Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان - گیلان از وجود یک عالم روشن ضمیر، توانا و نویسنده برخوردار است که بسیاری از استان های دیگر از این نعمت برخوردار نیستند .

آیت الله محمد محمدی گلپایگانی ، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در گردهمائی علما ، روحانیون و طلاب استان گیلان در مصلای رشت پس از ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به مردم گیلان گفت :

هدف دشمنان از اعمال تحریم ها ایجاد فاصله و اختلاف بین مردم و نظام اسلامی است که روحانیون با روشنگری های خود باید این نیات شوم دشمنان نظام جمهوری را برملا کنند .

وی افزود : آنچه امروز بیش از همه خیال استکبار را پریشان کرده و سرنوشت قدرت های سلطه گر را زیر سوال برده و به چالش کشانده گسترش روز افزون بیداری اسلامی است که متأثر از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

وی گفت : مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی مشهد اظهار کرد دستیابی ایران به دانش صلح آمیز هسته ای بهانه دشمنان است و بدخواهان نظام اسلامی، قصد غارت منابع غنی انرژی ایران را دارند . کشور ما با هزار کیلومتر خط ساحلی در جنوب و منابع عظیم نفت و گاز ، در تحولات منطقه بسیار تاثیرگذار است ؛ گرچه برخی از کشورهای سر سپرده منطقه سعی دارند با رویکرد استقلال خواهانه و در حقیقت همسو با استکبار با ایران مقابله کنند .

آیت الله محمدی گلپایگانی با ارائه آمار و ارقام صادرات نفت از طریق خلیج فارس و وابستگی غرب به این ماده حیاتی و همچنین منابع انرژی ایران خاطرنشان کرد:

مسئله اصلی دشمنان، زمینه سازی برای غارت درازمدت انرژی منطقه خلیج فارس است و آنهایی که خیال می کنند اگر ایران اندکی کوتاه بیاید آمریکا سازش می کند، اشتباه می کنند.

وی گفت : آینده تمدن غرب و غارت گران غربی در حال اضمحلال است و مسئله اصلی آمریکا با ایران انرژی و نفت است ولی جمهوری اسلامی کالای خود را حساب شده می فروشد و منابعی را که نیاز ندارد برای آیندگان ذخیره می کند .

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مورد تبلیغات غرب در مورد ایران اتمی با اشاره به فجایع بمب اتمی در هیروشیما و ناکازاکی  گفت : دشمنان نشان دار و بی نشان نظام اسلامی بدانند ایران بمب اتمی ندارد و تولید بمب اتم طبق فتوای مقام معظم رهبری حرام است

وی در پایان به روحانیون توصیه کرد از فرصت حضور حداکثری مردم در مساجد و تکایا در ماه مبارک رمضان بهره بگیرند و وضعیت کشور را در زمانی که تحت تحریم های گسترده قرار داریم، برای مردم توصیف کنند زیرا دشمن می خواهد با ایجاد گرانی ها و تورم مردم را علیه نظام برانگیزد و این وظیفه روحانیون است که باید در این زمینه روشنگری نمایند .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان