گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
می 30, 2022 کد خبر : 83518 جدیدترین های صفحه اول خبر ها مقالات سایت

۹خرداد پنجمین سالگرد مهندس قهرمانی

۹خرداد پنجمین سالگرد مهندس قهرمانی

پیش درآمد : گرم کار کشاورزی سبب شد ۹ خرداد را فراموش کنم تا اینکه دوست فرهیخته ام با ارسال عکسی از شادروان مهندس روح اله قهرمانی چابک متوجه ام کرد که امروز (پنجمین سالگرد مردی از جنس مهربانی) است.

ستای “من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق” جهت قدردانی از این بزرگ مرد گیلان بودم که متوجه متنی از شناسا نیوز شدم که اصل متن را در پی می خوانید.

روح‌الله قهرمانی چابک متولد ۱۳۳۶ چابکسر بود. او یکی از مدیران تحصیل کرده‌ای بود که فوق لیسانس مدیریت و مهندسی راه و ساختمان را از دانشگاه ITI آمریکا داشت.

قهرمانی تا قبل از استانداری گیلان مسوولیت پروژه‌های عمرانی در نوشهر، کنگان و شرکت ملی نفت ایران، معاونت اداری ومالی استانداری گیلان و قائم مقامی سازمان منطقه آزاد انزلی را برعهده داشت نظر به تخصص و تجارب ایشان پروژه‌های عمرانی استان با شتاب بیشتر و روال بهتری انجام می‌شد.

مهندس قهرمانی یکی از مدیران مردمی و خوش‌برخوردی بود که در میان مردم و اقشار مختلف از احترام و محبوبیت ویژه‌ای برخوردار بود به شکلی که هنوز هم خیلی از اهالی گیلان، او را بهترین استاندار گیلان می‌دانند.

قهرمانی پس از ۳ سال و پنج ماه خدمت در استانداری گیلان، در نهایت در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ جابجا و بعنوان سفیر ایران در کویت انتخاب شد.

مهندس قهرمانی صبح نهم خرداد۹۶ در منزل شخصی‌اش دچار حمله‌ی قلبی شد و متاسفانه پیش از اینکه به بیمارستان پورسینا برسد، به علت ایست قلبی دارفانی را وداع گفت تا چهارمین استاندار متوفی گیلان لقب بگیرد.

یاد و خاطره اش گرامی باد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی