Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2
گیلانیان : سید عزت الله ضرغامی امشب در یازدهمین اجلاس سراسری توسعه و فناوری رسانه در زیباکنار این شهر با بیان اینکه کارهای ارزشمند و متنوعی در بخش فناوری رسانه انجام شده است، اظهار کرد: اقدام های همکاران در بخش فنی بسیار قابل قدردانی است.
وی به دیدار یک ساعته روز گذشته خود با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: در این دیدار تمام گزارش های بنده مربوط به اقدام های فنی سازمان صداوسیما ارائه شد.
رئیس رسانه ملی با اشاره به اینکه در حوزه جنگ سخت افزاری نگرانی هایی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: بسیاری از این نگرانی ها توسط کارشناسان فناوری برطرف شده است.
ضرغامی کشور را درگیر جنگ تمام عیار با نظام استکبار دانست و تصریح کرد: محور اصلی مذاکرات تعیین و تکلیف برای ایران بود و این یک جنگ روانی است.
وی با اشاره به اینکه دشمن در بحث اقتصاد جنگ روانی را آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: ما تمام فعالیت های تبلیغاتی و رسانه ای آنها را رصد می کنیم و آنها کوچک ترین مسئله در کشورمان را با تبلیغات گسترده نشان می دهند که این یک عملیات روانی است.
رئیس سازمان صداوسیما درباره قطع شبکه ماهواره ایران گفت: امروز شبکه های ما را در ماهواره ها قطع می کنند که این امر نشان دهنده کارنامه قابل قبول ماست.
وی هزینه استکبار برای خارج کردن شبکه های ماهواره ای ایران را بسیار سنگین خواند و تصریح کرد: استکبار نمی تواند صدها میلیون مخاطب شبکه های را تحمل کند و اقدام به قطع شبکه های ماهواره ای ما می کند.
ضرغامی با بیان اینکه دشمن بیش از 50 پرونده مهم در حوزه سخت رسانه و قطع شبکه، ماهواره، پارازیت و ... انجام می دهد، یادآور شد: استکبار به دلیل حقانیت و تأثیرگذاری شبکه های ما هزینه های سنگین می دهد.
وی از ساخت ماهواره جمهوری اسلامی ایران برای پخش تصاویر تلویزیونی در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: به زودی دنیا شاهد این خواهد بود که ماهواره ایران برای پخش تلویزیونی ساخته می شود.
رئیس سازمان صداوسیما سیگنال رسانی را کار اصلی سازمان دانست و خاطرنشان کرد: اولویت اصلی ما در این حوزه، سیگنال رسانی به دور افتاده ترین روستاهای کشور است.
ضرغامی سیگنال رسانی ماهواره ای را یکی دیگر از برنامه های آینده این نهاد عنوان کرد و افزود: بسیاری از سایت های اینترنتی از طریق فضای مجازی شبکه ما را دریافت می کنند که بیشترین توجه باید به سیگنال رسانی به این سایت های اینترنتی باشد.
وی همچنین آشنایی کامل و دقیق با ظرفیت های سازمانی را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید از تجهیرات موجود این سازمان به درستی استفاده و نگهداری شود.
ضرغامی برقراری ارتباط مستقیم 20 نکته در اجلاس غیرمتعهدها را یکی از مهم ترین اقدام های سازمان صداوسیما عنوان کرد و افزود: پس از اجلاس مسئولان سران درخواست کردند که مدیریت این اجلاس به سازمان صداوسیما داده شود.
در این مراسم از چهار محصول برتر بخش فناوری رسانه رونمایی شد و برگزیدگان نیز مورد تجلیل قرار گرفتند.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان