Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2
 جناب آقای مهندس! آحاد مردم و منتخبین شورا های شهر و روستا، دانشگاهیان، فرهنگیان، فرهیختگان، خیرین و نیکوکاران از هر فرصتی استفاده نموده و از تاسیس استان جدید سخن به میان می آورند.
جناب آقای مهندس اسفندیار رحیم مشایی
معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور
سلام علیکم
به دنبال ملاقات حضوری اعضای ستاد پیگیری ایجاد استان جدید در غرب مازندران در آذر ماه سال 1385 با جنابعالی در محل هتل رامسر، برکات زیادی حاصل و نتایج چشمگیر عاید ستاد گردید، الحمدلله خواسته مردمی برای ایجاد استان جدید در غرب مازندران گستره این سامان را فراگرفته، مردم، منتخبین شوراهای اسلامی شهر ها و روستا ها و جمع کثیری از مدیران و مسئولین، مهمترین خواسته برای خروج از بن بست توسعه نیافتگی و عقب نگه داشتگی این دیار را ایجاد استان جدید می دانند.مردم این دیار دستیابی به رشد و توسعه را فقط و فقط در سایه استقلال از مازندران فعلی و ایجاد استان جدید می دانند. لازم می دانم به سمع و نظرتان برسانم که در طول دو سال فعالیت، دور جدید پیرامون ایجاد استان جدید در غرب مازندران که به دنبال خواست و اراده مردمی صورت گرفت و ستاد پیگیری اقداماتی در این خصوص انجام داده است، در غرب مازندران اتفاقاتی به وقوع پیوست که منشا تحولات مثبتی در آینده خواهد بود.
جناب آقای مهندس! در نشست های رسمی و غیر رسمی، کلاس درس دانشگاه و دبیرستان حتی کلاس های مدارس خردسالان، همه و همه صحبت از استقلال و ایجاد استان جدید می باشد. آحاد مردم و منتخبین شورا های شهر و روستا، دانشگاهیان، فرهنگیان، فرهیختگان، خیرین و نیکوکاران از هر فرصتی استفاده نموده و از تاسیس استان جدید سخن به میان می آورند. مهمترین خواسته در نشست شورا های اسلامی بخش های شهرستان تنکابن و رامسر در محل فرمانداری رامسر در تاریخ 14/8/86 که با حضور مسئولین استانی و محلی برگزار گردید، بحث ایجاد استانی جدید به شایستگی طرح گردید و از آن به عنوان تنها گزینه خروج از بن بست توسعه نیافتگی غرب مازندران یاد شد. همچنین در نشست سالیانه اتحادیه پوشاک شهرستان تنکابن در محل مجتمع رشد در تاریخ 16/9/86 باز هم به مهمترین مسئله غرب استان مازندران یعنی تاسیس استان جدید تاکید شد که با استقبال حاضرین روبرو می گردد. در همایش تنکابنی های مقیم تهران که آذر ماه 86 در تهران برگزار گردید این مطالبه مهم و اساسی مردم برجسته می شود، در همایش سالانه مهندسین تنکابن در تاریخ 5/12/86، روز مهندس، در مجتمع رشد برگزار گردید موضوع استان شدن غرب مازندران به عنوان یک نیاز جدی، فوری و ضروری مطرح می گردد. در این همایش، تشکیل کارگروهی برای بررسی توانایی های غرب مازندران به تصویب می رسد تا در قالب طرح جامع تدوین گردد. نشست های شورا های شهرستان های غرب مازندران در رامسر، تنکابن، چالوس و در ماه جاری در نوشهر برگزار گردید که مهمترین خواسته تاسیس استان جدید بود.
جناب آقای مشایی! ورود شورا های اسلامی شهرستان های رامسر، تنکابن، چالوس، نوشهر و نور، در دست گرفتن ابتکار عمل، برگزاری نشست های مشترک و فصلی با محوریت توسعه غرب مازندران و تاسیس استان جدید نشان از فراگیر شدن مسئله و ایجاد وفاق جمعی دارد که در گزارش مکتوب و مصور در آینده نزدیک تقدیم خواهد شد.
از جنابعالی به عنوان فرزند شایسته و غیرتمند غرب مازندران انتظار داریم ما را در انعکاس درد جانسوز همزیستی با کسانی که ما را برای خود می خواهند و هر روز ما را از قافله توسعه و پیشرفت باز می دارند به مقام محترم ریاست جمهور و تعیین راه های عملی برای تحقق این خواسته مهم یاری نمائید.
                                                                                       ایام عزت مستدام
                                                                                    سید کریم بنی هاشمیان
                                                                  دبیر ستاد پیگیری ایجاد استاد جدید در غرب مازندران
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان