Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : سردار ˈهامون محمدیˈ روز چهارشنبه در آستانه هفته دفاع مقدس در نشستی مطبوعاتی با خبرنگاران گفت : در صورت حماقت استکبار جهانی و تجاوز به کشورمان، توفیق و پیروزی از آن ایران اسلامی خواهد بود.

وی با بیان اینکه ما هیچگاه خواهان جنگ نبوده ایم، افزود: نیروهای مسلح با عشق و ایمان به نظام جمهوری اسلامی، ایفای نقش می کنند و امروز کشور از نظر رزمی و دفاعی در شرایط خوبی قرار دارد.

وی بیان کرد: بصیرت و شناخت در ملت ایران نهادینه شده و با پیروزی انقلاب اسلامی، نظم و تعادل مورد انتظار دنیای غرب، از بین رفت و قابل برگشت نیست.

فرمانده سپاه قدس گیلان ادامه داد: بزرگترین توان و قابلیت انقلاب اسلامی این بود که آمریکا را از مخفیگاه بیرون آورد و تمام ضعف هایش را برای جهان عیان کرد.

وی اعتقاد به رهبری و ولایت فقیه و ایمان رزمندگان به ارزش های دفاع مقدس و حمایت، پشتیبانی و حضور مردم را از عوامل موفقیت در جنگ تحمیلی دانست.

سردار محمدی افزود: این عوامل موجب شد که در صحنه های جنگ تحمیلی حماسه های زیادی آفریده شود. وی یادآور شد: رزمندگان اسلام هرگز در چارچوب های رسمی و معمول نظامی، نجنگیدند بلکه فرماندهان و نیروها براساس ارزش های اعتقادی در کنار هم و در جلو صحنه با دشمن نبرد می کردند.

فرمانده سپاه قدس گیلان قصد قرب الهی را از مؤلفه های پیروزی دانست و گفت: هر وقت به خدا نزدیک تر شده ایم، نصرت شامل حال مردم ایران شده است.

وی اظهار داشت: خداوند همواره یاری خود را شامل حال مردم ایران کرده و وقتی غرب در بن بست قرار گرفته، بیداری اسلامی در جهان اسلام رخ می دهد.

سردار محمدی با بیان اینکه امروز قدرت بازدارندگی کشور بسیار بالاست، خاطرنشان کرد: زمانی که به ایران حمله شد، اکثر دولت ها سکوت کرده بودند ولی مردم ایران در این نبرد نابرابر، ابهت ابرقدرت ها را شکستند. وی کمک های دنیای استکباری به صدام در جنگ تحمیلی را یادآور شد و تصریح کرد: اعضای دائمی شورای امنیت، از بزرگ ترین حامیان رژیم بعث و ارسال کننده سلاح به عراق بودند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه تمام هدف ما امروز این است که فرهنگ جبهه به پشت جبهه انتقال یابد، گفت: امروز در فضای نیروی های مسلح کشور، انسان محوری حاکم است نه تجهیز محوری زیرا این انسان است که می تواند سلاح را در مسیر درست استفاده کند.

وی با اشاره به نقش لشگر قدس گیلان در جنگ تحمیلی گفت: لشکر قدس در بسیاری از عملیات ها شرکت داشت و شلمچه با خون نیروهای قدس گیلان عجین شده و انجام یک عملیات موفقیت آمیز در شهر ماهوت، با فرماندهی قهارانه شهید املاکی توسط نیروهای گیلان انجام شد.

وی تشکیل سپاه قدس گیلان را مدیون حمایت مقام معظم رهبری دانست که از تشکیل آن حمایت کردند. سردار محمدی در خصوص برنامه های هفته دفاع مقدس در گیلان اضافه کرد: 389 برنامه در استان و 101 برنامه نیز در شهرستان ها و در 18 ناحیه بسیج اجرا می شود.

وی شرکت در رژه نیروهای مسلح، انجام رزمایش عملیات بدر، افتتاح نمایشگاه های فرهنگی، ویزیت رایگان در مراکز درمانی سپاه برای عموم، یادواره شهدای جامعه پزشکی، افتتاح سامانه فنآوری اطلاعات و همایش زنان ایثارگر را از جمله برنامه هفته دفاع مقدس سپاه قدس گیلان ذکر کرد.

منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان