Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : دولت در شب میلاد پیامبر گرامی اسلام و رییس مذهب جعفری به جای عیدی دادن به مردم با گران کردن بنزین از ملت عیدی گرفت که این عمل بیش از همه باعث غافلگیری نمایندگان گیلان شد.

برخی از نمایندگان گیلان به ترتیب در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان مورخه 16 اردیبهشت 98 و پایگاه خبری دیار میرزا مورخه 24 آبان 98 به مواردی اشاره کردند که بدون هیج توضیحی به آنها اشاره می شود :

اسدالله عباسی، سخنگوی هیئت رییسه مجلس اعلام کرد: مجلس اجازه تغییر قیمت بنزین یا سایر حامل های انرژی را به دولت نمی دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس هرگونه پیش دستی و پیش داوری در مورد تصمیم نهایی دولت برای ایجاد تغییر در قیمت بنزین را منطقی ندانست و اظهار داشت: آن چه که در اینجا مسلم و واضح است این است که مجلس بر اساس مصلحت فعلاً به دولت اجازه تغییر قیمت بنزین را نمی دهد.

وی افزایش افسار گسیخته قیمت بسیاری از کالا های اساسی، بخش حمل و نقل و خدمات را از جمله تبعات منفی اقدام دولت برای افزایش قیمت بنزین در سال ۹۸ خواند و گفت: مجلس افزایش قیمت بنزین را فعلاً به صلاح مردم و کشور نمی داند و با آن مخالفت می کند.

ولی داداشی، نماینده مردم آستارا در مجلس گفت : در این شرایط بحران اقتصادی دولت محترم قسمت عمده اقتصاد مقاومتی را بر گردن مردم می اندازد و این اصلاً کار خوبی نیست.

نایب رییس اول کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت بحرانی اشتغال گفت: دولت نباید این کار را انجام می داد و این سهمیه بندی باعث فشار مضاعف و بیشتر به مردم می شود.

داداشی با اشاره به اینکه مجلس قبل از نظر خود را در این قضیه اعلام کرده بود، اضافه کرد: مجلس مخالفت خود را پیش از این با این قضیه اعلام کرده بود، قبلاً در جلسه غیرعلنی مجلس از نمایندگان نظر خواسته شد و مجلس با این قضیه مخالفت کرد.

مهرداد لاهوتی ، نماینده مردم لنگرود با انتقاد شدید از افزایش قیمت بنزین گفت : روحانی دست به انتحار زده است / اقدام شورای اقتصادی سران قوا توهین به مجلس است.

سید کاظم دلخوش ، نماینده صومعه سرا نیز با انتقاد از افزایش شبانه قیمت بنزین گفت : از تصمیم سران قوا شوکه شده ایم / مجلس شدیداً با افزایش قیمت بنزین مخالف بود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، نماینده مردم رشت با بیان اینکه سران سه قوه گزینه خوبی انتخاب نکردهند ، افزود : متاسفانه بدسلیقگی انجام شد و در شب عید به جای اینکه به مردم عیدی بدهند قیمت بنزین را 300 درصد افزایش دادند.

ذبیح الله نیکفر ، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در توئیتی به سهمیه بندی و افزایش ناگهانی بنزین واکنش نشان داد.

محمد حسین قربانی، نماینده مردم آستانه و کیاشهر در مجلس با ابراز این که به شدت با افزایش هرگونه قیمت بنزین در شرایط بحرانی اقتصادی برای مردم مخالفم، اضافه کرد: متاسفانه هیچ مشورتی در این خصوص با مجلس شورای اسلامی انجام نشد و این یک تصمیم گرفته شده در جمع سران قوا بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان