Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

بعضی از الفاظ است که اگر نمونه نداشته باشد ترجمه آن مشکل است. کلمه طرفداری از حق از روی اختیار نه اجبار تا مرز شهادت ، وفاداری نسبت به مولا و ولی امر تا مرز شهادت و تحمل همه رنج ها برای سرپا نگهداشتن اهداف مولا، عشق و ارادت به الله و غیر آن هیچ ، یعنی عرفان به سعی واقعی، خدا دیدن و غیر خدا را ندیدن است .

آیت الله قربانی در دیدار فرمانده و مسئول حوزه نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه و جمعی از فرماندهان سپاه قدس گیلان به مناسبت میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار با بیان این مطلب افزود :

ممکن است خیلی ها عدالت را بر زبان جاری کنند، اما اگر بخواهیم برای عدالت یک اسوه نشان بدهیم بهتر از امیرالمؤمنین علی (ع) نداریم .

وی ادامه داد : علی (ع) صدای عدالت انسانی است زیرا همه حرکات او حکایت از عدالت دارد و دنیا مثل این انسان عادل را به خود ندیده است .

وی گفت : آیا در دنیا کسی را در رأس حکومت داریم تا این اندازه حساس و عادل باشد؟ علی مترجم عدالت است، اگر شخصیتی مثل علی (ع) نمی داشتیم ، عدالت در زندگی ما ترجمه نمی شد و واقعیت آن را درک نمی کردیم

وی همچنین در خصوص طرفداری از حق گفت : خیلی ها کلمه حق را بر زبان جاری می کنند، اما با اختیار خود تا پای جان در پای حق نمی مانند و خود را می فروشند.

نماینده مقام معظم رهبری در گیلان در مورد مصداق طرفداری از حق تا پای جان نقل قولی از حضرت امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت : امام حسین (ع) فرمود به من پیشنهاد کردند با یزید بیعت کنم وگرنه کشته می شوم ، درود بر مرگ ، من آماده ام در این راه خود را فدا نماینم .

وی افزود : کجا داریم انسان تا این اندازه پای حق و حقیقت بایستد و شهادت را بر همه چیز برگزیند . اگر امام حسین (ع) نبود طرفداری از حق تا مرز شهادت ترجمه درست نمی شد .

وی در ادامه گفت : اگر انسان هایی در طول تاریخ پیدا شدند و در راه اعتلای کلمه حق از همه چیزشان گذشتند مثل امام راحل (ره) که فرمود اگر هیچ کشوری مرا راه ندهد ، در دریا زندگی می کنم اینها تربیت شده مکتب امام حسین (ع) است

آیت الله قربانی در مسأله وفاداری و طرفداری از ولایت گفت : واقعا اباالفضل اسوه است . برای آن حضرت و برادرانش امان نامه آوردند که از امام جدا شود ولی اجابت نکرد و از مولایش دست نکشید.

وی افزود : واقعاً ابوالفضل ایثار و وفاداری را و طرفداری از ولایت و امامت را ترجمه کرد. اگر ما انسانی مثل ابوالفضل در تاریخ نداشتیم نمی توانستیم معنی این عبارات را درک کنیم .

نماینده اول گیلان در خبرگان رهبری در مورد امام سجاد گفت : امام سجاد (ع) عرفان را به معنی واقعی ترجمه کرد . صحیفه سجادیه تنها دعا نیست بلکه عرفان محض است ؛ در دنیا ندیدم کلمات دعا را مثل حضرت زین العابدین (ع) ادا کرده باشد . صحیفه سجادیه اخت القرآن است و نهج البلاغه اخ القرآن است .

وی با اشاره به عرفان کاذب امروزی که نسل ما را گمراه کرده ، افزود : اگر انسان بخواهد عرفان واقعی را درک کند باید در کلمات حضرت زین العابدین (ع) درک بکند . دعا های ما فقط برای ثواب نیست بلکه برای معرفت است .

آیت الله قربانی گفت : من معتقدم طرفداری از ولایت و دفاع از حق و ایستادگی در برابر نفاق و کفر جهانی در عصر ما ، سپاه اسوه است. یعنی سپاه مترجم واقعی هم ایثار، هم وفاداری، هم جهاد و شهادت است .

وی در بیان رشادت ها و شهادت های سپاه در طول هشت سال جنگ تحمیلی افزود : اگر در تاریخ اسلام یک حنظله غسیل الملائکه داریم ، در عصر ما غسیل الملائکه های زیادی داریم .

وی گفت : من به سهم خودم بیشتر از همه ارگان ها و نهادها به سپاه اعتقاد دارم ؛ معتقدم اگر الآن یک صحنه ای پیش بیاید خیلی ها ممکن است به بهانه هائی فرار کنند ولی مطمئنم که سپاه در خط مقدم هست . سپاه در طول تاریخ این ادعا را به اثبات رسانید .

نماینده مقام معظم رهبری در گیلان طی تذکری دوستانه گفت : ممکن است عمل خلاف یک نفر در لباس سپاه سبب شود دیگران از آن سوژه بگیرند و آن را به همه سپاه تعمیم بدهند ؛ بنابراین نباید بگذارید آدم های نااهل در میان شما سوژه به دست دشمن بدهند و آن وقت همه کرامت ها و عزت ها و ایثار ها و فداکاری های شما به فراموشی سپرده شود .

وی افزود : ما سینه چاک ولایتیم . آنچه آقای ما ، مولای ما ، مقام معظم رهبری بفرماید برای ما حجت است و بر طبق آن عمل می کنیم ، نگذاریم آدم های نااهل بین ما رسوخ کنند و این همه کرامت ها را از بین ببرند .

وی در پایان گفت : توفیقات شما و خودم را از خداوند متعال در راه احقاق حق تا مرز شهادت خواستارم

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان