Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به مقابله دستگاه قضا با سودجویان در تغییر کاربری اراضی کشاورزی، گفت: صاحبان قدرت با ارتباطات سیاسی اراضی کشاورزی را نابود می کنند.

احمد آقایی شامگاه پنج شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه اقتصاد گیلان مبتنی بر فعالیت های کشاورزی است، اظهار کرد: غفلت ورزی و بی توجهی مسئولان موجب فعالیت افراد سودجو از سال ۷۹ در باغات چای گیلان شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به اینکه قوه قضائیه در چند سال اخیر با جدیت با افراد سودجو در اراضی کشاورزی مقابله کرده است، افزود: صاحبان قدرت با استفاده از ظرفیت های قانونی و ارتباطات سیاسی اراضی حاصلخیز را نابود می کنند.

وی با بیان اینکه بی توجهی دولت ها رغبت کشاورزان برای فعالیت را از بین می برد، تصریح کرد: دایره طرح هادی باید محدود شود اما برخی مدیران محلی نسبت به این موضوع بی توجهی می کنند.

آقایی با بیان اینکه طی هفت ماهه نخست امسال جلوی تغییر کاربری ۱۲ هکتار از اراضی کشاورزی گرفته شده است، افزود: به ۸۹ پرونده در این باره نیز رسیدگی شده است.

وی با بیان اینکه اعاده به وضع قبل در حکم قلع و قمع مستتر است و قانونگذار مجازات های جایگزین و تکمیلی برای این منظور پیش بینی کرده است، گفت: پس از صدور حکم قلع و قمع زمین مذکور باید به وضع قبل باز گردد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان