Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: ائمه جمعه باید غبارهای شبهه را در جامعه کنار بزند و مردم را به میثاق فطری آنها ارجاع دهد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در همایش ائمه جمعه گیلان با تبریک ماه ربیع اظهار کرد: ائمه جمعه در انجام رسالت خود نیازمند تاسی از پیامبر(ص) هستند.

وی به جایگاه رفیع ائمه جمعه در جامعه اشاره و افزود: بهره مندی از شفاعت پیامبر اکرم(ص) در پیشبرد اهداف ائمه جمعه حائز اهمیت است.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر نزدیک شدن ائمه جمعه به سیره نبی مکرم اسلام(ص) در تبلیغ رسالت دین، بیان کرد: ائمه جمعه برای نزدیک شدن به سیره نبوی(ص) باید تلاش مجاهدانه داشته باشند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری، تاسی به سبره نبوی در ابلاغ رسالت الهی را مهم عنوان و گفت: ویژگی های روش زندگی، مدیریت گفتار و رفتار پیامبر اکرم(ص) در راستای ابلاغ رسالت الهی شناخته شده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، فروتنی را اصل مهم در ارجاع دادن مردم به میثاق فطری آنها دانست و خاطرنشان کرد: خوش رفتاری و گسترانیدن بال مهر و محبت برای بندگان خدا از مسائل مهم در به سرانجام رسیدن دعوت است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری، حفظ کرامت مخاطب را نقطه مرکزی منظومه گفتار و رفتار رسول اکرم(ص) ذکر کرد و یادآور شد: مخاطب باید احساس شخصیت کند تا همراه شود بنابراین داشتن شرح صدر و صبر توسط ائمه جمعه مهم است.

وی با اشاره به اینکه حلم و بردباری ائمه جمعه در انجام رسالت حائز اهمیت است، اضافه کرد: ائمه جمعه نباید در مسیر رسالت خود خسته و دلسرد شوند بلکه باید با متانت و وقار وظایف خود را انجام دهند.

وی تاکید کرد: ائمه جمعه باید غبارهای شبهه را در جامعه کنار بزند و مردم را به میثاق فطری آنها ارجاع دهد.

امام جمعه موقت تهران، انقلاب اسلامی را حاصل سرمایه گذاری عالمان دین در یک هزار سال گذشته عنوان کرد و افزود: با استخراج گنج عظیم عالمان دین باید گام دوم انقلاب را برداریم.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه تنها با بهره گیری از سیره پیامبر اکرم(ص) مسیر را پیش می برد، تصریح کرد: رسول اکرم(ص) بین تمام مخاطبان به کودکان و جوانان توجه ویژه داشتند.

وی، شخصیت پیامبر(ص) را جوان پسند عنوان کرد و گفت: جوان به خاطر فطرت خود بی تکلفی را دوست دارد بنابراین جوان با تبع خدایی خود، مهر و محبت را به خوبی درک می کند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه آراستگی پیامبر اکرم(ص) در رفتار و گفتار ویژه بود، خاطرنشان کرد: جوانان آراستگی را دوست دارند و نباید از این اولویت غافل شویم.

وی ادامه داد: اگر لطمه ای به ما وارد می شود برای این است که جامعه مبلغان رسالت الهی از کودکان غافل هستند بنابر اینکه تلاش عالمانه و هوشمندانه برای تربیت کودکان در آینده به ثمر می رسد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه احیای مسجد به عنوان پایگاه اصلی اجتماع مومنین باید در اولویت برنامه های ائمه جمعه باشد، یادآور شد: احیا، سازماندهی و به روزرسانی مساجد باید در اولویت برنامه های ائمه جمعه قرار گیرد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری، مدارس را ذخایر اصلی جامعه دانست و افزود: ایجاد ارتباط ائمه جمعه با معلمان مهم است.

وی ادامه داد: اطلاعات تربیتی ائمه جمعه باید مافوق دیگر اطلاعات او باشد زیرا فعالیت اصلی امام جمعه فراهم کردن زمینه های رشد است بنابراین جلب اعتماد عمومی در این عرصه اهمیت دارد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری، مسجد را معجزه پیامبر اعظم(ص) ذکر کرد و افزود: نمازجمعه و جماعت و همچنین حج در امتداد مسجد است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه گیلان معروف به دروازه ولایت است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که گیلان نابغه پرور است ضمن اینکه شهدا سرمایه بزرگ این استان محسوب می شوند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری، گفت: آیت الله فلاحتی سرمایه بزرگ و خوبی برای ائمه جمعه گیلان است.

وی با تاکید بر تلاش و تعاون جمعی ائمه جمعه، بیان کرد: ائمه جمعه باید با رعایت اولویت ها در میدانی که خدای متعال برای ما فراهم کرده، حضور پیدا کنند.

امام جمعه موقت تهران، مدیریت زمان در پیچ تاریخی توسط امام حسن عسکری(ع) را درسی بزرگ برای ائمه جمعه ذکر کرد و یادآور شد: اکنون در شرایط تاریخی قرار داریم و در این برهه لحظه های انسان باید به روز شود تا از عهده وظایف خود برآید.

آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به اینکه گیلان دارای مردمی ولایتمدار است اظهار کرد: ائمه جمعه گیلان در صحنه تلاش و مردمی بودن حضور جدی دارند و در این باره شهره هستند.

وی، علما و روحانیون را همیشه در عرصه جهاد عنوان کرد و افزود: ائمه جمعه همواره در کنار مردم و مسئولان هستند و با گشاده رویی با اقشار مختلف مواجه می شوند.

امام جمعه رشت با ابراز رضایت از تلاش ائمه جمعه گیلان، تصریح کرد: خدای متعال و ائمه(ع) قدردان اصلی عالمان دین هستند.

آیت الله فلاحتی ادامه داد: امامان جمعه پرچمدار حرکت های مردمی در جامعه هستند.

وی، حضور حجت الاسلام حاج علی اکبری در گیلان را دارای ارزش معنوی ذکر کرد و یادآور شد: امیدواریم سفر رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به گیلان پر برکت باشد.

حجت الاسلام ولی عادلی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان نیز در همایش مذکور به اقامه ۳۵ نمازجمعه در شهرهای مختلف استان اشاره و گفت: هفته آینده امام جمعه جدید لاهیجان به دلیل بازنشستگی امام جمعه کنونی معرفی می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان