Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : در آستانه سفر علی نیکزار ، وزیر راه و شهرسازی به استان گیلان از سه نماینده استان در مورد اهداف سفر سوال شد که هر یک به فراخور فرصت مطالبی را بیان کردند .

اولین نماینده غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بود که سوال شد آیا این سفر افتتاح پروژه است یا سفر رفع مشکلات پروژه ها ، بعبارت دیگر سفر ، سفر کاری است یا سفر سیاحتی ؟

پاسخ داد : من خیلی راغب نیستم وزرا فقط برای افتتاح پروژه به استان بیایند ، البته این سفر ها هیچ اشکالی ندارد چون زحمت می کشند ولی این سفر ها باید بیشتر کاربردی و برای رفع مشکلات باشد . مشکلات را ریز کنیم وزرا بیایند این مشکلاتی را که نمی توانیم در استان حل کنیم ، رفع نمایند .

وی ادامه داد : بنده از سال آینده که فصل تابستان شروع شود و نوبت وزرای دولت بعدی هم خواهد بود با همه احترامی که برای همه وزرا قائلم ، از همینجا قولش را می دهم که وزیر تفریحی در استان را نمی پذیرم . معمولا این ها برای سه ، چهار روز برای تفریح و استراحت به گیلان می آیند و یک روزش را برای کار می گذارند ، مثل وزیر ورزش . این ها دیگر مورد قبول ما نیست .

جعفر زاده گفت : وزیر با خانواده اش بعد از سفر کاری بیاید ، قدم روی چشم ، البته سفر کاری نه برای افتتاح ، برای کار و سفرش باید خروجی داشته باشد .

وی افزود : ما الآن در این فکریم که بعضی از مشکلات راهها را به وزیر نشان بدهیم . ایشان بیاید پروژه هائی مثل مسکن مهر و غیره و ذالک که در استان دچار مشکل هستند ، ببینند .

جعفرزاده ایمن آبادی گفت : زیر ساخت های مسکن مهر دچار مشکل است . شما 26 هزار واحد مسکن در پل تالشان دارید راه اندازی می کنید ، اگر صبح از هر خانه دو نفر بیرون بیایند ، شما در ورودی شهر ، در فلکه گاز ترافیک عظیمی را ملاحظه خواهید کرد . این جاده – جاده لاکان – کنجایش تردد روزانه حدود 50 هزار نفر ندارد و در مورد زیر ساخت ها فکر اساسی نشده است .

دومین نماینده جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی ، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به سوال خبرنگار "گیلانیان" گفت :

من یک سوالی از وزیر راه و مسکن شهرسازی در مجلس کردم و تذکر هم دادم و بیشتر به مسکن مهر معترض هستم که هم برای انبوه سازان و هم برای تعاونی ها دچار بحران شده ، ایشان برای اینکه بتوانند پاسخ ما را بدهند ، در استان ها حضور پیدا می کنند .

وی افزود : بیش از 17 هزار واحد مسکونی باید تحویل مردم داده می شد که در موعد مقرر تحویل داده نشده و با توجه به افزایش تورم مردم توان پرداخت آورده مورد نیاز را ندارند ، تلاش ما در این سفر این است که وام 25 میلیون تومانی را به 30 میلون تومان برسانیم تا بتوانند مسکن را برای مردم آماده کنند که مردم توان پرداخت  بیش از این آورده را ندارند .

کوچکی نژاد گفت : در مسکن مهر زیر ساخت ها خیلی مهم است که در بخش راه و آب و فاضلاب و غیره چندین میلیارد تومان هزینه دارد .

وی ادامه داد : زیر ساخت ها بعهده دولت بود که به دلیل عدم پرداخت هزینه های مربوطه این بخش مهم پروژه بکندی در جریان است ؛ بدون شک با استقرار مردم در این خانه ها اعتراض آنان بلند خواهد شد .

وی در ادامه افزود : برای ساکنین این مجتمع خروجی لازم و مناسب با جمعیت در نظر گرفته نشده ، ترد ساکنین روزانه حد اقل به حدود 60 ، 70 هزار نفر خواهد رسید که باعث ترافیک وحشتناکی در این منطقه خواهد شد و ساعت ها بطول خواهد کشید و همچنین باعث ناراحتی مردم اطراف منطقه خواهد شد ، علی الخصوص که خیلی از دانشگاهها در این مسیر مستقر است . بنابراین قبل از اسکان مردم باید فکری برای ورودی و خروجی مردم کرد .

کوچکی نژاد گفت : متأسفانه با این همه پیشرفت علم هنوز محاسبات لازم را در مورد ترافیک نمی توانند انجام بدهند و متناسب با آن ورودی و خروجی برای این نوع شهرک های بزرگ تدارک ببینند . به اعتقاد من یکی از بحث های ما با وزیر حتما پیش بینی چند خروجی حتی از طریق جاده تهران خواهد بود تا بتوانیم رفاه این جمعیت عظیم را فراهم کنیم .

 دکتر محمد حسین قربانی ، نماینده آستانه و کیاشهر دیگر نماینده گیلان بود که در پاسخ به خبرنگار "گیلانیان" در سخنی کوتاه گفت :

 اگر وزیر راه و مسکن و شهرسازی در سفر خود به گیلان از پل آستانه اشرفیه بازدید نکند و در مورد رفع مشکل موجود اتخاذ تصمیم ننماید رفاقت ما با ایشان بهم خواهد خورد .
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان