیر مسئول غیر بومی) ! اینکه سکونت در خانه شرکتی که مدیر عامل آن (یک اصلاح طلب معروف در استان) است اشکال شرعی دارد یا خیر یک امر تخصصی است در حد این نویسنده نیست شاید جنابعالی که خود را همطراز (سلمان فارسی ) می دانید بتوانید در این مهم فتوی صادر نمایید!!

5 – از اینکه (مدیر مسئول غیر بومی) موانست خود با یکی از فرزندان (شخصیت معنوی سابق استان)! را در حد سلام و علیک و شرکت در جلسات گاه بیگاه اعلام می نماید بلا اشکال است و اصراری در اثبات صحت و ثقم این ادعا وجود ندارد ولی اگر مصر به اثبات این بیان هستید می توانیم مدرک تحت اختیار را منتشر نماییم تا ( در و دیوار گواهی بدهد [سر و] کاری هست)!؟اما تمایلی به انتشار این مدرک وجود ندارد.

کلام آخر: استفاده مکرر و زاید عبارت (مدیر مسئول غیر بومی) در این مطلب عمدی است و صرفا جنبه مقابله به مثل با (مدیر مسئول غیر بومی)! دارد که ایشان علاقه وافری به استفاده از عبارت "سایت منسوب به مسئول پیشین" دارد و گمان می کند این عبارت نقطه ضعفی برای نویسنده است غافل از اینکه اگر (شخصیت معنوی سابق استان)! این انتساب را بپذیرد باعث افتخار خواهد بود و از تلاش آقای مدیر مسئول غیر بومی جهت تبلیغ  این عبارت باید سپاسگزاری هم بشود .

اگرچه سایت گیلانیان مستقل است و تا کنون از احدی و از هیچ اداره ای مثل بعضی ها کمک مالی نجومی بابت حق الدرج اخبار و گزارشات تقاضا نکرده و برای دریافت وجه مچ گیری هم نکرده است ولی به (مدیر مسئول غیر بومی) اعلام می شود حالا که شما و طیف متعلقه اصرار به این وابستگی دارید این خودش افتخاری است که نصیب هرکسی نمی شود .

زیرا وقتی شخص آیت الله سیستانی با شنیدن نام به قول حضرات(شخصیت معنوی سابق استان) به (پیک) ایشان که این نویسنده باشد ملاقات اختصاصی می دهد کم افتخاری نیست، سپس با اشاره معظم له کتاب اهدایی (شخصیت معنوی سابق استان) را به عربی ترجمه و چاپ و تعدادی از آن کتاب عربی شده را برای ایشان ارسال می نماید، بیانگر جایگاه علمی (شخصیت معنوی سابق استان) استان است که برخی ازمدعیان آگاهی ، از آن بی اطلاع هستند.

چه اشکالی دارد آدم بخشی از عمر خود را به کار های آخرتی اختصاص دهدو در این راه خداپسندانه حتی اگر لغزشی حاصل شود گناهش را به پای آمر می نویسند نه عامل.

درنیابد حال پخته هیچ خام                  پس سخن کوتاه باید والسلام)

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان