Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

نماینده مردم رشت در مجلس به وضعیت نابه سامان اقتصادی در ماه های نخست امسال و افسارگسیختگی بازار اشاره کرد و گفت: مردم با تنگناهای معیشتی مواجه اند.

جبار کوچکی نژاد در واکنش به برخی گمانه زنی ها که از تصمیم دولت برای افزایش نرخ بنزین حکایت دارد اظهار داشت: مقطع کنونی فعلاً برای تغییر قیمت بنزین مناسب نیست و در صورت هر گونه اقدام دولت در این زمینه، احتمالاً مجلس با یک طرح دو یا سه فوریتی در مقابل آن ایستادگی می کند.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه دولت در خلال بودجه سال 98 نیز قصد تغییر قیمت بنزین و حامل های انرژی را داشت عنوان کرد: دولت باید درآمدها و هزینه های خود را در سال 99 به دقت پیش بینی کند البته این به معنای آن نیست که بدون توجه به موقعیت کنونی و وضعیت معیشت مردم بی محابا دست به افزایش قیمت بنزین بزند.

کوچکی نژاد تأثیرگذاری بسیار بالای قیمت بنزین بر روی اقتصاد کشور از یک سو و زندگی آحاد مردم از سویی دیگر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در حال حاضر ما در یک شرایط ویژه و مقطع بسیار حساسی قرار گرفته ایم و هرگونه تصمیم برای تغییر قیمت بنزین بازار داخلی را مجدداً دچار تنش و شوک اقتصادی بزرگی می کند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تأکید بر اینکه اگر قیمت بنزین در ماه های پایانی امسال افزایش پیدا کند این کار دولت دقیقاً خلاف قانون بودجه است ابراز داشت: در صورت وقوع این مسئله مجلس به طور قطع در برابر آن عکس العمل نشان می دهد و احتمالاً با طرح دو فوریتی و یا سه فوریتی جلوی دولت را می گیرد.

وی به وضعیت نابه سامان اقتصادی در ماه های نخست امسال و افسارگسیختگی بازار اشاره کرد و اظهار داشت: پس از آن شرایط بسیار سخت که قشرهای مختلف مردم با تنگناهای اقتصادی و معیشتی و مصیبت های بسیار بزرگی مواجه شدند به دوره آرامش و ثبات نسبی اقتصادی رسیدیم و باید این وضعیت تقریباً آرام را حفظ کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس ضمن مخالفت با شوک اقتصادی جدید در اقتصاد با تأکید بر اینکه تغییر قیمت حامل های انرژی به سرعت بر روی معیشت مردم تأثیر می گذارد بیان داشت: انگار برخی افراد هستند که از عمد قصد آزار و اذیت مردم را دارند و می خواهند با اقدامات خود بستری را برای اعتراضات گسترده مردمی در کشور فراهم کنند.

کوچکی نژاد اجرای طرح افزایش قیمت بنزین را فعلاً عملی  غیرکارشناسانه ارزیابی کرد و ضمن توصیه به دولت در جهت عمل و پایبندی به مفاد لایحه بودجه 98 گفت: مردم تحمل یک شوک دیگر اقتصادی را ندارند و دولت به جای این دست از اقدامات بهتر است طرح های حمایتی مورد تعهد خود را به درستی اجرا کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان