Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس از برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی با اولویت بندی جهت پرداخت مطالبات بیمه ها به مراکز دارویی خبر داد.

محمد حسین قربانی با بیان اینکه بیمه ها به تعهدات خود در مقابل بیمارستان ها، پزشکان و مردم عمل نمی کنند اظهار داشت: دولت تعهد داده است که کل مطالبات سال 97 بیمه ها را از محل منابعی که با اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها تا پایان برج دهم امسال به دست آمده پرداخت می کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس عملی شدن تعهدات دولت در قبال مطالبات بیمه ها را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در حال حاضر طبق گفته های دولت کل مطالبات سال 98 بیمه ها تا ماه خرداد امسال پرداخت شده که امیدواریم برای مطالبات ماقبل 98 هم به همین ترتیب تدبیری بیندیشند.

قربانی دغدغه مراکز درمانی خصوصی و دولتی، مشکلات بیمه شدگان دفترچه به دست و مطالبات انباشت شده بیمه های تأمین اجتماعی و سلامت را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: عدم پایدار بودن منابعی که برای تأمین سرانه و منابع بیمه ای در نظر گرفته شده است عامل اصلی بروز چالش های اخیر در حوزه بیمه ها است.

وی با بیان اینکه منابع بیمه ای هم اینک از محل منابع و بودجه عمومی کشور که وابسته به درآمدهای حاصل از فروش نفت است تأمین می شود ابراز داشت: اخیراً طرحی از طرف تعدادی از نمایندگان پیشنهاد شد که منابع بیمه ای و کلاً اعتبارات حوزه سلامت از منابع پایدار درآمدی تأمین شود که این امر با عدم همراهی دولت و مجلس روبه رو شد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس چالش بزرگ بسیاری از مراکز عرضه دارو در کشور و لغو قرارداد داروخانه ها با بیمه ها را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: مجلس امسال برای جلوگیری از تشدید این معضل بزرگ به دولت اجازه داد که مطالبات مراکز دارویی و داروخانه ها را از محل منابع صندوق توسعه ملی پرداخت کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس از برداشت 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری و اولویت بندی جهت پرداخت مطالبات بیمه ها به مراکز دارویی سخن گفت و افزود: با اجرایی شدن این طرح مشترک، از لغو گسترده قرارداد داروخانه ها با بیمه ها جلوگیری به عمل آمد.

قربانی با بیان اینکه بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور در حال حاضر هزینه های بسیار سنگین و هنگفتی را بر دوش می کشند خاطرنشان کرد: به عقیده بنده یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از مشکلاتی که برای بیمه ها و مراکز درمانی به وجود آمده تأمین اعتبارات حوزه سلامت از محل منابع و درآمدهای پایدار کشور است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان