Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2
گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان عزاداری برای ابا عبدالله الحسین(ع) را عبادت دانست و گفت: عبادت باید به گونه ای باشد که اسلام اجازه داده و اعمالی مانند قمه زدن، زنجیر زدن هایی که به بدن آسیب برساند و سخنرانی های بی محتوا ارزشی ندارند و باید پاک سازی شود.
آیت الله زین العابدین قربانی، پیش از ظهر امروز در گردهمایی ائمه جماعت، هیات مذهبی، مداحان و هیات امنای مساجد شهرستان رشت دامنه سخن پیرامون ابا عبدالله الحسین(ع) را طولانی دانست و اظهار کرد: حادثه شهادت امام حسین(ع) بستری را در تاریخ گسترده که روز به روز بر گسترش آن افزوده می شود.
وی افزود: این بستر، بستر ظلم ستیزی، جهاد فی سبیل الله، صبر و ایثار، مبارزه با منکرات و تعلیم معروفات (امر به معروف و نهی از منکر) است.
آیت الله قربانی با بیان این مطلب که در دنیای اسلام تنها در کشور ما و چند کشور آفریقایی دین به معنای اصلی اجرا می شود، تصریح کرد: می توان گفت این اسلامی که اکنون در این کشورها وجود دارد از بقایای حرکت ظلم ستیزی امام حسین(ع) است.
وی ادامه داد: در کشور ما زمانی که حجاب را به زور از سر زنان و عمامه را از سر علما برداشتند و روضه های علنی را قدغن کردند، عاشقان اهل بیت(ع) در خانه هایشان روضه های پنهانی برگزار می کردند و از مکارم اخلاق و زیبایی فداکاری ابا عبدالله الحسین(ع) سخن می گفتند.
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: ما اسلام، امر به معروف و نهی از منکر را در محرم و روضه های امام حسین(ع) آموختیم و در محرم بود که برای اولین بار با مسائل اسلامی در سطح گسترده آشنا شدیم و به دنبال قیام امام حسین(ع) قیام های عظیم تاریخ به وجود آمد.
وی با اشاره به اینکه قیام مردم هندوستان به رهبری گاندی بر علیه بریتانیا الهام گرفته از قیام امام حسین و حادثه کربلاست تاکید کرد: انقلاب ما هم نشات گرفته از همین محرم و صفر است و بر این اساس باید منطق امام حسین(ع) را رواج دهیم که آن بیان معروفات و نهی منکرات، مبارزه با ظالم و حمایت از مظلوم، پیاده کردن دستورات خدا و مبارزه با طاغوت است.
آیت الله قربانی با بیان این مطلب که نهضت عاشورا تکلیف ما را روشن کرده است خاطرنشان کرد: شعرهای ما، حرکات ما و مداحی های ما باید عاشورایی باشد، اما متاسفانه در سال های گذشته چند چیز به غلط به عزاداری های ما راه پیدا کرده است.
وی در پایان عزاداری برای ابا عبدالله الحسین(ع) را عبادت دانست و یادآور شد: عبادت باید به گونه ای باشد که اسلام اجازه داده و اعمالی مانند قمه زدن، زنجیر زدن هایی که به بدن آسیب برساند و سخنرانی های بی محتوا ارزشی ندارند و باید پاک سازی شود / منبع : ایسنا
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان