Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان - اگر هر کسی جنسی دارد، مکتبی و مرامی دارد خودش بداند و عمل بکند و تبلیغ نکند، این یا رواج پیدا نمی کند یا شعاع رواجش محدود خواهد بود.

آیت الله قربانی در دیدار مدیر کل، معاونین و رؤسای شهرستانی اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان در سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد آتی بقیه الله الاعظم حضرت مهدی(عج) و تسلیت سالروز شهادت سید مظلوم شهید بهشتی و 72 کبوتر خونین بال حزب جمهوری اسلامی ایران با بیان این مطلب درباره مسئله تبلیغ و اهمیت آن برای مردم گفت:

مسیحیت فعلی قریب دو میلیارد نفر پیرو دارد به خاطر تبلیغاتی است که هم کلیسا و هم دولت ها انجام می دهند ولی ما مسلمان ها بر اثر تبلیغات دشمن علیه اسلام این روحیه در ما ایجاد شده که اگر از این دین خود تبلیغ کنیم و یا سبقه اسلامی بگیریم از کاروان ترقی عقب می مانیم و ما را مسلمان امل و عقب مانده می خوانند .

نماینده مقام معظم رهبری در گیلان گفت : حلاوت عقاید و اخلاق و احکام اسلامی را نوعاً جامعه ما نخشیده تا مثل چمران شهادت را به پذیرید، کسی که حقیقت دین را درک نکرده انتظار نداشته باشید دامن به کمر بزند و خود را به آب و آتش بزند از اسلام تبلیغ و دفاع بکند.

وی همچنین گفت : در برهه هایی از زمان مسلمانانی آگاه و دلسوز و دین باور داشتیم که اینها با تبلیغ عملی توانستند اسلام را در دنیا ترویج کنند . اندونزی با دویست و بیست میلیون جمعیت که 96 درصد آن مسلمان هستند کشوری است که ما حتی یک تیر در آنجا نینداختیم و اسلام با تجار و مسافر و مسلمانان مخلص ما به آنجا را یافت و مردم این کشور با تبلیغ رفتاری آنان مسلمان شدند.

نماینده نخست گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت : اگر از محتوای دین ما در جامعه تبلیغات بشود بوی عطر اسلام جهان را فراخواهد گرفت زیرا آن ها از این نوع کتاب های دارای محتوا روحی و اخلاقی ندارند و وقتی به نوشته های مطهری می رسند آن را به 30 زبان زنده دنیا تا به امروز ترجمه می کنند.

وی گفت : پیغمبر اسلام به امیرالمؤمنین فرمود: اگر یک نفر به دست تو هدایت شود بهتر از این است که آسمان بر سرش سایه بیفکند و او در زیر آن زندگی کند و این به معنی آن است که هر چه در دنیا هست ارزشش خیلی کمتر از هدایت یک انسان است متأسفانه مبلغین ما نوعاً خودشان را با زمان تطبیق نداده اند.

امام جمعه رشت روشنگری برای مسلمان را یک وظیفه دانست و افزود : چندی قبل مقام معظم رهبری فرمودند ، روحانیون تا (سیوطی) خواندند کافیست، بروند شهرستان ها و روستاها به مردم احکام بگویند. کم نیستند از مردم ما که بسیاری از مسایل اولیه شرعی را نمی دانند. احکام سیاسی، مدنی و اجتماعی اسلام را نمی دانند و با اسلام آشنایی ندارند .

وی گفت : من از تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات تشکر می کنم که با این طرح هجرت و جلسات قرآنی بسیار مفید هست اما کافی نیست. با این بمباران تبلیغاتی دشمنان چندان نمی تواند تأثیرگذار باشد. ما در این شرایط وظیفه داریم حقایق اسلام را بیان کنیم.

وی با اشاره به سالگرد شهید دکتر بهشتی و همرزمانش گفت : شهید بهشتی که در آستانه شهادتش قرار داریم از آن مردانی بود که درد دین را از آن زمان درک کرده بود بهمین دلیل یک عده از طلاب در صراط دین را شکار می کرد و تابستان ها اینها را برای آموختن علوم جدید اعزام می کرد تا با علوم و فنون جدید آشنا شوند و به روز باشند.

وی ادامه داد : این شهید بزرگوار در قم دبیرستان دین دانش را با کمک مالی بزرگی راه انداخت وروزهای دوشنبه جلسه ای گذاشته بود که فلسفه غرب و زبان انگلیسی را برای عده ای از علما تدریس می کرد و این ها را نیاز زمان می دانست.

وی در ادامه گفت : شهید بهشتی بزرگانی را به خانه خود دعوت کرده بود و می خواست طرز تفکر حکومت اسلامی را تدوین کند و ایشان از آن زمان به فکر حکومت اسلامی بود و معتقد بود ما باید آماده باشیم تا با سرنگونی شاه خلع سلاح نباشیم .

آیت الله قربانی با اشاره به شهادت آیت الله دکتر بهشتی گفت : دشمنان ما یک چنین چهره های الهی را از ما گرفتند ولی اثرات تلاش های آقای بهشتی الان مشهود است و بسیاری از مقامات معاصر مرهون رهنمودهای آیت الله بهشتی هستند و ما باید امروز راه بهشتی را ادامه بدهیم. دنیا تشنه معارف و حقایق دین است . امیدوارم که در وظیفه ای که عهده دار هستیم، موفق شویم.

گفتنی است در آغاز مراسم حجت الاسلام یاری ، مدیر کل سازمان تبلیغات گزارشی از فعالیت این سازمان در راستای پر کردن ایام فراغت ، اعزام مبلغین برای روستاها ، برگزاری جلسات متعدد دینی عقیدتی و قرآنی به جلسه ارائه نمود .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان