Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : حسن بهبودی در مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه ویژه استادان و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان از دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی پرستاری و مامایی تشکیل شده است.وی به دانشکده پرستاری و مامایی شرق گیلان اشاره کرد و افزود: دانشکده بین الملل در انزلی دارای رشته های پزشکی و دندانپزشکی است.

بهبودی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با وجود دانشکده های مختلف یک حلقه مفقوده داشت، تصریح کرد: ایجاد دانشکده داروسازی با پیگیری های انجام شده و حمایت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و توانمندی ها و امکانات موجود در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همچنین چشم انداز ویژه سایت لاکان و اختصاص یک ساختمان کامل همراه با آزمایشگاه های مدرن در اختیار دانشکده داروسازی، از طرف شورای گسترش دانشگاه ها و هیئت تخصصی دانشکده داروسازی کشور در این استان تایید شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاسیس داروخانه شبانه روزی در درمانگاه بعثت رشت و رابطه بین دانشکده داروسازی و دیگر دانشکده ها به ویژه دانشگاه گیلان در زمینه شیمی آلی و ... را از مزیت های این استان عنوان کرد.

وی از صدور مجوز ایجاد دانشکده داروسازی با جذب 30 دانشجو در سال جاری در گیلان خبر داد و ابراز کرد: مجوز ایجاد دانشکده داروسازی در گیلان در 17 تیر ماه سال جاری از طرف شورای گسترش دانشگاه ها صادر شده و دانشجویان می توانند در کنکور سراسری شرکت کرده و پذیرش شوند.

منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان