Saturday، 13 July 2024 | شنبه، 23 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی از ساخت گیره های نگهدارنده پل کابلی با توجه به تحریم های موجود توسط شرکت های دانش بنیان و دانشمندان ایرانی خبر داد.

محمدحسین قربانی پیش از ظهر امروز در جلسه بافت فرسوده و توسعه عمران آستانه اشرفیه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه زمین های تحت تملک مسکن و شهرسازی بسیار کم است، اظهار کرد: در استان، زمین هایی در حوزه تملک شهرسازی است که می تواند در اختیار شهرداری قرار دهد ولی تعداد این زمین در آستانه اشرفیه بسیار کم است که بسیار جای تعجب دارد.

وی با اشاره به لزوم تهیه قیر در آستانه اشرفیه گفت: از مسؤولین مسکن و شهرسازی درخواست دارم قیر موردنیاز برای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر را تأمین کنند زیرا با دریافت قیر جاده های شهرستان آستانه اشرفیه ترمیم می شود.

نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه وضعیت مسکن مهر در این شهرستان باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شود، تصریح کرد: در آستانه اشرفیه ۱۲۶ واحد مسکن مهر داریم که پیمانکار مشکلاتی را برای صاحبان آن ایجاد کرده و باید هرچه سریع تر تعیین تکلیف شود.

قربانی با تأکید بر اتمام ساخت مسکن مهر تا پایان سال در آستانه اشرفیه افزود: بنابر دستور وزیر راه و شهرسازی باید تمام مسکن مهر درکل کشور تا پایان سال جاری به اتمام برسد و در جلسه کمیسیون مسکن که در هفته آینده برگزار می شود، قرارداد پیمانکار لغو می شود.

وی از اتمام کار مطالعاتی پل غیر هم سطح آستانه خبر داد و بیان کرد: مسئله ای که امروز مطرح شد انجام کار مطالعاتی پل غیر هم سطح بود که کار عملیاتی آغازشده و به زودی به اتمام می رسد.

نماینده مردم شهرستان آستانه در مجلس شورای اسلامی لازمه ساخت پل در چهارده را انجام کارهای مطالعاتی دانست و گفت: طبق دستور وزیر راه و شهرسازی، مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای انجام کار مطالعاتی آب نمای چهارده اختصاص یافته که باید توسط مسؤولین مربوطه باید هر چه سریع تر انجام شود.

قربانی با اذعان به اینکه ۱۰ درصد زمین های مالکیتی مسکن و شهرسازی باید در اختیار شهرداری قرار گیرد، افزود: در آستانه اشرفیه با کمبود زمین های تحت مالکیت مسکن و شهرسازی مواجه هستیم که باید موردتوجه قرار گیرد ولی در بندر کیاشهر مقداری از این زمین ها در اختیار شهرداری قرارگرفته است.

وی با اشاره به انجام کار عملیاتی ساخت پل کابلی آستانه اشرفیه بیان کرد: یکی از دلایلی که ساخت پل کابلی با تأخیر مواجه شده، تحریم گیره های نگهدارنده این پل است که راهداری با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در حال ساخت گیره های پل است که به زودی به مرحله عملیاتی می رسد.

نیاز به اعتبار 5 میلیاردی برای اتمام مسکن مهر آستانه

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه دغدغه مردم باید هرچه سریع تر رفع شود، اظهار کرد: برخی آزادسازی ها در خیلی از مواقع به اندازه ساخت یک پروژه عمرانی هزینه برمی دارد و باید این موانع را برطرف کنیم.

وی با اشاره به مشکلات وجود در استان گیلان گفت: ما در استان فاصله های زیادی را طی کرده و مسیرهای زیادی را آزادسازی می کنیم و این امر باعث شده نسبت به استان های دیگر عقب باشیم.

ماکان پدرام با اذعان به اینکه پیمانکار مسیر آستانه به کیاشهر در تلاش است نیوجرسی های این جاده را آماده کند، تصریح کرد: پیمانکار این مسیر در آخرین مکاتبات خود به مسکن و شهرسازی اعلام کرد که تا پایان سال جاری، نیوجرسی این مسیر را آماده، نصب و بخشی از مشکلات رفع شود.

مدیرکل مسکن و شهرسازی با اشاره به سیاست های طرح بازآفرینی شهری بیان کرد: یک تغییراتی در سطح با آفرینی شهری ایجادشده و مجوز داریم که در بافت فرسوده قیر اختصاص دهیم ولی تا به کنون این امر محقق نشده، زیرا مهم ترین هدف بازآفرینی شهری بازسازی بافت های فرسوده است.

پدرام با تأکید بر سهمیه مشخص در دریافت تسهیلات بافت فرسوده افزود: سهمیه هر استان در دریافت تسهیلات بافت های فرسوده مشخص بوده و هر فردی که سعی دارد در حوزه بافت فرسوده وامی دریافت کند باید هر چه سریع تر این کار را انجام دهد.

وی از کمبود زمین های مسکن و شهرسازی در استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: شهرهای انزلی، لنگرود و رودسر دارای بیشترین زمین در حوزه مسکن و شهرسازی هستند ولی در مابقی شهرستان ها به مانند آستانه با کمبود مواجه هستیم و حتی یک واحد هم زمین نداریم ولی اگر در بندر کیاشهر زمینی وجود دارد این آمادگی راداریم تا اگر با قانون هم خوانی داشته باشد در اختیار شهرداری قرار دهیم.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان گیلان با اشاره به وضعیت پل غیر هم سطح چهارده تصریح کرد: برای ساخت پل در آب نمای چهارده هیچ مشکلی نداریم و اگر با انجام این کار موافقت شود آمادگی داریم تا با دریافت اعتبار، ساخت آن پل را آغاز کنیم.

پدرام با اذعان به اینکه مسکن مهر تا پایان سال جاری آماده می شود، بیان کرد: ما کارهای لازم را انجام داده و مسؤولین در آخرین جلسات قول دادند تا در پایان سال مسکن های مهر را در اختیار مردم قرار دهند.

وی با اشاره به وضعیت مسکن مهر آستانه اشرفیه گفت: پیمانکار مسکن مهر آستانه اشرفیه برای ما مشکلاتی ایجاد کرده و اگر با آن قطع همکاری کنیم ممکن است روند ساخت مسکن مهر را قفل کند ولی اگر مصوبه شورای مسکن شهرستان را داشته باشیم دیگر هیچ مشکلی در این حوزه نداریم و برای اتمام مسکن مهر آستانه به پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان گیلان از تعیین تکلیف جاده آستانه به بندر کیاشهر خبر داد و افزود: ساخت جداکننده این جاده در حال اتمام بوده و در جلسه بعدی مقرر شد در خصوص این جاده هر چه سریع تر تعیین تکلیف شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان