Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مهدی سعادتی در جلسه کارگروه صادرات گیلان اظهار کرد: کارگروه دایمی توسعه روابط گیلان با جمهوری فدراتیو روسیه در استان های آستراخان و جمهوری داغستان تشکیل شده است. وی به وجود بسترهای مناسب در گیلان برای صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر اشاره کرد و افزود: درخواست از کشورهای همجوار برای انعقاد قراردادهای مختلف با گیلان وجود دارد.

سعادتی با اشاره به ظرفیت های بسیار بالای گیلان در موضوع های دریانوردی، کشتیرانی، گردشگری، آموزشی و علمی، تصریح کرد: بخش خصوصی باید در موضوع های مختلف ورود کند.استاندار گیلان بر کیفیت بسته بندی محصولات تولیدی در کشور تاکید کرد و گفت: بازارهای هدف باید شناسایی شده و محصولات طبق نیاز بازار صادر شود.وی توسعه روابط تجاری گیلان با کشورهای همجوار را راهبردی خواند و ابراز کرد: نام گذاری سال جاری به تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی از طرف مقام معظم رهبری، راهبردی هوشمندانه و اثرگذار است.

سعادتی بر برگزاری کارگروه دایمی روابط خارجی و صادرات گیلان به صورت ماهانه تاکید کرد و یادآور شد: ایجاد، استمرار و توسعه روابط استان گیلان و کشور با جمهوری فدراتیو روسیه و ایفای نقش منطقه معین در راستای برقراری روابط با دیگر استان ها و کشورهای هدف در چارچوب مدیریت یکپارچه، هماهنگ و تقسیم کار منطقی و مناسب به دور از رقابت ناسالم و هدر رفت منابع در انجام امور موازی از ماموریت های اصلی کارگروه مذکور است.

استاندار گیلان از پیگیری استقرار کنسولگری ایران در داغستان خبر داد و اذعان کرد: شناسایی موانع و مشکلات درونی منطقه و تهدیدهای بیرونی از جنبه های مختلف اقتصادی، قوانین و مقررات، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... از اهداف کارگروه دایمی توسعه روابط گیلان با جمهوری فدراتیو روسیه است.وی با اشاره به شناسایی و احصای نقاط قوت و ظرفیت های بالفعل و بالقوه درونی کارگروه دایمی توسعه روابط گیلان با جمهوری فدراتیو روسیه، تصریح کرد: ظرفیت های تجاری جمهوری روسیه فدراتیو برای تولیدات ایرانی باید احصا شود

منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان