Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

اختصاصی گیلانیان : سی و اند سال قبل در چنین روزی صدام با حمایت کشورهای غربی و عربی به کشور ما حمله کرد و وعده داده بود سه روزه کار ایران را تمام و بخش زرخیز ایران ، یعنی خوزستان را از ایران جدا کند

نماز جمعه این هفته که همزمان با اولین روز هفته دفاع مقدس و روز حمله صدام به ایران مقارن شده بود آیت الله زین العابدین قربانی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان این مطلب افزود :

غربی ها و کشورهای عربی همه امکانات را به صدام داده بودند و تصور می کردند او می تواند آرزوی غربی ها را تحقق ببخشد و خوزستان را از ایران جدا کند ولی الحمد الله جنگی که هشت سال به طول انجامید جمهوری اسلامی با مقاومت جانانه خود اجازه نداد یک وجب خاک ایران در دست دشمن باشد و با قدرت توانست بر دشمن پیروز شود و ما در حقیقت این پیروزی را جشن می گیریم و قدر می شناسیم .

وی با تقسیم جنگ های بشریت از آغاز تا کنون به دو نوع سلطه گری ، دفاع از حق و آزادی و حفظ ارزش ها گفت : اکثر جنگ های دنیا برای گسترش قلمرو و تسلط بر نقاط سوق الجیشی دنیا برای چپاول سرمایه دیگر کشورها است . مثل حمله آمریکا به عراق و افغانستان و حمایت از حمله به سوریه است و در نظر دارد بعد از سوریه کار لبنان و ایران را تمام کند .

خطیب جمعه رشت گفت : ولی جنگ اسلام نجات مظلوم و حفظ ارزش هاست و هیچ توجهی به سرمایه کشورها و نقاط سوق الجیشی و تصرف آب و خاک ندارد و این نوع جنگ در حقیقت دفاع از ارزش هاست .

وی دفاع در اسلام را یک امر عقلایی خواند و افزود: پیامبر (ص) سیزده سال در مکه ماندند و تمام شدائد و سختی هائی که دشمنان بر مسلمین تحمیل می کردند تحمل کردند و مسلمانان برای پرهیز از جنگ به حبشه و یثرب رفتند ولی دشمنان جمع شدند و در احد و خندق به پیغمبر حمله کردند و پیغمبر برای حفظ از ارزش ها در برابر دشمنان به دفاع پرداخت .

وی افزود : ما هم در برابر ظلم و جور استکبار نا چار به دفاع شدیم و دفاع هم در تمام دنیا یک امر مقبولی است .

آیت لله قربانی با اشاره به اینکه رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس موجب پایداری و ماندگاری انقلاب اسلامی شدند ، تصریح کرد: بیداری اسلامی نشأت گرفته از ایثار دوران دفاع مقدس است و نباید فداکاری و ایثار رزمندگان در جامعه فراموش شود.

وی تجربه دوران دفاع مقدس را در خنثی کردن تحریم های دشمنان تاثیرگذار دانست و ابراز کرد: با تجربه دوران دفاع مقدس می توان اعمال تحریم ها را خنثی کرد و روزی می رسد که از کاخ نشینی های آمریکا کسی باقی نماند.

خطیب جمعه رشت اهداف رژیم صهیونیستی را حمله به ایران نامید و خاطرنشان کرد: صهیونیسم به دنبال حمله به ایران است اما قدرت این کار را ندارد و می داند در صورت چنین کاری نابودی او حتمی است زیرا در صورت  حمله به ایران ما نیروگاه هسته ای رژیم غاصب صهیونیست را نابود خواهیم کرد .

امام جمعه رشت با تبریک دهه کرامت و میلاد مسعود امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) تصریح کرد: دختران و زنان باید از فاطمه معصومه (س) درس عفت و همه مردم نیز از امام رضا (ع) درس ولایت بگیرند.

وی با اشاره به آغاز بازگشایی مدارس خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال فریب فرزندان ماست باید مراقب آنها باشیم .

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن هفته حج گفت : در این هفته حجاج برای رفتن به مکه آماده می شوند و مکه باید موجب انقلاب درونی شود .

وی با محکومیت هتک حرمت به پیامبر اکرم (ص) ابراز کرد: دشمنان برای اینکه جلوی مسلمانان را بگیرند مقدسات ما را مورد حمله قرار می دهند اما این رفتار موجب بیشتر شدن عشق و محبت مردم به پیامبر (ص) و آشکار شدن دروغ استکبار در مورد آزادی بیان برای مردم دنیا می شود .

امام جمعه رشت در مورد برخورد دوگانه غرب با آزادی گفت : غرب در برخورد با اهانت کنندگان پیامبر اسلام دم از آزادی بیان می زند ولی آمریکا از یک گروه 120 نفره که خود را منتظران حضرت عیسی می دانستند سلب آزادی بیان کرد و همه آنان را قتل عام نمود و یا فرانسه که مدعی مهد آزادی است روژه گارودی را صرف اعتراص به هلوکاست محکوم به زندان و جریمه می کند و یا فلان روزنامه را صرف چاپ عکس نیمه عریان ملکه انگلیس را می بندد !!

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان