Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان - آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت در گردهمائی بزرگ علما ، روحانیون و طلاب گیلان که در استقبال ماه مبارک رمضان در محل مصلی برگزار شده بود با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان به عنوان ماه تعلیم معارف، اخلاق و احکام دینی گفت :

علما و روحانیون به عنوان سرمایه ارزشمند اسلام که در ایام ماه مبارک رمضان به سوی روستاها برای تعلیم احکام دین به مردم می روند توجه داشته باشند که 2 هزار رسانه ، شبکه های ماهواره ای مردم را بمباران تبلیغاتی می کنند و درس بی اعتقادی به دین به خانواده ها می دهند و شبهات زیادی را در میان نسل جوان ما ایجاد می کنند ، این ماه بهترین فرصت برای خنثی کردن تبلیغات سوء گسترده جهانی است .

وی در ادامه با اشاره به شرایط زمان و تفاوت تبلیغ در عصر حاضر نسبت به گذشته که بار مسئولیت روحانیت را در امر تبلیغ سنگین تر می کند ؛ گفت :

غرب با انرژی هسته ای ما مشکل ندارد ، اگر این قضیه حل شود آن وقت ده ها بهانه دیگر مثل حقوق بشر و آزادی بیان و و غیره را در پیش خواهد گرفت که به تعبیر رهبر معظم انقلاب مشکل غرب اسلام است و استکبار با اسلام ناب مشکل دارد .

نماینده اول خبرگان گیلان گفت : مردم ایران با تحریم های غرب تسلیم نمی شوند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب به زودی کاخ شیشه ای مستکبران فرو خواهد ریخت .

وی اسلام را امید مستضعفان نامید و گفت : ما ترسی از تحریم ها نداریم و درها به روی ملت ایران بسته نیست و ما پادزهر تحریم های دشمنان را داریم .

آیت الله قربانی با تشریح وضعیت مسلمانان در شعب ابیطالب گفت : امروز عمده وظیفه روحانیون روشنگری ترفند دشمنان است و در ماه مبارک رمضان باید به مردم درس ریاضت اقتصادی بدهند .

وی در پایان با اشاره به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت : امر به معروف باید طبق اصول و موازین صورت بگیرد تا آبروی اسلام و روحانیت و جان آمر به معروف حفظ شود .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان