گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
ژانویه 28, 2014 کد خبر : 24163 خبر ها

۷۵۹ پروژه عمرانی دهه فجر امسال در گیلان افتتاح می شود

۷۵۹ پروژه عمرانی دهه فجر امسال در گیلان افتتاح می شود

گیلانیان : محمد علی نجفی ، نماینده عالی دولت در گیلان از افتتاح ۷۵۹ پروژه عمرانی ، هفت هزار و ۳۳۶ واحد مسکن مهر و ۲۳۷ واحد مسکن مهر کمیته امداد در استان خبر داد .

ˈمحمدعلی نجفیˈ که در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان سخن می گفت اظهار کرد : اعتبار تخصیص یافته این پروژه ها بالغ بر ۶۲۷ میلیارد و ۸۸۲ میلیون تومان می باشد که از این میزان؛ ۴۵۳ میلیارد و ۴۲۱ میلیون تومان برای پروژه های عمرانی ، ۱۷۰ میلیارد و ۹۳۶ میلیون تومان برای آماده سازی مسکن مهر و سه میلیارد و ۵۲۵ میلیون تومان برای واحدهای مسکن مهر کمیته امداد هزینه شده است .

وی پروژه های عمرانی قابل افتتاح در دهه فجر امسال را در بخش های : گردشگری ، صنعتی ، کشاورزی ، شیلات ، عمران شهری و روستایی ، فضاهای آموزشی ، ورزشی و بهداشتی عنوان کرد .

استاندار گیلان انقلاب اسلامی ایران را از مردمی ترین انقلاب ها در طول تاریخ دانست و افزود: این انقلاب حاصل مجاهدت ها ، تلاش ها و اندیشه های ارزشمند امام خمینی (ره ) است .

نجفی انقلاب اسلامی ایران را حماسه عشق و عقلانیت و تدبیر معرفی و خاطرنشان کرد : حضور مردم در پای صندوق های رای و روی کارآمدن دولت تدبیر و امید پس از ۳۵ سال پیروزی انقلاب اسلامی بیانگر ادامه تدبیر انقلاب است .

وی با بیان اینکه مردم با انتخاب دولت تدبیر و امید تغییر در عمل را خواستار شدند، تصریح کرد : انتخاب مردم وظیفه سنگینی بر عهده مدیران اجرایی گذاشته است.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه فضای استان فضای اعتدال است ، گفت : ایجاد همگرایی سیاسی ، استفاده از ظرفیت و اندیشه نیروهای سازنده ، شناسایی و جذب استعدادها از مهمترین اولویت های مدیریتی استان در این مدت بوده است .

نجفی با اشاره به نقش آفرینی و تاثیر نقد منصفانه رسانه ها در توسعه گیلان خاطر نشان کرد : بی شک توسعه اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی استان با حضور پررنگ و اثرگذار رسانه ها محقق می شود .

وی در ادامه ˈگیلان بهتر ، گیلان برترˈ را اصلی ترین نقشه راه توسعه استان معرفی و تصریح کرد : رتبه دوم بیکاری گیلان در کشور، برازنده این استان نیست و باید برای خروج از این وضعیت اقدامات اساسی انجام شود .

استاندار گیلان نواندیشی مبتنی بر توسعه ، تقویت مدیریت حرفه ای ، تخصص گرایی ، بهبود فضای کسب وکار و مناسبات فرهنگی را از راهکارهای توسعه اقتصادی استان عنوان کرد .

نجفی با بیان اینکه تغییر مدیریت ها با هدف ایجاد تحول در استان انجام شد، خاطرنشان کرد : مدیرانی که در بحران های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی رویکرد اعتدالی داشته باشند؛ در خدمت دولت قرار می گیرند .

وی توسعه گرایی ، برخورداری از تخصص ، کارایی و اعتقاد به دولت تدبیر و امید را از دیگر اولویت های تغییر مدیران و فرمانداران استان عنوان کرد .

استاندار گیلان در ادامه استفاده از نیروهای متخصص داخلی که کمتر مورد توجه قرار گرفته بودند را رویکرد مهم مدیریت استان در استانداری ذکر کرد .

نجفی در بخش دیگری از سخنانش؛ با تاکید بر ضرورت رفع معضل بیکاری در گیلان، این مشکل را ریشه بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و مهمترین دلیل بالا بودن جرایم در استان عنوان کرد .

وی همچنین به وضعیت نگران کننده معیشت کشاورزان استان اشاره و خاطر نشان کرد : کشاورزان گیلانی با پایین بودن سطح زیرکشت فقیرترین کشاورزان هستند

استاندار گیلان بر تلاش برای بهبود این وضعیت تاکید کرد و از ابلاغ بخشودگی بدهی های کشاورزانی که در نتیجه خسارت های برف سنگین سال ۸۳ و ۸۶ وام دریافت کرده بودند، خبر داد .

نجفی خاطر نشان کرد : بر اساس این ابلاغ، بانک کشاورزی اعلام کرد که بدهی کشاورزانی که زیر سه میلیون ریال به بانک بدهکارند، بخشیده می شود و بدهکاران بالای این مبلغ از پرداخت جرایم و سود معاف می شوند .

وی تصریح کرد : پرداخت اصل بدهی بالای سه میلیون ریال کشاورزان بدهکار نیز در پنج سال تقسیط می شود .

استاندار گیلان این اقدام را گامی مهم در جهت کمک به کشاورزان در پرداخت بدهی شان و همچنین خروج از وضعیت خط قرمز بانک ها برای دریافت تسهیلات جدید عنوان کرد .

نجفی اختصاص پنج میلیارد ریال برای از بین بردن آفت مگس زیتون رودبار ، تامین دو هزار و یکصد میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سه پروژه مهم استان یعنی راه آهن رشت – قزوین ، ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت – قزوین و سدشفارورد از طریق فاینانس را ازدیگر اقدامات انجام گرفته در راستای رفع مشکلات استان عنوان کرد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی