Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مجید عباسیان امین در جریان بازدید از شهرک صنعتی لوشان، رودبار را مستعد سرمایه گذاری در بخش صنعت به ویژه صنایع شیمیایی عنوان کرد.وی اظهار کرد: به دلیل توسعه سیاست های صنعتی در این منطقه بستر سرمایه گذاری در رودبار با وجود زیرساخت های مناسب صنعت به ویژه راه آهن و اتوبان نیز برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است.

به گفته این مسئول هم اکنون 40 درصد از صنایع مستقر در شهرک صنعتی لوشان را صنایع شیمیایی تشکیل داده است.وی بیان کرد: به دلیل شرایط جغرافیایی منطقه صنایع شیمیایی با محیط سازگاری دارد و استقبال سرمایه گذاری در زمینه های صنایع شیمیایی بیشتر است.

عباسیان امین با اشاره به فعالیت صنایع در شهرک صنعتی لوشان خاطرنشان کرد: از تعداد 121 قرارداد که در شهرک صنعتی لوشان منعقد شده، 40 درصد صنایع شیمیایی، 23 درصد صنایع غذایی، 21 درصد صنایع فلزی را شامل می شود و بقیه صنایع سلولزی برق و الکترونیک و کانی غیر فلزی هستند.وی درباره پروژه های شهرک صنعتی لوشان یادآور شد: این شهرک دارای تمام امکانات زیربنایی بوده و هم اکنون بوستانی به مساحت یک هکتار در این شهرک ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان متذکر شد: به زودی با برگزاری یک مراسم رسمی بوستان شهرک صنعتی لوشان افتتاح می شود.وی افزایش کیفیت آب شهرک صنعتی لوشان و سختی گیری و میکروب زدایی آب با راه اندازی و نصب دو دستگاه تصفیه آب به روش RO را در حال انجام دانست و تصریح کرد: این سیستم به زودی در شهرک صنعتی لوشان راه اندازی می شود.

این مسئول از افتتاح پروژه های عمرانی در شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان در هفته صنعت و معدن خبر داد و خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته صنعت و معدن پنج پروژه عمرانی و 9 واحد صنعتی در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان افتتاح می شود.

وی این پروژه ها را شامل آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی سرمایه گذاری، تامین گاز و شبکه گذاری شهرک صنعتی نالکیاشر لنگرود به طول 2 هزار و 500 متر، تامین گاز و شبکه گذاری ناحیه صنعتی آسیاب سران املش به طول 404 متر، تامین گاز و شبکه گذاری توسعه شهرک صنعتی آستانه اشرفیه به طول 2 هزار و 245 متر و ایستگاه پمپاژ ناحیه صنعتی سکام رضوانشهر ذکر کرد.

عباسیان امین خاطرنشان کرد: برای این پروژه ها در مجموع بالغ بر 28 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است ضمن اینکه 19 طرح صنعتی نیز با سرمایه گذاری بالغ بر 106 میلیارد ریال و اشتغالزایی 200 نفر در هفته صنعت و معدن افتتاح می شوند.وی این طرح ها را در زمینه های صنایع برق و الکترونیک، غذایی، صنایع شیمیایی، فلزی در شهرک های صنعتی انزلی، لوشان، شفت، رودسر، لاهیجان و ناحیه صنعتی سکام رضوانشهر عنوان کرد.

منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان