Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

اختصاصی گیلانیان : در مباحث فرهنگی ایده پردازی و تبدیل ایده به موضوع عملی ، ارتقاء مشارکت دانشگاهیان واهل فن ، بومی سازی تکنولوژی ، توجه به رونق تولیدات داخلی ، ایجاد رقابت منطقی براساس اصل 44 قانون اساسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

مهندس کیهان هاشم نیا ، استاندار گیلان در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که به ریاست نماینده ولی فقیه در گیلان تشکیل شده بود با اشاره به دستور جلسه در خصوص ابعاد فرهنگی و هنری ، اقتصاد مقاومتی فعال و پویا با بیان این مطلب گفت :

برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تشکیل کمیته ی تدابیر ویژه هستیم ، در زمینه راهکارههای تحقق اقتصاد مقاومتی به نظارت هدفمند ، مهندسی فرهنگی و فضاسازی رسانه ای نیازمندیم .

وی افزود : تدوین دستورالعمل اقتصاد مقاومتی باتوجه به سیاست های کلی نظام و تنظیم برنامه نظارتی مدون از اهداف دیگر این کمیته خواهد بود .

وی با بیان اینکه برنامه جامع اطلاع رسانی در همه بخش های اقتصادی برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی ضروری است گفت : در این زمینه رسانه ملی ، رسانه های مکتوب و مجازی نقش مهمی دارند .

استاندارگیلان دربخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه توجه به کاهش مشکلات جذب سرمایه گذار با ایجاد جو مناسب و تبلیغاتی برای توسعه این حوزه ها بسیار مؤثراست ، افزود : در گیلان مشکل مراجعه سرمایه گذاران نداریم بلکه مشکل جذب سرمایه گذار است ؛ در واقع بحث اصلی ما این است که بدلیل مشکلات اداری سرمایه گذاران به خوبی جذب نمی شوند .

وی همچنین گفت : برای حل این مشکل و حفظ سرمایه های موجود و توسعه سرمایه های داخلی ، فعال سازی مرکز خدمات سرمایه داری بسیار مهم است .

وی ادامه داد : ضرورت دارد دستگاههای متولی برنامه جامع فرهنگی و عملیاتی استان را درزمینه اقتصاد مقاومتی تدوین کنند .

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دستور دیگر جلسه شورای فرهنگ عمومی مبنی بر بررسی نحوه ی تأثیرگذاری مساجد در ارتقاء سطح فرهنگ عمومی گفت : هم اکنون در گیلان به ازای هر338 خانوار یک مسجد در استان وجود دارد .

وی با اشاره به مشارکت دستگاه های فرهنگی مختلف در اداره مساجد گفت : وجود ستاد رسیدگی به امور مساجد برای مدیریت واحد در این اماکن بسیار ضروری است و این ستاد همچنین باید نقش رصد فعالیت های انجام شده را داشته باشد .

وی با بیان اینکه مسجد در دین مبین اسلام دارای کارکردهای مختلف آموزشی ، فرهنگی و اجتماعی است گفت : هرچقدر در زمینه ی تقویت مساجد تلاش کنیم بهتر می توانیم با آسیب های اجتماعی مقابله کنیم .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان