Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

امام جمعه رشت با تسلیت سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت : هر روز که از عمر انقلاب اسلامی ایران می گذرد بر میزان عشق و ارادت مردم به آن یار سفر کرده افزوده می شود .

آیت ا... قربانی با بیان اینکه امام خمینی (ره) به عنوان انسانی کامل و مظهری از صفات جمال الهی اقداماتی را در خدمت به اسلام و بشریت انجام داد که دیگران توانایی انجام آن را نداشتند، گفت : بعد از گذشت  بیست و دو سال از رحلت جانگداز معمار کبیر انقلاب مردم همچنان به امام عشق می ورزند و حاضرند همچون پیش و پس از انقلاب در راه آرمان های ایشان از جان خویش بگذرند .

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین با بیان اینکه امام راحل پس از 1400 سال اسلام را از غربت نجات داد گفت : ایشان بر نظریه عدم کارایی اسلام در جامعه خط بطلان کشیدند و نشان دادند که پیروی از دستورات دین حلال مشکلات بشریت است .

آیت ا... قربانی با ادامه داد : قرار گرفتن ولایت فقیه در راس جمهوری اسلامی را از دیگر اقدامات ماندگار پیر جماران بود .

خطیب جمعه ی رشت افزود : امام خمینی (ره) همچنین با ارائه ی شعار   نه شرقی و نه غربی توانست بواسطه ی جمهوری اسلامی ایران روحیه خودباوری و استقلال را برای کشورمان به ارمغان بیاورد .

آیت ا... قربانی مردمگرایی را از دیگر ویژگی های رهبری امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت : به مدد رهبری های ایشان وپیروزی انقلاب اسلامی بود که مردم صاحبان واقعی انقلاب و کشور شدند و همه مسئولان وارکان حکومت با رای  آنهاتعیین می گردد.

نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد : امام راحل همچنین بر همگان ثابت کردند که باروشنگری و انجام کارهای فرهنگی  مشت بر درفش پیروز می شود و می توان با حکومت های مستبد مبارزه کرد .

امام جمعه ی رشت همچنین با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت آیت ا... احسان بخش نماینده ولی فقیه فقید گیلان اظهار داشت: آیت ا... احسان بخش  به عنوان انسانی بلندهمت ، فرزانه و یک مجاهد فی سبیل ا... که همه ی عمر خود را صرف انقلاب و اسلام کرد افتخاری برای گیلانیان هستند .

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس نهم در اسفندماه گفت : با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب هیچ کسی نباید به هیچ نحوی در انتخابات دخالت کند تا انتخابات بر اساس قانون انجام و مردم نمایندگان خود را انتخاب کنند.

آیت ا... قربانی افزود : مردم به افرادی رای دهند که به عنوان غمخوار آنها به دنبال حل مشکلات باشند نه اینکه با برخی اظهار نظرها آب به آسیاب دشمن بریزند . نماینده ولی فقیه در گیلان در بخش دیگر ی از سخنانش از کسانی که از هدفمندکردن یارانه ها به عنوان بهانه ای برای افزایش قیمت اجناس استفاده می کنند انتقاد کرد و از مسئولان خواست با این افراد برخورد کنند .

امام جمعه رشت در همین زمینه از کیفیت نامناسب پخت نان در استان نیز به شدت انتقاد کرد .

وی همچنین با بیان اینکه منکر وجود مشکلات مختلف در جامعه نیست افزود : رسانه ها و سیاسیون متوجه باشند ، این مشکلات را به نحوی مطرح نکنند که سبب نا امیدی مردم و بدبینی آنها به نظام شود چرا که ناامید کردن مردم گناهی نابخشودنی است .

آیت ا... قربانی از سخت گیری برخی ادارات و دستگاههای اجرایی در روستاها نیز انتقاد کرد و از استاندار و مدیران دستگاههایی اجرایی خواست با فراهم کردن امکانات مناسب زندگی از مهاجرت روستائیان به شهرجلوگیری کنند . نماینده ولی فقیه در گیلان خطاب به بعضی از روستائیان نیز گفت : متاسفانه علیرغم اینکه آب کافی کشاورزی و دیگر امکانات  در حد لازم در روستاها وجود دارد اما بعضی از زمینهای کشاورزی کشت نمی شود .

خطیب جمعه ی رشت همچنین با یادآوری رفتاردوگانه غرب درباره ی تحولات منطقه گفت : غرب درحالی درتحولات لیبی دخالت کرده اند که در خصوص کشتار مسلمانان در بحرین و یمن سکوت می کنند چرا که هدف تمامی اعمال انهاموج سواری این تحولات ،  تضعیف جامعه اسلامی و غارت ثروت های خدادادی این مطقه است .

 

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان