Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با اشاره به شکست مفتضحانه ارتش آمریکا از سپاه ایران، گفت: عزت دولت های منطقه در دوستی با ایران است.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به فرا رسیدن با اشاره به تعیین ۱۴ آبان ماه در تقویم ملی به عنوان روز فرهنگ عمومی، اظهار کرد: فرهنگ حاکم بر جمهوری اسلامی ایران برگرفته از قرآن، سنت پیامبر و دین اسلام است.

وی با بیان اینکه متأسفانه در سال های اخیر به فرهنگ اسلامی حاکم بر جامعه آسیب وارده شده است، گفت: نقش فرهنگ در اصلاح امور جامعه غیر قابل انکار است.

امام جمعه رشت با اشاره به وجود زیر ساخت های لازم در حوزه فرهنگی بر لزوم تقویت آنها تأکید کرد و افزود: جامعه برای توسعه در همه بخش ها نیازمند فرهنگ است.

وی در ادامه به مطرح شدن طرح حمایت از خانواده در مجلس اشاره و اضافه کرد: قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن از مهم ترین وظایف مجلس است و که این موضوع باید در حوزه خانواده با جدیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر لزوم جلوگیری از پیر شدن جمعیت کشور به ویژه در این استان، تصریح کرد: برای این کار نیازمند تشکیل بسیج همگانی هستیم تا آسیب های وارده از اجرای طرح های گذشته جبران شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن از هر فرصتی برای ضربه به انقلاب و نظام اسلامی استفاده می کند، افزود: مسئولان نباید اجازه دهنده تا این فرصت ها به وجود آید.

آیت الله فلاحتی به در پیش بودن سالروز تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی اشاره و با بیان اینکه امام خمینی (ره) به تصویب این لایحه اعتراض کرد، ادامه داد: به عقیده امام راحل این لایحه در راستای تحقیر ملت ایران بود.

وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت شهید طهرانی مقدم، گفت: با تلاش این شهید بزرگوار امروز ایران به توانمندی موشک های نقطه زن دست یافته است، افزود: امروز به واسطه تلاش های این شهید بزرگوار و تیمش در برابر قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مستأصل است.

امام جمعه رشت به ماجرای دزدی دریای ارتش تروریست آمریکا اشاره و اضافه کرد: با حضور توانمند و قدرتمندانه نیروی های سپاه پاسداران آمریکا در این دزدی دریایی شکست مفتضحانه ای را تجربه کرد.

وی با بیان اینکه یکی از توصیه های ما به دولت های منطقه این است که دست دوستی به سمت ایران و ملت ایران دراز کنند، ادامه داد: عزت دولت های منطقه در دوستی با ایران است نه جیره خواری آمریکا.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان