Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان به ایسنا گفت: در زمینه تهیه و توزیع مصرف روزانه مرغ در استان گیلان مشکلی وجود ندارد . وی در ادامه افزود : در این زمینه نظارت به خوبی صورت نمی گیرد .

سؤال اینجاست : کدام مرجع باید نظارت داشته باشد که به خوبی نظارت نمی کند و یا در نظارت ضعیف است و به عبارت بهتر در انجام وظیفه خود کوتاهی می نماید ؟ و تکلیف مصرف کنندگان در این ضعف نظارت چه می شود ؟

خبرنگار گیلانیان ساعت 2/40 بعد از ظهر 25 تیر 91 با دیدن پیکان وانت پر از مرغ جلوی مرغ فروشی ابتدای شهرک ... به بهانه خرید به فروشنده مراجعه کرد و با پاسخ ( مرغ تمام شد ) مواجه شد ! علی الظاهر پیکان وانت متعلق به آژانس وانت بار ... حامل مرغ برای تالار ... در جاده فومن بود وقتی خبرنگار گیلانیان اعتراض کرد شهروندی گفت همین فروشنده امروز بخشی از مرغ ها را تحویل یک پیکان سواری نمود و به شهروندان گفت : تا به این شرکت مرغ ندهد مرغی توزیع نخواهد کرد !

البته مراتب به 124 اعلام شد و از اقدام آن اطلاعی در دست نیست ولی وقتی فروشنده مرغ علنی و در نهایت قدرت شرکت ها و تالارهای عروسی را به شهروندان ترجیح می دهد مسلما 124 هم نمی تواند کاری انجام دهد زیرا : این مرغ فروشی و امثال آن یا دارای مجوز تأمین مرغ شرکت ها و تالارها است و یا پشتش به جائی گرم است ! که در هر دو صورت مسئولان باید پاسخگو باشند :

الف - خرده فروشی ها مسئول تأمین شرکت ها و تالارها هستند ؟ چرا مسئولان برای این مصادر سهمیه در نظر نمی گیرند تا اهانتی به شهروند صورت نگیرد ؟

ب - اگر مرغی که در سطح شهر توزیع می شود ویژه شهروندان است چرا بر توزیع آن نظارت درستی صورت نمی گیرد تا جلوی سوء استفاده های برخی  گرفته شود ؟

از سوی دیگر ماه مبارک در پیش است ، مردم به ویژه خانم های خانه دار نمی توانند از ساعت 8 صبح تا 12/5 ظهر فقط منتظر رسیدن مرغ در صف کذا و کذا باشند که با احتسایب زمان رسیدن به مرغ این زمان به حدود ساعت 2 بعد از ظهر خواهد رسید و عملا خانه دار را در تهیه نهار و تر و خشک کردن بچه های شیرخوارشان دچار مشکل کند !

به هر تقدیر انتظار می رود مراجع نظارتی با همکاری بیشتر و دقیق تر زحمات تهیه و توزیع کنندگان را از بین نبرند و شهروندان را نسبت به تلاش تأمین کنندگان ارزاق شان بد بین ننمایند .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان