Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

پرتابگر ایرانی حاضر در المپیک یک رکورد خوب را برای خودش به جا گذاشت.

به گزارش گیلانیان ؛مسابقات پرتاب دیسک رقابت های المپیک در حالی آغاز شد که احسان حدادی توانست یک رکورد فوق العاده را برای خودش ثبت کند.او که پس از الکنا از کشور لیتوانی پرتابش را انجام داد توانست 68.18 را پرتاب کند تا در پرتاب اول جایگاه نخست را به خودش اختصاص داده باشد.

احسان که به نظر به خاطر آسیب دیدگی کتفش را چسب زده بود در  پرتاب دوم خودش رکورد  64.09 را به ثبت رساند.حدادی که با وجود این پرتاب همچنان در رتبه اول قرار داشت در حرکت سوم خودش توانست رکورد 67.28 را به ثبت برساند.

اما نوبت به پرتاب چهارم که رسید رکورد حدادی کمی نزول کرد.او در این حرکت خود توانست 66.98  را پرتاب کند و همچنان به کسب مدال در المپیک امیدوار باشد.این اتفاق در حالی افتاد که در زمان پرتاب این حرکت از تماشاگران خواسته شد به دلیل اینکه حدادی تا قبل از این حرکت در رتبه اول قرار داشته برای او کف بزنند.

در حرکت پنجم اما یک اتفاق بد افتاد.حدادی این حرکت خود را با خطا پشت سر گذاشت اما هارتینگ آلمانی که یکی از جدی ترین رقبای احسان به شمار می آید توانست با رکورد  68.27 از او جلو بزند.

در این رقابت ها پرتابگر هندی با ثبت رکورد 64.79 به کار خودش در این رقابت ها پایان داد.پرتابگر اسپانیایی هم زمان 63.16 را برای خودش ثبت کرد و کار پرتاب گر استونی هم با خطایی که انجام داد در المپیک به پایان رسید.

در آخرین حرکت،احسان نتوانست رکورد هارتینگ را بشکند اما با همان پرتاب اول خودش کاری کرد که با شایستگی توانست برای نخستین بار مدال نقره رقابت های المپیک را بر گردن خودش بیاویزد.این مدال هر چند رنگش طلایی نبود اما ارزش آن چیزی کمتر از طلا برای کاروان ایران نیست.

منبع : خبرآنلاین

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان