Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان - دکتر علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی که بنا به دعوت آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت به گیلان سفر کرد در جمع خبرنگاران حاضر در  فرودگاه رشت هدف از سفرش را شرکت در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر ، شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش در دفتر حزب جمهوری اسلامی و بازدید از حوزه علمیه بزرگ امیر المومنین (ع) شهرستان رشت اعلام کرد .

وی همچنین برخورد با گرانی و کاهش تورم و توجه به معیشت مردم را در اولویت کاری مجلس اعلام نمود و افزود : اگر نان و مرغ گران شده باید برای جلوگیری از فشار اقتصادی مردم یارانه های این اجناس افزایش پیدا کند تا مردم در فشار قرار نگیرند و در این زمینه برنامه هایی از سوی مجلس در نظر گرفته شده است.

لاریجانی در ادامه گفت : در خصوص مواد لبنی و گوشت از سوی مجلس تصمیم های خوبی برای حل مشکلات اتخاذ شده و پیگیری امر نیز به عهده وزرای مربوطه گذاشته شده تا موضوعات را در جلسات مختلف در قالب کمیسیون ها بررسی نمایند .

وی گفت : اجرای مرحله دوم یارانه ها به آمادگی دولت بستگی دارد و هرچه از نظر قانونی تصویب شده اجرا خواهد شد.

بازدید از حوزه علمیه امیر المؤمنین (ع) گیلان :

دکتر لاریجانی از فرودگاه عازم حوزه علمیه امیر المؤمنین (ع) شد و پس از دیدار آیت الله قربانی و بازدید از بخش های حوزه و اطلاع از پیشرفت فیزیکی جایگاهC N G  طی مصاحبه ای اعلام کرد :

در چند سال اخیر اقدامات خوبی جهت گسترش حوزه های علمیه، مساجد دینی و ... صورت گرفته بهمین جهت مبلغ 300 میلیارد تومان جهت فعالیت های عمرانی و هزینه های جاری حوزه های علمیه سراسر کشور در نظر گرفته شده است .

وی گفت : با توجه به بودجه هائی که برای دانشگاه ها در نظر گرفته اند این مبلغ برای حوزه ها کم است و امیدواریم در سال های آینده این رقم برای رونق امور فرهنگی حوزه های علمیه و مساجد افزایش پیدا کند .

جلسه مجمع نمایندگان گیلان در مهمانسرای دفتر نماینده ولی فقیه

نمایندگان گیلان که لاریجانی را همراهی می کردند تا شروع مراسم شهدای 7 تیر فرصتی یافتند جلسه مجمع نمایندگان گیلان را در مهمانسرای دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار و مسایل استان مورد بحث و بررسی قرار دهند که در بخشی از این جلسه رئیس مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند .

مراسم شهدای 7 تیر و شهید بهشتی :

رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم شهدای 7 تیر در مصلی امام خمینی (ره) رشت که با حضور آیت الله قربانی و شرکت اقشار مختلف به ویژه خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران برگزار شده بود طی سخنانی گفت: شرایط امروز ایران ضمن اینکه با گذشته بسیار متفاوت است اما در عین حال یک تشابهی هم دارد .

وی افزود : درگذشته آمریکا و سران استکبار تلاش داشتند که ایران را از سر راه بردارند ولی چون موفق نشدند اکنون به طرق مختلف فشارهایی را بر ایران تحمیل می کنند .

وی همچنین گفت : ایران در طول سال های بعد از انقلاب به موفقیت های زیادی دست یافت و هر قدر این دستاوردهای عظیم و پربارتر شد به همان اندازه تهدیدهای غرب نیز علیه ایران رو به افزایش گذاشت .

دکتر لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : دشمنان انقلاب با ترور شخصیت های بزرگی مانند شهید بهشتی، باهنر، مفتح، مطهری، رجایی و شهدای محراب که از استوانه های نظام جمهوری اسلامی به شمار می رفتند تلاش کرد تا کمر انقلاب را بشکنند که به یاری خدا موفق نشد .

وی افزود: اگرچه ترور نیروهای های کارآمد نظام کشور را با چالش هائی مواجه کرد اما با تدابیر امام (ره) امور کشوری سامان یافت و اینک نیز با وجود مقام معظم رهبری غرب نتوانست با ایران مقابله کند .

وی افزود : ایران برای حفظ انقلاب 250 هزار شهید داد و سختی ها بر همه ملت ایران به خصوص خانواده شهدا تحمیل شد اما به پشتوانه همین شهدا توانستیم با یک مجاهدت درونی دست به یک حرکت خودکفایی بزنیم و استقلال خود را حفظ نماییم .

رئیس مجلس گفت : ولایت فقیه همواره ستون و استقرار نظام و ارتقای جایگاه ایران . ما در داخل کشور باید تمام تمرکز خود را برروی حل مسایل و مشکلات کشور از جمله بعد اقتصادی آن بگذرایم و از سایش های سیاسی که مانع رشد اقتصادی کشور است پرهیز کنیم.

وی افزود: غرب در مورد مساله هسته ای آخرین اقدام خود را که همان افزایش تحریم ها علیه ایران به کار بست و این حاکی از نفوذ ایران در منطقه و افزایش قدرت ایستادگی ایران در مقابل استکبار جهانی است .

وی همچنین اظهار داشت: تمام مسئولین باید تلاش کنند تا با توجه به سال تولید ملی به بررسی ریشه ای معضلات اقتصادی بپردازیم تا غرب از این مساله به عنوان یک اختلاف در داخل نظام سوء استفاده نکند.

لاریجانی از گیلان به عنوان قطب تولید چای و برنج یاد کرد و گفت : استان گیلان از نظر تولید چای و برنج یک ظرفیت طلایی دارد ، نباید کشاورزان دچار زیان شوند و مسئولین باید فضا را به گونه ای فراهم کنند تا علاوه بر مهار گرانی بتوانیم با تکیه بر محصولات داخلی در شکوفایی اقتصاد اقدامات لازم را بثمر برسانیم کما اینکه مسوولین در حال بررسی برای مهار این گرانی و تورم می باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از پایان مراسم به قصد تهران عزیمت نمود .

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 4

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان