Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

موضوع جابجایی و تغییر مدیران اجرایی در سطح استان همیشه ایام از جمله موضوعات چند وجهی و چالش برانگیز بوده که مسلماً نمی توان پایانی برای آن پیش بینی نمود . از طرفی عزل و نصب مدیران ارتباط تنگاتنگی با درخواست ها و لابی هایی دارد که معمولاً متناسب با فضای موجود برای پاسخگویی به نیازها و برخی همفکری ها جهت پیشبرد اهداف تعیین شده می باشد .

همچنین عدم اجرایی شدن تعهدات و بزرگ جلوه دادن کارهای کوچک از دیگر عوامل مهمی هستند که باعث متزلزل شدن جایگاه مدیریت یک مجموعه گردیده و به نوعی حاصلی جز عقب ماندگی و پسرفت نخواهد داشت .در این راستا اخیراً استاندار محترم گیلان بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا-گیلان ، طی نخستین جلسه شورای اداری استان ضمن اعلام این مطلب که از مدیریت انقباضی و خود محوری فراری است ، اظهار داشته : « اگر مدیری نتواند با کار عملیاتی و خالصانه در مسیر توسعه استان همگام شود عزل خواهد شد » .

این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که اگر به معنای واقعی کلمه به دنبال توسعه استان هستیم ، می بایست در برابر مدیریت یک سویه و ناکارآمد بایستیم و در چنین شرایطی اقدام به تغییر و تحول مدیریتی نماییم تا در جهت سازندگی استان ذره ای غافل نباشیم .  اما با توجه به مسائل مطرح شده ، این سوال در ذهن نگارنده نقش بسته که آیا این تغییر و تحولات ، خروج نیروی بومی را نیز در پی خواهد داشت ؟ و اصولاً مدیران شایسته و متخصص گیلانی چه نقشی در فرآیند گردش نخبگان مدیریت در سطح نهادها و ادارات استان ایفا می نمایند ؟؟؟

از دیگر موضوعاتی که در نخستین جلسه شورای اداری استان گیلان از سوی استاندار و برخی نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی عنوان شده ، مربوط به غیر قابل قبول دانستن سطح تحقق مصوبات سفر اول و دوم ریاست محترم جمهور به استان می باشد که جای تأمل فراوان دارد !!! زیرا همه ی مردم گیلان آمارهای ارائه شده در  چند ماه گذشته را به خوبی به خاطر دارند . آمارهایی که بر اساس آن درصد اجرایی شدن مصوبات در دور اول و دوم سفر هیئت دولت به گیلان به ترتیب 99درصد و 95 درصد  اعلام شده بود .!!!

جالب اینجاست که این  آمارها هم اکنون نیر در پورتال وزرات کشور موجود می باشد و امری نیست که بتوان از آن به راحتی گذشت . حال چطور است که اینگونه و در این برهه زمانی نمی تواند مطلوب قلمداد شود ؟؟؟ و چرا تاکنون به صورت کاملاً علنی این موضوع از سوی نمایندگان عنوان نشده بود ؟؟؟

به هر حال امیدواریم در کنار پاسخگویی مسئولان در جهت شفاف سازی اذهان عمومی و همچنین خدمت خالصانه  ، همه فعالیت ها و تلاش های مدیران و مسئولان گیلان در سال جهاد اقتصادی اثرات مثبتی به دنبال داشته باشد و هیچ گاه شاهد بزرگنمایی ، کار تبلیغاتی و پاره ای منفعت طلبی های شخصی در سطح استان نباشیم . انشاءالله

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 1

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان