Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : دبیر کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با انتقاد از حقوق های چند صدمیلیونی برخی مدیران گفت: در مکاتبه ای که با رییس جمهور داشتم همسان سازی حقوق کارکنان در همه دستگاه ها و رفع تبعیض بین دستگاهی را خواستار شدم.

رسول فرخی میکال درباره پیگیری مجلس برای جلوگیری از روند پرداخت های نجومی و تبعیض در پرداخت ها اظهار داشت: در نشستی که 4 آذرماه مجمع نمایندگان استان های شمالی با رئیس جمهور داشتند، بنده نامه ای را خدمت آیت الله رئیسی نوشته و موضوع تبعیض در پرداخت ها را مطرح کردم. در دستگاه ها با دو نوع تبعیض؛ یک تبعیض در همان دستگاه و دیگری تبعیض در بین دستگاه های اجرایی مواجه هستیم به عنوان مثال دو نفر از کارکنان در یک دستگاه یکی تحت عنوان حجمی و یکی با قرارداد شرکتی مشغول به کار هستند و میزان دریافتی آن ها با هم متفاوت است.

دبیر کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه در واقع کارکنان برای ارائه یک کار مشابه حقوقی متفاوت دریافت می کنند، عنوان کرد: علاوه بر این ما در بین دستگاه ها نیز شاهد تبعیض در دریافتی ها هستیم به طوری که حقوق کارکنان با شرایط، شغل و مدرک تحصیلی یکسان در دو دستگاه مختلف متفاوت است.

فرخی با تأکید بر اینکه این تبعیض در پرداختی ها خود سبب بی انگیزگی کارکنان و در نهایت پایین آمدن عملکرد آنان در پاسخگویی به مردم و حل مشکلات آنان می شود ابراز داشت: بنده در مکاتبه ای که با رئیس جمهور داشتم همسان سازی حقوق کارکنان در همه دستگاه ها و رفع تبعیض بین دستگاهی را خواستار شدم. مجلس برای حل این مشکل طرحی را ارائه داد و از دولت درخواست ارائه لایحه ای برای ساماندهی نحوه پرداختی ها را داشت از طرفی پرداخت حقوق های چند صدمیلیونی برخی مدیران در شرایطی که مردم و کارکنان با وضعیت معیشتی خوبی رو به رو نیستند، خود دلسردی مردم و کارکنان را به دنبال دارد.

دبیر کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: علاوه بر اینکه مجلس با جدیت پیگیر شفاف سازی پرداخت های نجومی بگیران است، دولت نیز باید در اسرع وقت با تشکیل کمیته های مبارزه با فساد اداری، تفکر سالم سازی نظام اداری را دنبال کند چرا که تا فضای مناسب برای سالم سازی فراهم نشود، نمی توان با فساد مبارزه کرد. پیشنهاد بنده به آیت الله رئیسی این بود همان طور که در بدنه استانداری ها ظرفیت بسیار قوی تحت عنوان سامانه 111 برای ارتباط مردم با دولت وجود دارد، سامانه ای مشابه برای مبارزه با فساد اداری نیز تشکیل شود تا مردم به راحتی موارد فساد اداری را به دولت اطلاع دهند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس درباره پیگیری های انجام شده در راستای ساخت گرمخانه در لاهیجان اظهار داشت: بنده از زمان ورود به عرصه انتخابات و پس از آن انتخاب شدن توسط مردم برای حضور در مجلس در سطح ملی، استانی و شهرستانی همواره بر یک موضوع تأکید داشتم و آن این است که ما برای حل مشکل مردم علاوه بر انجام شرح وظایف سازمانی باید نسبت به جامعه، احساس مسئولیت اجتماعی نیز داشته باشیم.

فرخی تصریح کرد: متأسفانه مسئولیت اجتماعی در سیستم های کاری کمتر دیده می شود و هر کس تنها به دنبال انجام شرح وظایف خود است کما اینکه نخستین محور شرح وظایف مدیران همراهی و هم افزایی در انجام مسئولیت های اجتماعی مشترک برای حل مشکل مردم است. امیدواریم مدیران مسئولیت اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار داده و برای حل مشکلات با هم افزایی و به موقع در میدان حضور یابند و این مسئولیت اجتماعی به عنوان یک فرهنگ در ادارات ما نهادینه شود.

وی با اشاره به انتصاب مدیر جدید درمان تأمین اجتماعی استان گیلان عنوان کرد: تعویض و تغییر مدیران برعهده دولت بوده و دولت می تواند براساس شناختی که از نقاط قوت، ضعف و فرصت ها دارد اقدام به انتصاب و تعویض مدیران کند اما انتظار ما این است که این تغییرات منجر به تحول شود نه اینکه صرفاً شاهد جابه جایی افراد باشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان