Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان به نقل از دفتر نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، آیت الله رضا رمضانی در نماز جمعه آلمان در واکنش به نسل کشی مسلمانان میانمار، نسل کشی مسلمانان مظلوم و بی دفاع میانمار و سکوت معنادار مجامع بین المللی را محکوم کرد. وی اظهار کرد: اقدام های جنایتکارانه عده ای از خدا بی خبر در کشور میانمار (برمه) در قبال اقلیت مسلمان در سایه سکوت دولت متبوع و مجامع جهانی، خشم مسلمانان و مردم آزاده دنیا را بر انگیخت.

رمضانی افزود: حمله به مردم بی دفاع، کشتار دسته جمعی، تجاوز به زنان و کودکان، غارت اموال مردم، آتش زدن منازل، تخریب مساجد و کوچ اجباری مسلمانان از شهر و دیار خود، بخشی از این وقایع دلخراش است که هر وجدان بیداری را دردمند و عواطف انسانی را جریحه دار می کند.

وی ادامه داد: طبق آمارها، در این حوادث هولناک که از چندی پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد، تا کنون بیش از 20 روستا و یک هزار و 600 منزل و حدود 72 مسجد توسط گروه های تند روی بودایی ویران شده و هزاران نفر از خانه و کاشانه خود آواره شده اند و دهها هزار کشته و مجروح برجای مانده و بیش از 20 هزار مسلمان ناپدید شده اند و بالغ بر 5 هزار تجاوز به عنف و هتک حرمت به زنان در انظار عموم گزارش شده و بیش از 200 هزار نفر از شهر و دیار خود متواری شده اند.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جرم این مردم بی پناه تنها مسلمان بودن است، ابراز کرد: این مردم در طول سال های متمادی در عین فقر و نداری با کرامت و عزت زندگی کرده و سعی داشته اند در سخت ترین شرایط ایمان خود را حفظ کنند.

وی گفت: عذاب آورتر آنکه در این حرکت وحشیانه، دولت میانمار، مسلمانان کشورش را به رسمیت نشناخته و آنها را جزو شهروند محسوب نمی کند و اینک کار به جایی رسیده که دستور اخراج آنها نیز صادر شده است در حالی که سکوت معنادار انواع و اقسام سازمان های مدعی حقوق بشر حاکی از آن است که همگی تنها بار این اسامی را به یدک می کشند.

رمضانی با بیان اینکه آیا وقت آن نرسیده که کمیته حقوق بشر فعال شود و آیا صلیب سرخ جهانی نمی خواهد کمی احساس مسئولیت کند، افزود: آیا سازمان کنفرانس اسلامی نباید برخورد فعال و حضوری مؤثر در این عرصه داشته باشد.

وی با تصر یح بر اینکه ما در این مصیبت بزرگ به درگاه خدای سبحان شکایت می بریم، یادآور شد: ما همدردی و همبستگی مسلمانان اروپا را با مسلمانان آن دیار اعلام می کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان