Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2
گیلانیان : مرتضی شیاری بازیکن گیلانی اسبق تیم ملی ایران و باشگاه داماش گیلان و کاپیتان کنونی تیم ملی دانشجویان ایران و رییس پایگاه قهرمانی والیبال گیلان در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری، تحلیلی شاهد شمال در مورد سرنوشت تیم والیبال داماش که از سوی فدراسیون والیبال کشور ضرب العجل چند روزه برای حضور در لیگ برتر والیبال دریافت کرده از مسئولان استان درخواست کمک به این تیم گیلانی کرد . وی در مورد سرنوشت تیم والیبال داماش پس از چند سال درخشش به شاهد شمال گفت :

حقیقت امر اینست که گیلان از سال گذشته بعلت مشکلات بوجود آمده برای داماش متاسفانه امتیاز با ارزش حضور در لیگ برتر والیبال و پس از آن ماجراهای تلخ ما لطمات زیادی خوردیم .

اولین لطمه محرومیت از حمایت معنوی بسیاری از جوانان و اقشار مختلف رشت و حتی استان گیلان است که برای بازیهای داماش به سالن تختی مجموعه شهید عضدی رشت می آمدند و این علاقه به گونه ای بود که در جای جای شهر و استان ما شاهد رواج ورزش والیبال بودیم زیرا والیبال یک ورزشی دانشگاهی و مفرح و بسیار سالم است و امروز خبری از آن شور و نشاط نیست!

وی افزود : لطمه دیگر تیم هجرت بازیکنان با استعداد بومی به سایر استانها بود و از بعد رسانه ای هم بسیار لطمه خوردیم. وی ادامه داد : به عنوان مثال در لیگ سه سال پیش تیم داماش با ترکیب بازیکنان بومی آنهم با حداقل دستمزد در قیاش با تیم های نامی و ثروتمندی چون پیکان و سایپا و کاله مازندران و شهرداری ارومیه تنها با حمایت بی دریغ و مثال زدنی مردم خوب ما که از کثرت استقبال حتی در بیرون سالن تختی اجتماع می کردند و بسیاری نیز پای تلویزیونها بودند، توانست مقام چهارمی لیگ برتر ایران را کسب کند و دل هزاران نفر را شاد کند. ولی متاسفانه در سال آخر علی رغم جذب تمامی بازیکنان تیم ملی در داماش بعلت نبود عشق و تعصب و تعهد در بازیکنان غیر بومی، تیم چندان موفق نبود و به مقام پنجمی بسنده شد.

مرتضی شیاری در پاسخ به شاهد شمال مبنی بر تلاش وی و دکتر سمیعی ، رییس هیئت والیبال گیلان، آقای داورزنی ، رییس فدراسیون والیبال با اعطای امتیاز به یک تیم از رشت جهت حضور در لیگ برتر موافقت کرده است ، گفت :

خدا را شکر ایشان با حسن نظر به مردم  و والیبال گیلان امتیاز حضور در لیگ برتر را به گیلان اعطا کردند اما این تازه ابتدا راه است اما جهت حضور در لیگ برتر ابتدا باید مبلغی را بحساب فدراسیون واریز کنیم و در گام بعدی جهت جمع کردن یک تیم حرفه ای متشکل از بازیکنان بومی به وجود یک اسپانسر مالی احتیاج داریم.

وی افزود : تعدادی شرکت های خصوصی هستندکه برای تبلیغات میدانی و روی پیراهن اعلام آمادگی کردند اما باید این تیم اسپانسر و برند داشته باشد و در شرایط فعلی مشکل آن اسپانسر اصلی است که مدیریت تیم را قبول کند  و تا پیش از درآمد زایی از طریق حق پخش و حق کپی رایت و تبلیغات و ترانسفر بازیکن اقدام به سرمایه گذاری اولیه کند. نباید اینبار این فرصت از مردم رشت گرفته شود و باید پای کار ایستاد .

شیاری در مورد اقدامات صورت گرفتن نیز گفت : در ابتدای امر با علاقه ای که از آقای مهندس جعفرزاده نماینده محترم مردم رشت در خصوص حمایت از تیم فوتبال داماش و ورزش شهرستان دیدیم  به ایشان مراجعه کردیم و دو جلسه با ایشان داشتیم که در جلسه دوم در محل هیئت والیبال استان ، آقای مهندس کوچکی نژاد هم تشریف آوردند و حضور این دو عزیز قوت قلبی برای ما والیبالی ها شد. طی این جلسات پیشنهاد مهندس جعفرزاده این بود که شورای شهر  در این مسئله ورود کند که با حمایت جمع همراه شد.

وی افزود : همین امروز ایشان در تهران با همراهی و حمایت دلسوزانه آقایان کوچکی نژاد و تامینی دو نماینده شهرمان مقدمات کار را فراهم کردند تا انشاءالله با حمایت شورای شهر که در بدنه آن افراد جوان و ورزش دوست و باتعصبی به مردم خدمت می کنند و با حمایت شهردار جوان شهرمان تیم والیبال شهرداری رشت تشکیل شود.

وی همچنین گفت : باید یادآور شوم ورود در والیبال ، پیچیدگی ورود در فوتبال را برای شورا و شهرداری نخواهد داشت و آنهم بخاطر هزینه های بمراتب کمتر والیبال و مسئله مدیریتی آن است که در اختیار مجموعه شهرداری خواهد بود. امیدواریم در این مسیر آقای مهندس سعادتی استاندار زحمتکش مان و آقای بابایی نفر اول ورزش استان همراهمان باشند تا برای مردم شهرمان رشت در کنار همدیگر قدمی به پیش برداشته شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان