گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
می 17, 2012 کد خبر : 8963 خبر ها

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

۹۸ درصد اراضی شالیزاری استان غیراستاندارد است

۹۸ درصد اراضی شالیزاری استان غیراستاندارد است

گیلانیان : رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: با توجه به مالکیت زیر چهار هکتار برای هر بهره‌بردار که در گیلان وجود دارد ۹۸ درصد اراضی شالیزاری استان غیراستاندارد است.

اردشیر روحی در همایش تجلیل از تولید کنندگان و بهره برداران نمونه استان که پیش‌ از ظهر امروز در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی گیلان و به‌مناسبت یکصدمین سفر ریاست‌جمهوری به استان‌ها برگزار شد، با اشاره به اینکه در دولت احمدی‌نژاد کارهای اساسی در بخش کشاورزی کشور و استان انجام شده و در نوع خود بی‌نظیر است، گفت:

استان گیلان استانی صد در صد کشاورزی است که ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و با ۳۱۷ هزار بهره‌بردار می‌توان گفت با مالکیت هر نفر زیر چهار هکتار ۹۸ درصد اراضی استان غیراستاندارد است. وی با تاکید بر اینکه ما نمی‌توانیم سطح اراضی شالیزاری را توسعه دهیم پس باید به فکر افزایش تولید در واحد سطح‌ها باشیم، افزود: کشت ترکیبی و استفاده از همه ظرفیت‌ها موجب رونق درآمد کشاورزان خواهد شد.

 روحی با بیان این مطلب که درآمد از آسمان نمی‌آید و در حال حاضر در سه هزار هکتار اراضی جوار خانه‌های روستایی هیچ استفاده‌ای نمی‌شود، خاطرنشان کرد: کشاورزان حتی باید از چاه‌های آب خود قبل از فرستادن به اراضی شالیزاری به فکر پرورش ماهی در آب چاه‌هایشان باشند. وی ادامه داد: اگرچه تجهیز اراضی برای برخی از کشاورزان مشکلاتی دارد اما در مجموع به نفع ۹۹ درصد کشاورزان است و موجب کاهش ۵۰ درصدی هزینه‌های تولید می‌شود. مهندس روحی اظهار کرد: سال گذشته ۹ میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار اعتبار داشتیم و علیرغم اطلاع‌رسانی‌های زیاد، استقبال خوبی را از چایکاران ندیدیم و باید آگاهی کشاورزان را در این موارد بالا ببریم.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به در پیش بودن سال تولید ملی تصریح کرد: امسال سال توسعه کشاورزی است و اگر امروز فرصت‌ها را غنیمت نشماریم در آینده افسوس خواهیم خورد. وی افزود: هم‌اکنون ۱۶۴ میلیارد تومان در بانک کشاورزی استان برای رونق و ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی استان اعتبار اختصاص یافته است و متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند. وی اذعان داشت: ما عزم خود را جزم کرده‌ایم تا همه خلاء‌های کشاورزی گیلان نظیر شهرک دامپروری و شهرک گلخانه‌ای را تسریع ببخشیم و امکانات برای این امر مهیا است. به گزارش گیلانیان در این مراسم از صد کشاورز نمونه استان تجلیل شد./ ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

  • حسن موسوی واقعه دشتی

    جناب آقای روحی سلام وعرض ارادت خدمت باسعادت شما ….دلم میخواست باکمی صداقت وانصاف بفرماید چگونه وبه چه اهدافی جنابعالی ریس سازمان جهادکشاورزی استان گیلان شدید؟وتاکنون برای نابسامانی کشاورزی در این استان چه اقداماتی از سوی جنابعالی وخانواده محترم شما بویژه … ها و آقا … گل شما و … محترمه صورت گرفته است؟ انشاالله خدا از ماوشما وآقازاده وسایر بستگان راضی باشند !!! یا علی کشاورززاده واقعه دشتی

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی