Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : آیا به فکر استفاده از رژیم های به اصطلاح سم زدایی با عصاره میوه جات هستید؟ آیا می دانید چند روز مصرف فقط آبمیوه چگونه روی بدن شما تاثیر می گذارد؟ استفاده از میوه و آبمیوه نقش حیاتی در سلامتی دارد به شرطی که در کنار پروتئین ها و مواد مغذی استفاده شود ولی آنچه که به نام رژیم آبمیوه و یا رژیم های سم زدایی معروف شده است تنها موجب آسیب زدن به شما خواهد شد.

از آنجا که رژیم های سم زدایی عاری از هر گونه مواد مغذی مورد نیازبدن هستند ممکن است کاملا خطرناک باشند. ابتدا بهتر است در نظر داشته باشید که بدن شما در طول یک هفته به نبودن پروتئین و چربی ومصرف کمتر از 1000 کالری در یک روز چه واکنشی نشان می دهد:

1 بعد از اولین جرعه

به سیگنال های گرسنگی مغزتان با قند خالص عصاره میوه پاسخ داده می شود.اشتباه نکنید! پاک کننده های گیاهی از این سالم تر نمی شوند.این ماده شیرین پانکراس را وا می دارد انسولین را-که حالا در خون شما به صورت گلوکز در آمده- به صورت فواره بیرون داده و به سلول ها برساند.

2 بعد از نیم ساعت

وقتی که سلول هایتان گلوکزرا جذب می کنند قند خونتان بلافاصله کاهش یافته و احساس سر گیجه به شما دست می دهد. در ضمن، بدنتان در حالی که کالری مورد نیاز را کم دارد، موجودی گلیکوژن ،انرژی کوتاه مدتی که در کبد و عضلات یافت می شود را اداره می کند.

3 بعد از دو روز

با هر جرعه از آب میوه ،میزان انسولین بالا رفته و بعد ناگهان افت می کند.گلیکوژن ذخیره شده مصرف می شود و مخزن خالی باقی می ماند. در نتیجه ضعف و بی حالی به شما دست می دهد.

از آنجا که تنها نیمی از کالری مورد نیازرا دریافت می کنید بدنتان از دو منبع انرژی طولانی مدت دیگر استفاده می کند: ترى گلیسرید ، نوعی از انرژی ذخیره شده در سلول های چربی، و پروتئین که مستقیما از ماهیچه های شما در یافت می شود ! به این ترتیب، حتی اگر هر روز ورزش کنید ماهیچه هایتان آب می شوند.

4 بعد از سه روز

مغز تان چندان راضی نیست. به حالت نیمه گرسنگی در آمده و حریصانه کنوت ها که اغذیه ایست که از آب شدگی چربی حاصل می شود را مصرف می کند. کنوت ها می توانند کمک کنند اما مانند بنزینِ نا مرغوب است.به همین خاطر ممکن است احساس متمرکز نبودن یا بد خلقی کنید.( به نظر می رسد هر گونه نظم وترتیب ذهنی نتیجه یک مسّکن قویست)

مغز شما که از پروتئین تازه اشباع نشده ، دچار کمبود آمینواسید، ماده خامی که فرارسان های عصبی برای حفظ روحیه به آن نیازمندند، هم می شود.اگر مستعد افسردگی هستید ممکن است کم کم احساس گرفتگی کنید.

پروتئین عضله های آب رفته شما تبدیل به آمونیاک و اسید اوریک ، مواد شیمیایی نا خوشایندی که جریان خونتان را مختل می کند، می شود.در این زمان کلیه هایتان مشغول زهر زدایی می شوند. نزدیک دستشویی بایستید چون مقدار بالای کربوهیدرات آبمیوه موجب می شود حجم زیادی از مایعات وارد روده ها شود. آب اضافی در شکم بدین معناست که شما دچار اسهال می شوید.

5 بعد از چهار روز

وقتی غذایی برای هضم کردن نباشد، روده کوچک شما احساس نادیده گرفته شدن می کند.پرزهای روده -ردیف هایی از فیبر های بسیار ریز که عناصر غذا را در خون به حرکت وا می دارد – تحلیل می رود.احتمال دارد اسهالتان بدتر شود و به کم شدن آب بدن و بر افروختگی شما بینجامد.

6 در روز هشتم

غذای مفید بخورید! اما..اوه..! یک خبر بد ! شما ماهیجه های خود را از دست داده اید!

حتی اگر به عادات غذایی متعادل خود برگردید، حالا دیگر ماهیچه ای برای سوزاندن کالری ها ندارید! در عوض این کالری ها تبدیل به چربی می شوند.(در نتیجه ِاین رژیم غذاییِ در نوسان، کم کردن وزن سخت تر می شود.نسبت کاهش یافته ماهیچه به چربی، متابولیسم را به هم زده واز دست دادن کالری را سخت تر می کند.)

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان