Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

به گزارش گیلانیان ، امیر عابدینی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با تایید این مطلب که ، با توجه به قیمت کار شناسی شده  ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای واگذاری امتیاز باشگاه داماش متاسفانه کسی برای خرید آن پا پیش نگذاشته است ، گفت : قیمت تعیین شده دست من نیست و مقامات قضایی این مبلغ را تعیین کرده اند تا اگر خریداری برای باشگاه داماش پیدا شد آن را با این قیمت خریداری کند و در این بین بنده کاره ای نیستم . عابدینی در خصوص اینکه آیا مبلغ ۵ میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان برای فروش امتیاز باشگاه زیاد نیست ؟ گفت :

بحث همین است. متاسفانه خیلی از خریداران وقتی پای میز مذاکره می آیند و از قیمت آگاهی پیدا می کنند در نهایت کنار می کشند. بنده در این ارتباط با مقامات قضایی صحبت کردم که اگر امکانی وجود دارد قیمت را پایین تر بیاورند اما این کار تا جایی پیش رفته که احساس کردم شخصیت خودم هم زیر سوال می رود . وی تاکید کرد : کار شناس قوه قضاییه برای تعیین مبلغ فروش امتیاز باشگاه، مبلغ را ۵ میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان اعلام کرده البته در همان هنگام هم من به وی گفتم که این رقم و عدد را نگوید که خریداری پا پیش نگذارد اما آن ها دیدگاه خودشان را برای اعلام این مبلغ داشتند .

وی با اشاره به اینکه این تیم را تاکنون با چنگ و دندان حفظ کردم، اعلام کرد : واقعیت همین است. سه آیتم وجود دارد که تاکنون باشگاه داماش سر پا مانده که عبارتند از: ۱- تمنای وجودی خود من که می گوید نباید بگذارم این تیم نابود شود ۲- ایستادگی بچه های تیم که با فداکاری همچنان در تمرینات شرکت می کنند ۳- کادر خوب و با شرافتی داریم که صبح تا شب زحمت می کشند وی تاکید کرد : این سه دلیل باعث شده تا اینجا پیش برویم نه چیز دیگری . امروز یکی از وکلای خریداران با من تماس گرفت و در خصوص واگذاری امتیاز باشگاه تجزیه و تحلیل انجام می داد. او می گفت با این روند و با هزینه هایی که در فوتبال است چقدر می ارزد که ما وارد این عرصه شویم؟ متاسفانه فوتبال در کشورما پول ساز نشده گرچه این رشته یک برند است و هیجاناتی را همراه خود دارد اما هزینه بر است و هیچ کس نمی خواهد دراین حوزه سرمایه گذاری کند . عابدینی با بیان اینکه توقع داشتیم دولت آستین بالا زده و برای داماش و ملوان تسهیلاتی قائل می شد، متذکر شد: متاسفانه هیچ کس نیامد تا به این دو باشگاه کمک کند. اگر ۴ - ۵ میلیارد می دادند مشکلات ما حل می شد اما کسی نیامد. این شرایط واقعا تاسف بار است. من به بازیکنان چک دادم، به آنها زنگ می زنم و به آنها می گویم به بانک نروید. این در مدیریت ورزشی چه معنایی دارد؟ هیچ کسی به ما کمک نمی کند. من هم اگر این تیم را رها کنم مثل نخی است که پاره شده و کار تمام می شود و آن وقت دیگر مانند تسبیحی می ماند که نخ اش پاره شده و دانه هایش پخش می شود . وی ادامه داد: متاسفانه نمایندگان استان گیلان در مجلس هیچ راهکاری برای حل مشکل داماش ارائه نمی کنند، در حالیکه این مساله اجتماعی است و یک هنجار در حال تبدیل شدن به یک ناهنجاری است و باید جلوی آن را بگیرند. مسئولین استان با وجود اینکه نامه نگاری هایی انجام می دهند و زحمت می کشند اما تاکنون ثمری نداشته و باید توجه داشت هیچ گاه در فوتبال کشور نام تیمی طی دو - سه سال در فوتبال کشور جلوه نمی کند اما حالا تیم داماش در این مدت کم صاحب نام و اعتباری شده است. مدیرعامل باشگاه داماش با اشاره به ارسال نامه به استاندار گیلان مبنی بر انحلال این باشگاه گفت: من دیروز نامه ای به استاندار نوشتم و ضمن تشکر از خدمت گذاری های وی به او اعلام کردم تیمتان از بین رفت و اگر می خواهید کاری انجام بدهید حالا باید انجام بدهید. عابدینی در خصوص اینکه این نامه به نوعی استعفای تلویحی وی است، گفت: این نامه من یعنی انحلال باشگاه، یعنی بد تر از استعفای من. باشگاه به انحلال نزدیک شده است.وی تاکید کرد: همانطور که مسئولین همواره اجازه نمی دهند پرسپولیس به زمین بخورد چراکه یک هویت ملی دارد و به همین دلیل از سال ۸۰ تاکنون ۱۳مدیر تغییر داده و میلیارد ها تومان هزینه کرده تا این تیم حفظ شود، باید توجه داشت که تیم های شهرستانی نیز به دلیل تماشگرانی که دارند باید حفظ شوند چراکه این تیم برای مردم است و برای کمک به آن نباید از هیچ کوششی دریغ کرد.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان