Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : روزگاری نه چندان دور روزنامه ها نوشته بودند 150 مورد نقص فنی پیکان شناسائی و رفع شده است . زنده یاد صابر فومنی در مجله ( گل آقا ) نوشته بود : مگر پیکان چقدر نقص فنی داشت که بعد از این همه سال شما 150 مورد آن را شناسائی و رفع کردید !؟

این مقدمه بی مناسبت با خبر مورخه 28 مرداد 1391 خبرگزاری فارس نیست که نوشته بود : " مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان از کاهش 400 درصدی جرایم اجتماعی در سال گذشته در این استان خبر داد "

حال جا دارد عین سؤال مرحوم گل آقا از مدیر کل محترم امور اجتماعی استانداری گیلان پرسیده شود : مگر چند درصد مردم گیلان مرتکب اعمال مجرمانه می شوند که در سال گذشته 400 درصد تقلیل پیدا کرده است ؟!

از حداقل مولفه های یک مدیریت خوب این است که مدیر بداند در امور اجتماعی کاهش هر چیزی می تواند به 100 درصد و حتی کاملا به صفر برسد و شاید این روز ها تنها تورم باشد که از مرز صددرصد عبور می کند و بهترین گواه آن قیمت های رو به رشد کالا هاست که همگان آنرا لمس می کنند ؛ مثل افزایش قیمت شیر تا 200 درصد ، ماست تا 50 درصد ، گوشت تا 25 درصد ، نان 25 تا 35 درصد و الی آخر .

وقتی آمار جرائم اجتماعی با 400 درصد کاهش مواجه می شود به معنی آن است که تا پیش از این کاهش ، تقریبا بخش اعظم جمعیت استان به نوعی آلوده به بزه های اجتماعی بوده اند ! که این تصور اهانت به مردم خوب و فهیم استان گیلان است !!!

صرفنظر از اینکه برای حفظ تعادل روانی جامعه و افزایش ضریب امیدواری به زندگی هر خبری گفتنی و نوشتنی نیست ولی حداقل انتظار از همکاران خبر نویس ما در خبرگزاری فارس این بود از آن مدیر محترم سؤال می کردند :

نتیجه حاصله بر اساس چه مولفه ها و معیاری به دست آمده است ؟

در سال پیش از سال آماری ایشان ، سقف اعمال مجرمانه اجتماعی در گیلان چقدر بوده و در سالی که چنین اظهار نظری نموده اند چقدر از اعمال مجرمانه اجتماعی همچنان به قوت خود باقی است ؟!

آیا با این همه کاهش جرائم اجتماعی ، به مرز سلامت رسیده ایم یا خیر ؟

و اگر نرسیده ایم کی مردم استان از این آلودگی موهوم پاک خواهند شد ؟؟!!

آقای مدیر کل ! ایرانیان عزیزی که این خبر را می بیند ، این سؤال برایشان پیش نخواهد آمد آیا سرزمین جغرافیایی مد نظر شما گیلان بوده یا تگزاس در غرب وحشی ! که با تلاش های صورت گرفته اعمال مجرمانه اجتماعی در آن 400 درصد تقلیل پیدا کرده است ؟!

آقای مدیر ! وقتی شما به عنوان یک مدیر گیلانی انشاء الله ندانسته و ناخواسته به کیان گیلانیان اهانت می کنید از غریبه ها چه انتظاری می توان داشت ؟

البته از مجموعه ای که دارای سخنگویان عدیده در هر حوزه است شاید نباید بیش ازین انتظار داشت !!

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان