Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

مهندس جعفر زاده ، نماینده مردم رشت به هنگام حضور نیکزاد ، وزیر راه و شهرسازی در جلسه علنی مجلس سوالات شرح زیر را مطرح و خواستار توضیح وزیر شد که وزیر راه و شهرسازی با ارائه آمار کلی از عملکرد وزارت متبوع از پاسخ به پرسش های نماینده رشت امتناع کرد .

مهندس جعفر زاده طی سخنان کوتاهی گفت :

ضمن اینکه خودم به بعضی از کارهای دولت منتقدم ولی از انصاف نمی توان گذشت که در دولت نهم و دهم یک کار بسیار خوبی اتفاق افتاده بحث مسکن مهر است که در کارنامه دولت یک نقطه بسیار مثبتی است.

من نمی گویم این مورد دچار اشکال نیست و نقطه ضعف ندارد و مردم با مسکن مهر مشکلاتی ندارند ولی معتقدم مسکن مهر یک کار بسیار بزرگ و انقلابی بود که در تاریخ این کشور ثبت می شود و حد اقل 80 صنعت ما که از مصالح ساختمانی تبعیت می کند فعال شده و یک بخشی از بیکاری از این راه حل شده و مردم آسان تر صاحب مسکن شوند . دنبال فرصتی می گشتم تا از آقای نیکزاد و دولت آقای احمدی نژاد تشکر نمایم .

اما به سه ، چهارتا مشکل استان گیلان در ارتباط با وزارتخانه شما ( راه و شهرسازی ) می خواهم اشاره کنم که آقای نیکزاد یادداشت بفرمایند و اگر می شود توضیح داده شود .

1 - ما به دنبال راه آهن قزوین، رشت آستارا هستیم که کریدور شمال جنوب را بهم وصل می کند . روند این پروژه خیلی کند است و مردم خیلی گله مند هستند و گیلان یک منطقه توریستی است و به جهت فقدان راه آهن سرمایه گذار هم در آنجا نمی تواند برای کار صنعتی سرمایه گذاری نماید .

البته بعضی از مسئولان مصاحبه هائی می کنند که اثر سوئی دارد . مثلا : شما سال 91 سوت قطار را در گیلان می شنوید !

آدم وقتی پیشرفت فیزیکی این پروژه را نگاه می کند و حد اقل دو، سه سال دیگر اعتبار صد در صدش تأمین نمی شود ، ایجاد یک چنین انتظارات و توقعاتی خارج از کار کارشناسی اثرات بدی دارد . من خواهش دارم بحث راه آهن قزوین ، رشت آستارا را یک عنایت ویژه بفرمایید .

2 – بر اساس آمار خودتان استان گیلان در بحث راه در میان 33 استان رتبه بیست و هشتم را دارد ؛ این خیلی رتبه خوبی نیست .

3 - آزاد راه رشت قزوین که در زمان دولت جناب احمدی نژاد افتتاح شده یک یازده کیلومتر دچار مشکل است و این یک تلخ کامی ای را در ذهن مسافران ایجاد می کند که خواهش بنده این است با عنایت حضرتعالی این مشکل سریعتر مرتفع شود و مردم بتوانند از این آزاد راه استفاده کنند .

4 - فرودگاه بین المللی میرزا در شهر رشت در خور شأن مردم گیلان نیست .

 
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان