Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به تذکرات خود به وزیر جهادکشاورزی گفت: عدم لایروبی به موقع انهار سبب وارد آمدن خسارت به کشاورزان گیلانی شده است.

رسول فرخی میکال در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با اشاره به طرح های در دستور کار کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اظهار داشت: طرح جامع مدیریت شهری و روستایی و طرح ساماندهی تجمعات و راهپیمایی ها از موارد مورد پیگیری در این کمیسیون است.

دبیر اول کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس افزود: همچنین طرح درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری های کشور و قانون اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی از دیگر طرح های در دست بررسی در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس است.

فرخی گفت: بنده در صحن علنی مجلس دو تیر تذکراتی را به رئیس جمهور فعلی در راستای تعیین تکلیف نیروهای شرکتی، قراردادی، کارمعین، پیمانکاری، تبصره 3 و 4 و ایجاد فرصت برابر از طریق سازمان امور استخدامی و اداری کشور برای همه کارکنان داشتم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جذب رسمی کارکنان آموزش و پرورش اعم از معلمان نهضت سواد آموزی، سرباز معلم و آموزش دهندگان دو نفر به بالای نهضت سواد آموزی از دیگر تذکرات بنده در صحن علنی دوم تیرماه مجلس بود.

وی افزود: از سال 92 تا کنون آموزش دهندگان تک نفره به صورت فعال مشغول به کار هستند که تعدادشان در سراسر کشور هزار و 500 نفر است و از وزیر مربوطه درخواست جذب این افراد در آموزش پرورش را داشتم تا حقشان ضایع نشود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تذکر بعدی بنده به وزیر جهاد کشاورزی در راستای پرداخت خسارات سرمازدگی به محصولات کشاورزی در سطح کشور به ویژه منطقه کوهستانی دیلمان بود.

وی یا تأکید بر لزوم لایروبی به موقع و بتنی کردن انهار رودخانه سیدعلی اکبری در رودبنه شهرستان لاهیجان گفت: منبع درآمد مردم این منطقه کشت برنج بوده و تک محصولی هستند که از طریق رودخانه سید علی اکبری مزارع خود را آبیاری می کنند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس ابراز داشت: همواره عدم لایروبی به موقع سبب خسارات کشاورزان منطقه رودبنه لاهیجان شده است و یکی از راهکارهای حل این مشکل لاینینگ یا بتنی کردن انهار در بخش رودبنه است.

وی با اشاره به تذکر خود درباره اجرای پروژه انتقال آب کشاورزی برای تأمین آب 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آستانه اشرفیه گفت: روند بسیار کندی در اجرای تجهیز اراضی در شهرستان سیاهکل، آستانه اشرفیه، لاهیجان، کیاشهر و رودبنه به چشم می خورد که مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به دیگر تذکرات خود به وزیر جهاد کشاورزی در حوزه عدم توجه به تغییر کاربری اراضی و فروش آن به غیربومی افزود: عدم تخصیص منابع به سد خاکی دهستان آسیابر دیلمان از تذکرات بنده در صحن بود که چندین سال در حال مطالبه است.

 نماینده معین مردم آستانه اشرفیه در مجلس با انتقاد از بتنی نکردن انهار سنتی در سه شهرستان حوزه انتخابیه خود و عدم لایروبی و بهسازی آب بندان ها گفت: مشکلات پرداختی در خسارات بیمه کشاورزان سبب شده تا کشاورزان توان بیمه محصولات خود را نداشته باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان